golden retriever i strażaczka
Źródło: instagram.com/kerith_the_golden_retriever

Golden retriever pomaga strażakom. Urocza suczka ma bardzo poważne zadanie

27 Listopada 2020

Golden retrievery to psy, które ze względu na swój pogodny, czuły charakter często tresowane są na terapeutów czy asystentów osób z niepełnosprawnościami. Ta mała suczka, Kerith również pracuje jako terapeutka. Jej klientami są strażacy, którzy ze względu na charakterystykę swojego zawodu, często potrzebują chili spokoju i rozładowania stresu.

Mały golden retriever spełnia się w roli terapeutki dla strażaków. Trudny i ryzykowny zawód nierzadko wymaga psychologicznego wsparcia, na które nie każdy może sobie pozwolić. Dlatego jednostka straży pożarnej w hrabstwie Marin County w Kalifornii postanowiła zapewnić swoim pracownikom chociaż namiastkę wsparcia, dzięki obecności odpowiednio przeszkolonego golden retrievera. 2-letnia, ciężko pracująca suczka podbija sieć!

Miała wziąć z nim ślub. Gdy na nagraniu odkryła, co robi z jej psami natychmiast zerwała zaręczynyMiała wziąć z nim ślub. Gdy na nagraniu odkryła, co robi z jej psami natychmiast zerwała zaręczynyCzytaj dalej

Golden retriever wspiera strażaków

Początkowo Kerith miała zostać przewodniczką dla osób niewidomych. Jednak los powiódł ją gdzie indziej. Specjalnie wytrenowana suczka pełni obecnie rolę terapeutki dla strażaków, którzy codziennie w pracy mierzą się z zagrożeniami mocno wpływającymi na ich psychikę. Golden retriever ma specjalny certyfikat, który potwierdza jego zdolności.

Golden retrievery często pracują właśnie jako terapeuci czy psy asystujące. Dzieje się tak, gdyż są bardzo przyjazne, inteligentne, miłe i empatyczne. Właśnie te cechy pozwalają na odpowiednie ich szkolenie. Kerith jest bardzo otwarta na ludzi, a jej opiekunka Heidi Carman regularnie publikuje w sieci filmy, na których widać suczkę w akcji.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Miała wziąć z nim ślub. Gdy na nagraniu odkryła, co robi z jej psami natychmiast zerwała zaręczyny
2. Jacek Rozenek opublikował poruszające wideo. Nawiązał nim do dramatycznej sytuacji ze swojego życia
3. Myślał, że jest sam na sam z psem. Żona przyłapała ich na kanapie i wszystko nagrała

Dzielny golden retriever

Pierwszy raz świat usłyszał o niej podczas rozległych pożarów w Kalifornii w sierpniu tego roku. Opiekunka przyprowadzała ją wtedy codziennie do obozu Woodward Wildfire, gdzie strażacy mogli po dniach i nocach bardzo stresującej pracy, na chwilę się rozluźnić w towarzystwie suczki.

Dlaczego strażacy właściwie potrzebują psiego terapeuty? Opieka psychologiczna nie jest rzeczą, na którą można sobie pozwolić w każdym momencie dnia. Obecność psa pozwala strażakom rozładować napięcie i odstresować się. W jaki sposób? Rozmaite badania potwierdzają, że głaskanie psa znacznie obniża poziom kortyzolu, czyli tzw. hormonu stresu, a także spowalnia pracę serca, co naprawdę pomaga w momentach ogromnego napięcia. Ten dzielny golden retriever z chęcią pomaga strażakom i na pewno jeszcze nie raz o nim usłyszymy!

ZOBACZ WIDEO I ZDJĘCIA:

Aktywiści są wściekli. Rodzina więziła kundelka przez 2 lata w piwnicy z absurdalnych powodówAktywiści są wściekli. Rodzina więziła kundelka przez 2 lata w piwnicy z absurdalnych powodówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Pojawiło się ostrzeżenie. Od pierwszego "ataku zimy" dzielą nas godziny, Polacy powinni się przygotować
  2. Black Friday: zostały tylko 2 dni aby upolować najtańsze wakacje. Schodzą jak świeże bułeczki. Warto się pospieszyć
  3. Święta bez karpia? Hodowcy boją się, że zostaną z rybami i nic nie zarobią
  4. Czy koty płaczą? Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kocich emocjach
  5. Wrocław. Policjanci zamarli, gdy spojrzeli we wsteczne lusterko. W radiowozie czaił się czworonożny pasażer "na gapę"
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Ogromne zamieszanie w sklepie Morele. Użytkownicy są wściekli, nie pozostawiają suchej nitki na sprzedawcy

źródło: shareinfo.pl, piesologia.pl

Następny artykuł