Swiatzwierzat.pl

Utah Department of Public Safety Aero Bureau

Liczyli dzikie zwierzęta na pustyni. Nagle ich oczom ukazało się "dzieło kosmitów"

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Monika Krupska

O ich znalezisku mówi cały świat! Załoga badaczy z Uthah na środku pustyni natrafiła na tajemniczy srebrny monolit wbity w ziemię. Nikt nie wie, kto go tu postawił, ani co symbolizuje. Niektórzy boja się tego przedmiotu, inni uważają, że z pewnością jest to wytwór kosmitów. Prosta i srebrna konstrukcja, która prawdopodobnie nie służy niczemu jest teraz dogłębnie badana. Władze i badacze próbują się dowiedzieć, kto naruszył strukturę pustyni i umieścił na niej metalowy obelisk. Kara może być naprawdę wysoka! 

Nietypowe znalezisko w Utah 

Mieli liczyć owce, a znaleźli metalowy obelisk. Pracownicy Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego Utah i funkcjonariusze Departamentu Zasobów Przyrody w Utah cały czas nie mogą uwierzyć w to, co udało im się znaleźć na środku pustyni. Srebrny monolit zauważył jeden z badaczy, załoga postanowiła bliżej przyjrzeć się znalezisku. Wciąż powstają to nowe teorie. Wszyscy chcą dowiedzieć się, kto i dlaczego go tam postawił. 

- Jeden z biologów zauważył to, a nam po prostu zdarzyło nam się przelecieć bezpośrednio nad nim - powiedział w rozmowie z CNN pilot śmigłowca Bret Hutching.

Po publikacji nagrań monolitu pojawiło się mnóstwo teorii dotyczących znaleziska. Jedni uważają, że to ufo, inni są przekonani, że to sprawka NASA, a pozostali typują artystów lub porównują rzecz do przedmiotu, przy którym gromadziły się małpy w "Odesei Kosmicznej". Klasyka kina science-fiction to cykl czterech powieści Arthura C.Clarke'a i dwóch filmów. Monolit można zobaczyć w 2001 roku. Zgadza się nawet sceneria. 

- Podejrzewam, że jakiś nowofalowy artysta lub może wielki fan "2001: Odysei Kosmicznej" - wtórował Hutching.

Monolit na środku pustyni w Utah

- Żartowaliśmy sobie, że jeśli jedno z nas nagle zniknie, to reszta od razu ucieka - dodał pilot.

Srebrny monolit mierzy około 3,5 metra i został głęboko wbity w ziemię. Konstrukcja jest bardzo ciężka i solidnie zbudowana. Ciężko ją podnieść, przenieść, z pewnością, aby się jej pozbyć będzie potrzebne dużo sprzętu. 

Amerykańskie władze badają konstrukcje i zastanawiają się, czy należy wszcząć dochodzenie. Instalowanie konstrukcji bez zezwolenia na terenie publicznym jest nielegalne. Ktoś może otrzymać solidny mandat! 

źródło: techgame.pl

Tagi:

ŚwiatZwierzęta

Podobne artykuły

Aktualności

Zmarł Zdzisław Małysz, przyjaciel wszystkich zwierząt. "Był ich głosem na interwencjach, w sądach, w mediach"
Czytaj więcej >

Aktualności

Bezdomniaki liczą na pomoc. Świąteczna pomoc dla zwierząt w potrzebie
Czytaj więcej >

Aktualności

Historia przyjaźni 10-letniej dziewczynki i cyrkowego kucyka. „Uwolnić Poly” w kinach od 02.12
Czytaj więcej >

Aktualności

Suczka panicznie boi się ludzkiego dotyku. Kiedy kobieta wyciąga do niej rękę, wszystko się zmienia
Czytaj więcej >

Aktualności

Turystka dotkliwie pogryziona przez żółwia. "Nie jestem pewna, czy kiedykolwiek wejdę jeszcze do morza"
Czytaj więcej >

Aktualności

Pies uratował właścicielkę przed śmiercią pod kołami vana. Wszystko uchwyciła kamera
Czytaj więcej >
Monika Krupska

Pracowałam w największych gazetach i portalach internetowych w Polsce, m.in. w dzienniku Super Express czy w portalach: tvn24.pl, kobieta.wp.pl, viva.pl czy w party.pl. Obecnie współtworzę portal swiatzwierzat.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]