Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Kot od 7 lat mieszka na drzewie. Prawie w ogóle z niego nie schodzi
Łucja Jureczko
Łucja Jureczko 09.09.2019 13:50

Kot od 7 lat mieszka na drzewie. Prawie w ogóle z niego nie schodzi

dom
fot.screenFacebook/DWPolski

Dom na drzewie kojarzy nam się z dzieciństwem i zabawą, prawda? Ten kot jednak postanowił, że nie chce dorastać. Od 7 lat mieszka on na drzewie, prawie w ogóle z niego nie schodzi i zdecydowanie nie ma zamiaru się przeprowadzać.

Kot, którego dom znajduje się na drzewie mieszka w Bartoszycach. Jest tam miejscowym celebrytą, znają go wszyscy mieszkańcy miasta. Dokarmiają go, opiekują się nim – oczywiście na odległość – doglądają i sprawdzają, czy wszystko z nim w porządku.

Dom na drzewie dla kota

Koty uwielbiają wspinać się po wysokościach, skakać po meblach, czy wchodzić na drzewa, nic więc dziwnego, że ten kot pewnego dnia postanowił wspiąć się na jedno z nich i nigdy już nie schodzić.

Mieszkańcy Bartoszyc nie mają pojęcia skąd wziął się tam ten kot, dlaczego nie schodzi ani w ciągu dnia, ani w nocy i dlaczego właściwie nie wybrał sobie na mieszkanie to nietypowe miejsce. Niezmiennie od 7 lat kota można zobaczyć na drzewie codziennie.

Mieszka tu od maleńkiego, prawdopodobnie nigdy nie zszedł na powierzchnię ziemi

Mieszkańcy mają wiele teorii, jedni twierdzą, że kot od małego ma swój dom na drzewie i nigdy nie zszedł on na powierzchnię ziemi. Inni twierdzą, że postraszył go pies albo inne koty i od tamtej pory boi się zejść, a jeszcze inni, że kotka okociła się na drzewie, zabrała ze sobą wszystkie kociaki, a zapomniała o jednym.

Drzewo, które kot wybrał na swój dom znajduje się nieopodal Biblioteki Publicznej. W drzewie znajduje się także wielka dziupla, w której najprawdopodobniej kot urządził sobie sypialnię. Co jednak z jedzeniem? Co je kot, który nie schodzi z drzewa? Mieszkańcy znaleźli sposób, by zadbać o odżywianie zwierzaka!

Dlaczego kot nie może zejść z drzewa?

Skonstruowano specjalne urządzenie, czyli podajnik na tyczce, dzięki któremu kocia karma trafia wprost na wysoką gałąź. Kota dokarmia wiele osób, zarówno mieszkańcy, jak i przejezdni zaciekawieni kotem, którego dom znajduje się na drzewie. Mruczek na pewno z głodu nie umiera!

Dlaczego kot nie chce zejść z drzewa? W przypadku kota z Bartoszyc ciężko tak naprawdę powiedzieć, ponieważ nikt do końca nie wie jak on się tam znalazł. Koty często uciekają na drzewa w strachu przed czymś co znajduje się na powierzchni ziemii. Niekiedy mają problem, aby później zejść, wtedy potrzebna jest interwencja straży pożarnej. Jednak kot z Bartoszyc nawet strażakom potrafi się oprzeć!

ZOBACZ FILMIK TUTAJ.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

dom

Kot postanowił, że jego domem będzie drzewo.

dom

Mieszkańcy skonstruowali nawet specjalny podajnik, aby karmić kota.

dom

Kot wydaje się zadowolony ze swojego domu. Nie opuszcza go od 7 lat!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Na praniu i prasowaniu można zarobić duże pieniądze, zdziwisz się jak prosto
  2. Pies czy niedźwiedź? Jedno zdjęcie podzieliło tysiące ludzi. Ocena należy do was
  3. Kobieta robiła pierogi, na chwilę wyszła z kuchni. Gdy wróciła zauważyła, że jej kot już tam był
  4. Rasy psów, które uwielbiają dramatyzować. Robią z igły widły przy każdej okazji
  5. Włączyła się kamera alarmowa. Przypadkiem odkrył, co jego dziewczyna robi z psem, gdy go nie ma
  6. Kupił córce szczeniaka. Szybko zrozumiał, że popełnił fatalny błąd, zwierzę nie zachowywało się jak pies
Tagi: dom kot koty