golden retriever na podłodze
Źródło: youtube.com/Rachel Thackeray

Golden retriever rozmawia sam ze sobą. Właścicielka nagrała niecodzienny monolog

29 Grudnia 2020

Golden retrievery to urocze psiaki o wyjątkowo pogodnym charakterze. Przyjazne, miłe i kochające ludzi, mają jednak swoje dziwactwa. Właścicielka pewnego psa tej rasy przyłapała go na... rozmowie z samym sobą.

Golden retriever uchwycony na nagraniu to jeszcze szczeniak. Widzimy, jak młody pies leży na podłodze i wyraźnie coś go frapuje. Po chwili zaczyna wydawać z siebie dźwięki, które przypominają monolog! Czyżby postanowił przemówić samemu sobie do rozsądku? A może dodać sobie otuchy?

Golden retriever gada do siebie

Psiak z nagrania wyraźnie jest czymś zmartwiony. Pani nagrała go, gdy leżał na podłodze i dokładnie oglądał swoją przednią łapę. Być może coś go zaswędziało, bo szczeniak próbuje ulżyć sobie przy pomocy zębów.

Nie wiadomo, czy podrapanie się w łapę pomogło, ale golden retriever szybko obrał inną strategię poradzenia sobie z problemem. Zaczął po cichu popiskiwać sam do siebie, nie patrząc nawet na właścicielkę.

Na krótkim nagraniu zawodzenie psa brzmi zupełnie, jakby mówił do siebie! Być może chciał sam się przekonać, że z jego łapą wszystko będzie w porządku i po prostu dramatyzuje?

Tragiczny finał sylwestrowej nocy. Przez fajerwerki zmarł 4-letni piesTragiczny finał sylwestrowej nocy. Przez fajerwerki zmarł 4-letni piesCzytaj dalej

Czemu pies piszczy?

Tego nie dowiemy się od właścicielki szczeniaka, ale internauci mają własne teorie. Niektórzy w komentarzach sugerują, że być może pies się nudzi. Inni wręcz atakują opiekunkę psa wytykając jej, że nic nie robi z popiskiwaniem psa. Warto jednak podkreślić, że nagranie trwa niecałe pół minuty, a kobieta z pewnością później zajęła się podopiecznym.

- Może jest znudzony? Psy również mogą się nudzić i być samotne.

- Też często gadam do siebie! Cudowny pies.

- Odłóż telefon i się z nim pobaw...

- Przestańcie zachowywać się jak policja, właścicielka wie, co jest dobre dla jej psa i na pewno pobawiła się z nim, gdy tylko przestała nagrywać!

Jak widać zdania na temat filmu są podzielone. Czy rzeczywiście powinniśmy się martwić, jeśli nasz pies prowadzi rozmowy sam ze sobą?

Takie sytuacje nie zdarzają się raczej na co dzień, choć są zwierzaki, które po prostu są wyjątkowo gadatliwe i porozumiewają się z nami nie tylko za pomocą mowy ciała, ale i pisków czy warknięć. Najczęstszym powodem wydawania niecodziennych dźwięków przez psa jest przede wszystkim chęć zwrócenia na siebie uwagi.

Gdy twój pupil popiskuje sam do siebie, może to świadczyć o dyskomforcie - tak jak prawdopodobnie w przypadku tego psiaka, którego swędziała łapa - stresie, czy nudzie. Jeśli więc nasz psiak zazwyczaj się nie odzywa, a słyszymy dziwny dźwięk, od razu sprawdźmy, czego od nas potrzebuje!

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

źródło: youtube.com

Następny artykuł