Swiatzwierzat.pl
golden retriever i strażaczka

instagram.com/kerith_the_golden_retriever

Golden retriever pomaga strażakom. Urocza suczka ma bardzo poważne zadanie

27 Listopada 2020

Autor tekstu:

Zuza Siwek

Udostępnij:

Golden retrievery to psy, które ze względu na swój pogodny, czuły charakter często tresowane są na terapeutów czy asystentów osób z niepełnosprawnościami. Ta mała suczka, Kerith również pracuje jako terapeutka. Je

Mały golden retriever spełnia się w roli terapeutki dla strażaków. Trudny i ryzykowny zawód nierzadko wymaga psychologicznego wsparcia, na które nie każdy może sobie pozwolić. Dlatego jednostka straży pożarnej w hrabstwie Marin County w Kalifornii postanowiła zapewnić swoim pracownikom chociaż namiastkę wsparcia, dzięki obecności odpowiednio przeszkolonego golden retrievera. 2-letnia, ciężko pracująca suczka podbija sieć!

Golden retriever wspiera strażaków

Początkowo Kerith miała zostać przewodniczką dla osób niewidomych. Jednak los powiódł ją gdzie indziej. Specjalnie wytrenowana suczka pełni obecnie rolę terapeutki dla strażaków, którzy codziennie w pracy mierzą się z zagrożeniami mocno wpływającymi na ich psychikę. Golden retriever ma specjalny certyfikat, który potwierdza jego zdolności.

Golden retrievery często pracują właśnie jako terapeuci czy psy asystujące. Dzieje się tak, gdyż są bardzo przyjazne, inteligentne, miłe i empatyczne. Właśnie te cechy pozwalają na odpowiednie ich szkolenie. Kerith jest bardzo otwarta na ludzi, a jej opiekunka Heidi Carman regularnie publikuje w sieci filmy, na których widać suczkę w akcji.

Dzielny golden retriever

Pierwszy raz świat usłyszał o niej podczas rozległych pożarów w Kalifornii w sierpniu tego roku. Opiekunka przyprowadzała ją wtedy codziennie do obozu Woodward Wildfire, gdzie strażacy mogli po dniach i nocach bardzo stresującej pracy, na chwilę się rozluźnić w towarzystwie suczki.

Dlaczego strażacy właściwie potrzebują psiego terapeuty? Opieka psychologiczna nie jest rzeczą, na którą można sobie pozwolić w każdym momencie dnia. Obecność psa pozwala strażakom rozładować napięcie i odstresować się. W jaki sposób? Rozmaite badania potwierdzają, że głaskanie psa znacznie obniża poziom kortyzolu, czyli tzw. hormonu stresu,  a także spowalnia pracę serca, co naprawdę pomaga w momentach ogromnego napięcia. Ten dzielny golden retriever z chęcią pomaga strażakom i na pewno jeszcze nie raz o nim usłyszymy!

źródło: shareinfo.pl, piesologia.pl

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >