Niewidomy husky
Źródło: facebook.com /People's Daily, China

Niewidomy husky nie mógł poradzić sobie ze schodami. Wtedy nadeszła nieoczekiwana pomoc

4 Grudnia 2020

Husky, który od urodzenia jest niewidomy, nie ma lekko w swoim życiu. Na szczęście jednak zawsze może liczyć na pomoc i to niekoniecznie tylko ze strony ludzi. Zawsze jest przy nim jego najlepszy kumpel!

Pies husky o imieniu Da Bao jest niewidomy od urodzenia. Zawsze jednak może polegać na swoim najlepszym przyjacielu - ten nie waha się w żadnej chwili i pomaga psiemu bratu, kiedy tylko jest taka potrzeba. W tym wypadku pokazał mu, jak bezpiecznie skorzystać ze schodów.

Karmisz kaczki chlebem? Przestań. Nawet nie wiesz, jak bardzo im szkodziszKarmisz kaczki chlebem? Przestań. Nawet nie wiesz, jak bardzo im szkodziszCzytaj dalej

Na pomoc w potrzebie

Pewien mieszkaniec miasta Xiangyang w środkowych Chinach nagrał film pokazujący, jak jego zwierzak radzi sobie z napotykanymi trudnościami. W życiu nie jest mu lekko, bowiem nasz tytułowy bohater husky jest niewidomy.

Na nagraniu widać, że problem dla psa stanowi zejście z ławki. Husky o imieniu Da Bao zapewne czuje się tak, jakby stał na samej krawędzi przepaści, nie wiedząc, co jest na dole. Na szczęście ma przy sobie towarzysza - swojego brata.

Drugi husky o imieniu Ju Bao nie waha się pomóc i próbuje przekonać swojego brata, że zejście z ławki nie jest niebezpieczne. Radośnie przy nim biega i zachęca go do zejścia na ziemię, dając do zrozumienia, że nie jest to trudne.

Ju Bao próbuje naprowadzić Da Bao, aż w końcu niewidomy husky daje się przekonać i zeskakuje na ziemię razem z pomocą brata. Udało się!

Teksty wybrane dla Ciebie:

Braterska miłość

Pies o imieniu Ju Bao jest nieodłącznym towarzyszem Da Bao. Husky zawsze mogą na siebie liczyć, a w szczególności niewidomy Da Bao może liczyć na pomoc brata.

Ich przyjaźń to nadzwyczaj głęboka relacja, braterska miłość - jedna z najsilniejszych na świecie.

Film szybko zyskał popularność, poruszając serca milionów internautów. Świadczą o tym liczne komentarze wzruszonych widzów, oto jeden z nich:

- Co za wspaniały przyjaciel, jest taki cierpliwy wobec brata. Zakochałem się w tym!

Imiona psów oznaczają "wielki skarb" i "gigantyczny skarb", wyjaśnia właściciel psów, pan Chen. By starczało mu czasu zarówno dla niewidomego husky jak i innych, pokrzywdzonych psów, założył on ośrodek dla niepełnosprawnych zwierząt w swoim mieście.

Strażacy usuwają zniszczone drzewo. Zauważył ich pies i postanowił pomócStrażacy usuwają zniszczone drzewo. Zauważył ich pies i postanowił pomócCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

źródło: turystyka.wp.pl

Następny artykuł