Swiatzwierzat.pl
Pomóż Fundacji uratować życie zwierząt

Canva

Dramatyczna sytuacja w azylu dla zwierząt

24 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Barbara Daszuta

Udostępnij:

Fundacje i wolontariusze stają na głowie, aby zapewnić pomoc jak największej ilości potrzebujących zwierząt. Ważna jest każda złotówka a dorzucenie swojej cegiełki jest bardzo proste.

Najważniejsze działania Fundacji Dom dla Kundelka

  • Zapewnienie dachu nad głową oraz godnych i bezpiecznych warunków bezdomnym zwierzętom

  • Ratowanie życia zwierzętom chorym i wygłodzonym

  • Znajdowanie domów tymczasowych

  • Przygotowywanie i przekazywanie zwierząt do adopcji

  • Prowadzenie procesów adopcyjnych

  • Interwencje w obronie zwierząt krzywdzonych i zaniedbanych

  • Zapewnienie wyżywienia i leczenia zwierzętom pozostającym pod opieką fundacji

  • Kastracja i sterylizacja zwierząt

Na to wszystko potrzebne są środki finansowe i ludzkie ręce chętne do pomocy. Wolontariusze nie tylko karmią swoich podopiecznych. Ogromnie ważna jest współpraca z behawiorystą oraz zabawa i budowanie relacji z nieoswojonym zwierzęciem, zanim będzie ono gotowe do adopcji. Do zadań pracowników fundacji należy też fotografowanie czworonogów oraz nagrywanie i publikacja videorelacji i ogłoszeń adopcyjnych. 

Najbliższym celem Fundacji Dom dla Kundelka jest zebranie środków, które pozwolą przetrwać kolejne dwa miesiące ponad 80 podopiecznym. Aby uzbierać 60 000 zł zostało coraz mniej czasu i liczy się dosłownie każda złotówka. Pomóc możesz TUTAJ [otwórz stronę zbiórki].

Jak możesz pomóc?

Wyobraź sobie, co czuje psia-bieda, zanim zostanie słodkim pieskiem. Jeśli nie możesz wesprzeć fundacji finansowo, udostępnij ten artykuł i wiadomości o zwierzakach szukających domu – każda forma pomocy może odmienić im życie.   

Działalność charytatywna 

Na pytanie, czy kiedykolwiek przekazałeś datek charytatywny na rzecz zwierząt, 37% ankietowanych odpowiedziało, że zapewnia regularne wsparcie fundacjom. Na sporadyczną pomoc decyduje się pozostałe 63% ankietowanych. Wszyscy ankietowani, chociaż raz w życiu, mieli przyjemność wsparcia finansowego wybranej przez siebie instytucji. 

Pomoc potrzebującym jest znana ludzkości od początków cywilizacji. Wrażliwość na potrzeby słabszych to nie tylko cecha znana naszemu gatunkowi. Znane są historie zwierząt niosących pomoc w biedzie. Delfiny ratujące tonących ludzi, psy ratujące kocięta z pożaru, koty opiekujące się podlotami. Instynkt kieruje nas ku czynieniu dobra, dzięki temu świat jest piękniejszy, a my szczęśliwsi. Już w przedszkolu uczymy się, że dzielenie się i dawanie sprawia przyjemność obustronną. 

Wzorem do naśladowania stają się najbogatsi ludzie świata, którzy dużą część swojej fortuny oddają na dobroczynną działalność na rzecz ochrony środowiska, zwierząt i fundacje niosącą pomoc ludziom potrzebującym. Milionerzy zapytani o to, co sprawia im największą radość, odpowiadają, że jest to działalność charytatywna i zapewnienie szczęścia tym, którym go w życiu najbardziej zabrakło. 

Działalność charytatywna znalazła swoje miejsce także w działaniach rządowych i w wielu ideologiach i religiach. Niezależnie od tego, czy pracujemy nad karmą (buddyzm, hinduizm), czy wypełniamy przykazania (islam, chrześcijaństwo, judaizm), jesteśmy naturalnie zobowiązani do czynienia dobra, dbania o otaczającą nas przyrodę i niesienia pomocy ludziom i zwierzętom. Czerpmy przyjemność z pomagania!

Podobne artykuły

Zielony Pies - Fundacja Zwierząt Skrzywdzonych

Pomagamy

Suczka pozostawiona w lesie ze złamanym kręgosłupem walczy o życie

Czytaj więcej >
Suczka

Pomagamy

Psie dziecko wypadło z okna. Na zewnątrz zobaczyło kota

Czytaj więcej >
PIES POGO

Pomagamy

Mieszkał na podwórku z setką psów. Pies od ponad 1000 dni czeka w schronisku na adopcję

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Pomagamy

Pies wyrzucony z samochodu pilnie potrzebuje pomocy, czeka go operacja

Czytaj więcej >
królikowski

Pomagamy

Antek Królikowski z ważnym apelem do miłośników zwierząt. Próbuje pomóc, powinieneś przeczytać

Czytaj więcej >
Młoda wolontariuszka

Pomagamy

Kilkuletnia dziewczynka zrzekła się prezentów na komunię. Wolała wspomóc bezdomne zwierzęta

Czytaj więcej >