Swiatzwierzat.pl
Basset i dziewczynka

youtube/ABC News

5-miesięczna dziewczynka umierała na oczach rodziny. Czworonożni przyjaciele pożegnali ją w najczulszy sposób

19 Listopada 2020

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Dziewczynka w wieku zaledwie pięciu miesięcy poważnie zachorowała. Rodzice spodziewali się, że ich córeczka nie wygra nierównej walki o życie, dlatego nie odstępowali jej łóżka na krok. Towarzyszyły im wierne psy rasy basset, kt&oacut

Dziewczynka o imieniu Nora nie miała nawet roku, gdy niespodziewanie doznała wylewu krwi do mózgu. Diagnoza lekarzy była wielkim ciosem dla rodziców dziecka. Nie mieli oni żadnych wątpliwości - ich córka wkrótce umrze.

Cała rodzina czekała przy łóżku dziewczynki

Mary i Johna Hall na przemian wypłakiwali sobie oczy i rwali włosy z głowy, nie mogąc pogodzić się z tym, że ich maleństwo wkrótce odejdzie z tego świata. Wylew był tak poważny, że żadna operacja nie byłaby w stanie wyleczyć dziecka.

Diagnoza była ostateczna - Nora prawdopodobnie odejdzie w przeciągu najbliższych tygodni, a być może nawet dni. Tak przykrej wiadomości nie chciałby usłyszeć żaden rodzic.

Od momentu tragicznego wypadku Nora nie mogła się nawet poruszyć. Leżała nieprzytomna na łóżku, będąc podłączona do specjalistycznej aparatury milionem kabli. Rodzice patrzyli na ten łamiący serce widok z ogromną trudnością, jednak postanowili, że nie opuszczą jej do ostatniej chwili. Tkwili przy jej boku, dziękując za krótki czas, który mogli spędzić razem.

Przyjaciele na śmierć i życie

Przy łóżku nie zabrakło też przyrodniego rodzeństwa dziewczynki - Gracie i Grumpy, czyli dwóch bassetów. Czworonożni podopieczni rodziny Hall także wyczuwali, że stan zdrowia dziewczynki jest krytyczny. Psiaki były bardzo zaniepokojone losem młodziutkiej opiekunki, dlatego przez cały czas warowały na łóżku Nory. W ten sposób chciały okazać jej wsparcie w najtrudniejszych chwilach.

Nawet kiedy dziewczynka była jeszcze zdrowa, Gracie i Grumpy nie odstępowały jej na krok. Psiaki były bardzo przywiązane do córeczki państwa Hall, którą postrzegały jako najlepszą przyjaciółkę. Nie chciały się z nią rozstawać, lecz także w żaden sposób nie mogły jej pomóc.

Tuż przed śmiercią Nory bassety mogły zrobić tylko jedno. Pożegnały ją w najwspanialszy sposób - liżąc ją po buzi i grzejąc ciepłem swojego ciała. Z pewnością chciały ją w ten sposób pocieszyć i zapewnić, że jeszcze kiedyś się spotkają.

5-miesięczna dziewczynka odeszła otoczona miłością całej rodziny. Dramatyczna historia rodziny Hall jest dowodem na to, że zwierzęta mają wysoko rozwiniętą zdolność empatii i także odczuwają ból po stracie bliskich. 

źródło: podaj.to

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >