Swiatzwierzat.pl
pies i dinozaur

youtube.com/driline

Golden retriever uratował swoją rodzinę. Stanął oko w oko z dinozaurem (WIDEO)

12 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Udostępnij:

Golden retriver to jeden z wierniejszych, bardziej przywiązujących się do swoich właścicieli ras psa. Złotowłose czworonogi zrobią wszystko, by ich opiekunowie byli zadowoleni i bezpieczni. Choć zwykle chodzi o zabawę, towarzystwo czy pomoc osobom niepełn

Golden retriever odpoczywał w przydomowym ogródku. Nagle usłyszał odgłosy, które sprawiły, że sierść na jego karku stanęła dęba. Zza rogu dochodziły odgłosy kroków olbrzymiego zwierzęcia. Pies od razu podbiegł do furtki, gotowy stawić czoła zagrożeniu. Nie mógł pozwolić, by jego rodzinie stała się krzywda. Był gotowy zmierzyć się z dowolnym przeciwnikiem. Nie spodziewał się jednak zobaczyć czegoś, co nie przypominało żadnej znanej mu istoty. Za krzakami pojawił się pełen ostrych zębów pysk groźnego drapieżnika.

Golden retriever stanął gotowy do walki

Historia pełna jest relacji o epickich pojedynkach pomiędzy nierównymi sobie przeciwnikami. Od czasów walki Dawida z Goliatem ludzie z zainteresowaniem śledzą starcia drobnych bohaterów z ogromnymi brutalami. Na nagraniu możemy obserwować starcie psa z tyranozaurem. Zwierzaka nie zniechęcił rozmiar adwersarza. Ponad cztery razy większy od niego dinozaur wtargnął w końcu na jego teren. Krótkie przednie łapki nie przeszkodziły mu nawet w otwarciu zamkniętej furtki. Pies i gad mierzyli się wzrokiem, prężąc się przed sobą, rycząc i szczekając. Golden retriever zaczął skakać wokół swojego przeciwnika, próbując go zdezorientować. Mimo początkowego pokazu odwagi, gdy tylko T-Rex ruszył w jego stronę, zwierzak podjął decyzję o taktycznym odwrocie na wcześniej upatrzoną pozycję w rogu ogrodu.

Dinozaur i golden retriever ganiali się po ogrodzie

Po krótkiej szarży gada, psu udało się odzyskać rezon. Przeszedł do kontrofensywy. Głośnym ujadaniem zmusił swojego przeciwnika do odwrotu pod bramkę. Wszyscy sądzili, że dinozaur wycofa się z podkulonym ogonem. Gdy wydawało się, że sukces jest już na wyciągnięcie ręki, prehistoryczny drapieżnik jednak zatrzymał się i odwrócił, by po raz ostatni zaszarżować na golden retrivera. Pies rzucił się do ucieczki, po jednym okrążeniu wokół podwórka wyczuł jednak coś dziwnego. Gad nie pachniał jak inni przedstawiciele tego rodzaju. Przypominał raczej dobrze znany mu zapach. Zdezorientowany zwierzak zatrzymał się i podbiegł do swojego przeciwnika. Po chwili tarmoszenia się okazało się, że pod gadzią skórą kryje się jego właściciel. Zwierzak nie wyglądał na obrażonego o tą drobną psotę. Poza wielką odwagą najwyraźniej może pochwalić się też  ogromnym poczuciem humoru.

Źródło: animalchannel.co

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >