Swiatzwierzat.pl
Golden retriever przyniósł właścicielowi prezent

instagram/golden.retriever.beautiful

Właściciel wytrzeszczył oczy, gdy zobaczył, co niesie golden retriever w pysku. Musiał natychmiast zareagować

6 Października 2020

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Golden retriever zaskoczył swojego właściciela niespodziewanym znaleziskiem. Pewnego dnia czworonóg spacerował po okolicy, gdy nagle jego uwagę przykuł biały obiekt, którego nie potrafił rozpoznać z daleka. Pies uległ rosnącej ciekawości i r

Golden retriever przyprawił właściciela o szok podczas spaceru. Mężczyzna miał duże zaufanie do swojego pupila, dlatego spuścił go ze smyczy i pozwolił mu, żeby pobiegał luźno po okolicy. Psiak zwiedzał wszystkie zakątki, aż nagle złapał trop, który wzbudził jego podejrzenia. Wyczuł, że w okolicy znajduje się inny zwierzak, który wydziela silny zapach, dlatego bez ostrzeżenia rzucił się w tamtym kierunku. Opiekun nie przewidział, do czego dojdzie po chwili.

Golden retriever zrobił niespodziankę opiekunowi

Biszkoptowy golden retriever zniknął mężczyźnie z oczu. Nie był to pierwszy raz, dlatego właściciel cierpliwie czekał na swojego podopiecznego i przeczuwał, że może wrócić w każdej chwili. Rzeczywiście po kilku minutach pies pojawił się na horyzoncie, choć niósł w pysku coś, co przypominało pluszową maskotkę. Opiekun mógł się zastanawiać, dlaczego psiak znosiłby cudze zabawki do domu skoro swoich ma pod dostatkiem, lecz gdy zaczął się coraz bardziej zbliżać, zrozumiał, że bardzo się pomylił. Między zębami zwierzaka spoczywało nieprzytomne, białe kociątko, które całe drżało! W jednej chwili oczywistym stał się fakt, że znajdka wymaga natychmiastowej pomocy, bez której nie poradzi sobie na wolności. Mężczyzna nie wierzył własnym oczom, do czego był zdolny jego przyjaciel, dlatego postanowił nagrać szlachetny gest czworonoga.

Na wideo widzimy, że kociątko zostało przetransportowane w pyszczku golden retrievera wprost do bezpiecznego miejsca, gdzie ludzie przejęli nad nim opiekę i otoczyli go prawdziwą miłością. Złotowłosy wybawca miał cały czas oko na uratowane maleństwo, które z pewnością marzyło o rodzicielskiej trosce. Na samym końcu nagrania oba zwierzaki leżą wtulone w siebie i wyraźnie są zadowolone z tego, że ich drogi się skrzyżowały.

Chociaż rzadko wspomina się o przyjaźni między kotem a psem, niesamowita akcja ratunkowa jest niezbitym dowodem na to, że zwierzęta potrafią o siebie nawzajem dbać i w kryzysowych sytuacjach nie przejmują się tym, czy stworzonko w potrzebie należy do tego samego czy innego gatunku. Niezapomniana historia została udokumentowana za pomocą telefonu, a nagranie szybko zdobyło popularność na mediach społecznościowych. Dzięki niemu po raz kolejny można docenić naturę psów rasy golden retriever. To pies o prawdziwie złotym sercu! 

źródło: instagram

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >