Swiatzwierzat.pl
kosmici

Utah Department of Public Safety Aero Bureau

Liczyli dzikie zwierzęta na pustyni. Nagle ich oczom ukazało się "dzieło kosmitów"

27 Listopada 2020

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Pracownicy Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego Utah i funkcjonariusze Departamentu Zasobów Przyrody w Utah liczyli dzikie zwierzęta na pustyni. Podczas obserwacji i kalkulacji nagle natrafili na "dzieło kosmitów". Pracownicy zd

O ich znalezisku mówi cały świat! Załoga badaczy z Uthah na środku pustyni natrafiła na tajemniczy srebrny monolit wbity w ziemię. Nikt nie wie, kto go tu postawił, ani co symbolizuje. Niektórzy boja się tego przedmiotu, inni uważają, że z pewnością jest to wytwór kosmitów. Prosta i srebrna konstrukcja, która prawdopodobnie nie służy niczemu jest teraz dogłębnie badana. Władze i badacze próbują się dowiedzieć, kto naruszył strukturę pustyni i umieścił na niej metalowy obelisk. Kara może być naprawdę wysoka! 

Nietypowe znalezisko w Utah 

Mieli liczyć owce, a znaleźli metalowy obelisk. Pracownicy Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego Utah i funkcjonariusze Departamentu Zasobów Przyrody w Utah cały czas nie mogą uwierzyć w to, co udało im się znaleźć na środku pustyni. Srebrny monolit zauważył jeden z badaczy, załoga postanowiła bliżej przyjrzeć się znalezisku. Wciąż powstają to nowe teorie. Wszyscy chcą dowiedzieć się, kto i dlaczego go tam postawił. 

- Jeden z biologów zauważył to, a nam po prostu zdarzyło nam się przelecieć bezpośrednio nad nim - powiedział w rozmowie z CNN pilot śmigłowca Bret Hutching.

Po publikacji nagrań monolitu pojawiło się mnóstwo teorii dotyczących znaleziska. Jedni uważają, że to ufo, inni są przekonani, że to sprawka NASA, a pozostali typują artystów lub porównują rzecz do przedmiotu, przy którym gromadziły się małpy w "Odesei Kosmicznej". Klasyka kina science-fiction to cykl czterech powieści Arthura C.Clarke'a i dwóch filmów. Monolit można zobaczyć w 2001 roku. Zgadza się nawet sceneria. 

- Podejrzewam, że jakiś nowofalowy artysta lub może wielki fan "2001: Odysei Kosmicznej" - wtórował Hutching.

Monolit na środku pustyni w Utah

- Żartowaliśmy sobie, że jeśli jedno z nas nagle zniknie, to reszta od razu ucieka - dodał pilot.

Srebrny monolit mierzy około 3,5 metra i został głęboko wbity w ziemię. Konstrukcja jest bardzo ciężka i solidnie zbudowana. Ciężko ją podnieść, przenieść, z pewnością, aby się jej pozbyć będzie potrzebne dużo sprzętu. 

Amerykańskie władze badają konstrukcje i zastanawiają się, czy należy wszcząć dochodzenie. Instalowanie konstrukcji bez zezwolenia na terenie publicznym jest nielegalne. Ktoś może otrzymać solidny mandat! 

źródło: techgame.pl

Podobne artykuły

motor

Aktualności

Mężczyzna ciągnął psa za motorem, interweniowali świadkowie. Sprawa przybrała jednak nieoczekiwany obrót

Czytaj więcej >
dinozaur

Aktualności

Internet oszalał na punkcie dziwnego nagrania. Mieszkanka Florydy nie ma wątpliwości: "To był dinozaur"

Czytaj więcej >
motory

Aktualności

Muskuły, brody, grzmiące silniki i wielkie serca. Ruszył coroczny rajd charytatywny dla zwierząt

Czytaj więcej >

Aktualności

Potrącił psa i nawet się nie zatrzymał. Internauci wzięli sprawy z swoje ręce, czy pozostanie bezkarny?

Czytaj więcej >

Aktualności

Tragiczny finał wizyty u psiego fryzjera. Suczka odeszła w męczarniach, zatrważające szczegóły

Czytaj więcej >
smutek

Aktualności

Odszedł wierny przyjaciel prezydenta USA Joe Bidena. Biały Dom wydał wzruszające oświadczenie

Czytaj więcej >