Swiatzwierzat.pl
golden retriever śpiewa

youtube.com/BestDogsLifeUK

Znacie utwór "O Sole Mio"? Golden retriever mógłby występować na deskach opery

15 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Udostępnij:

Golden retriever dał prawdziwy popis wokalnych umiejętności. Pies przyłączył się do Trzech Tenorów wykonujących utwór "O Sole Mio". Właściciele zwierzaka twierdzą, że na pewno spełniłby się w karierze operowej!

O golden retrieverach piszemy wiele, jednak rzadko kiedy mamy okazję podziwiać je w takiej sytuacji. Gdy myślimy o psach obdarzonych ogromnymi zdolnościami wokalnymi, zazwyczaj przed oczami stają nam husky, które nie mają sobie równych, jeśli chodzi o wachlarz wydawanych przez siebie dźwięków. Hugo pokazał jednak, że to nie jedynie ich domena.

Golden retriever uwielbia operę

Gdy tylko jego właściciele odtworzą jedno ze swoich ulubionych nagrań z wykonaniami arii operowych, zwierzak przerwał wszystkie swoje czynności i z ogromnym skupieniem wsłuchuje się w płynące z głośników dźwięki. 

Golden retriever po prostu nie może się opanować, gdy słyszy ulubioną muzykę. Choć czasem słyszymy o muzykalnych czworonogach, mało który ma tak wyszukany gust. Na dodatek, praktycznie za każdym razem próbuje wtórować muzykom.

Właściciele uchwycili moment, w którym zwierzak przyłącza się do wykonywanego przez Trzech Tenorów (Plácido Domingo, José Carrerasa oraz Luciano Pavarottiego) utwór "O Sole Mio". Neapolitańska pieśń od razu przykuła jego uwagę!

W pewnej chwili pies zrezygnował z biernego odbioru widowiska widocznego na ekranie telewizora. Zaczął wyć, utrzymując się w tonacji wykonania. Hugo był najaktywniejszy podczas solowych kwestii Pavarottiego, musi być prawdziwym fanem!

Opiekunowie golden retrievera zresztą twierdzą, że to jego ulubiony muzyk. Próbowali skłonić pupila do zainteresowania się także innymi gatunkami muzycznymi, jednak na żaden z nich nie reagował tak żywiołowo, jak na operę.

Psy są w stanie cieszyć się muzyką

Słuch psa jest dużo bardziej wyczulony niż człowieka. Oznacza to, że czworonogi słyszą większy zakres częstotliwości dźwięków niż ludzie. Wiele osób zastanawiało się, jak wpływa to na odbiór muzyki. Większość zwierząt wydaje się ją ignorować.

Naukowcy postanowili jednak sprawdzić, czy aby na pewno nie istnieją utwory, które wywołają u nich silniejszą reakcję niż inne. Okazało się, że jesteśmy w stanie stworzyć piosenki, które oddziałują na nie w unikalny sposób tak jak koncert Pavarottiego na tego golden retrievera. Producenci muzyczni wraz z badaczami z Uniwersytetu w Belfaście opracowali składankę, której dźwięki miały działać na czworonogi uspokajająco.

Ich eksperyment zakończył się sukcesem. Kolejni wykonawcy i producenci zaczęli wydawać specjalne albumy, które możemy odtwarzać pupilom. Na rynku dostępnych jest wiele opcji, w niektórych z nich wykorzystano nawet specjalnie spreparowane "ludzkie" hity.

Zobacz wideo:

Źródło: youtube.com

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >