Swiatzwierzat.pl
pies i list

instagram.com/arthurthepumpkin

Chłopiec napisał wzruszający list do właścicieli golden retrieviera. Ciężko powstrzymać łzy

16 Listopada 2020

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Udostępnij:

Golden retrievery uchodzą za jedne z najbardziej towarzyskich i przyjaznych psów na świecie. Nic więc dziwnego, że mają rzesze wiernych fanów, którzy uwielbiają tę rasę. Jeden z nich, 8-letni chłopiec o imieniu Troy napisał list do są

Golden retrievery zdobyły sympatię miłośników psów z całego świata swoim świetnym charakterem oraz pięknym wyglądem. Pokryte złotawą sierścią zwierzaki wydają się robić wszystko, by przypodobać się każdemu napotkanemu człowiekowi. Na dodatek są bardzo aktywne i uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu. Spotkanie z nimi potrafi naprawdę podnieść człowieka na duchu.

Golden retriver był marzeniem 8-latka

Odrobina otuchy przyda się obecnie każdemu. W związku z obecną sytuacją większość osób przebywa w przymusowej izolacji od swoich bliskich i przyjaciół. Szczególnie mocno odbija się to na dzieciach, pozbawionych kontaktu ze szkolnymi kolegami.

Troy od zawsze uwielbiał psy. Golden retrievery to jego ulubiona rasa. Marzył o takim towarzyszu, odkąd pamięta. Jak do tej pory jego potrzebę kontaktu z takim czworonogiem zaspakajały wycieczki do psiego parku, które odbywał z rodzicami. Jednak obecnie w dobie koronawirusa, rodzice zabronili mu wycieczek w takie miejsca, aby nie narażał swojego zdrowia i innych. Zdesperowany 8-latek postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Wiedział, że jego sąsiedzi niedawno kupili szczeniaka tej rasy. Postanowił napisać do nich. 

Chłopiec napisał do nich list, w którym zaoferował swoje usługi. Chciał zajmować się psem pod ich nieobecność, wyprowadzać go na spacery i bawić się z nim. Oczywiście nikt nie potrafiłby przejść obok takiej wiadomości obojętnie.

- Część sąsiedzi! Mam na imię Troy i chodzę do 4 klasy. Zastanawiałem się, czy nie potrzebowalibyście, po tym jak ten całym wirus minie, opiekuna dla waszego psa? Jeśli tak mogę zabierać go na spacery i wiele więcej - napisał chłopiec. 

Adresat od razu udostępnił apel chłopca w mediach społecznościowych. Jego post na Instagramie osiągnął 18 tysięcy polubień w ledwie kilka dni. Jak można się domyślić, to nie była jedyna reakcja na ofertę 8-latka.

8-latkowi udało się pobawić z golden retrieverem

Mimo panujących obostrzeń i obaw związanych z pandemią koronawiursa udało się zorganizować upragnione przez chłopca spotkanie. Choć zabawa w rękawiczkach i maseczce to nie to samo, lepsze to niż nic. Chłopiec był tak spragniony kontaktu z ulubionymi zwierzakami, że zgodziłby się na wszystko, byle tylko móc spędzić pół godziny z jednym z nich. 

Gdy sytuacja się ustabilizuje Troy i Arthur, bo tak nazywa się szczeniak, będą mieli dużo okazji do zabawy. Jak na razie jednak ich kontakty są dość ograniczone. Właściciele psa są w grupie ryzyka.

źródło: wamiz

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >