Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > "Familiada": Małe, ale niebezpieczne zwierzę. Ta odpowiedź wywołała salwę śmiechu
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 26.01.2024 14:09

"Familiada": Małe, ale niebezpieczne zwierzę. Ta odpowiedź wywołała salwę śmiechu

familiada
Małe, a niebezpieczne zwierzę, źródło: kadr z programu Familiada, TVP

“Familiada” to jeden z najpopularniejszych polskich teleturniejów. Przyciąga przed telewizory całe rodziny nieprzerwanie od 30 lat. Podczas wyemitowanych odcinków padło wiele odpowiedzi, które do łez rozbawiły nie tylko uczestników, ale i samego prowadzącego. Do najzabawniejszych z nich internauci uwielbiają wracać nawet po wielu latach. 

"Familiada" jest w polskich domach od zawsze. Teleturniej bawi całe pokolenia

“Familiada” to popularny teleturniej, który emitowany jest od 1994 roku. Format programu obejmuje dwie drużyny rywalizujące ze sobą, które muszą odpowiadać na pytania ankietowe i zdobywać punkty. W każdej rundzie prowadzący, którym niezmiennie jest Karol Strasburger, zadaje pytanie, a obie drużyny próbują odgadnąć najpopularniejsze odpowiedzi udzielone przez ankietowanych.

Pytania często są związane z codziennymi tematami, co sprawia, że pojawiające się odpowiedzi bywają nieoczywiste. Zestresowani występem przed kamerami uczestnicy często udzielają zabawnych odpowiedzi, które bawią publiczność siedzącą przed telewizorami. Tak było w przypadku pytania o “małe, ale niebezpieczne zwierzę”. Mimo iż odcinek wyemitowano parę lat temu, odpowiedzi udzielone przez graczy bawią do dziś. Pamiętacie, jakie groźne zwierzęta wymienili uczestnicy?

Płatny urlop po stracie zwierzaka wejdzie w życie? Weterynarz zwraca się do pracodawców Otworzyła cukierka i ją zatkało. To wcale nie była słodka niespodzianka, producent odpowiada

Małe, ale niebezpieczne zwierzę

W “Familiadzie” często zdarzają się momenty, kiedy uczestnicy udzielają zabawnych lub nietypowych odpowiedzi. Zadane przez prowadzącego pytanie zaskoczyło przedstawicielki obu drużyn. Po chwil namysłu jedna z kobiet odważyła się odpowiedzieć:

Kuna.

Prowadzący nie był przekonany, czy leśny ssak może być niebezpieczny. Druga z kobiet zaryzykowała jeszcze bardziej i wybrała mniejsze i niebezpieczne według niej zwierze:

Mucha - odparła.

Wymienione przez obie panie zwierzęta niestety nie znalazły się wśród odpowiedzi, których udzielili ankietowani. Mimo iż uczestniczki nie zdobyły cennych dla swoich drużyn punktów, to zapisały się swoimi odpowiedziami w historii programu. 

Pytanie sprawiło duży problem uczestnikom

Mogłoby się wydawać, że udzielenie poprawnej odpowiedzi na pytanie prowadzącego nie powinno być dużym wyzwaniem dla uczestników teleturnieju. Jednak na tablicy z poprawnymi odpowiedziami nie znalazła się ani mucha, ani kuna.

Internauci pod licznie komentowanym filmikiem z “Familiady” za małe, a niebezpieczne zwierzę uznali między innymi skorpiona, pająka, węża oraz szerszenia. A wy jakiej odpowiedzi udzielilibyście na to pytanie?