Ogromny dog niemiecki domaga się jedzenia. Urządził pani niezłą awanturę
Dogi niemieckie zaliczane są do tak zwanych "łagodnych olbrzymów". Być może z racji na swoją wielkość, bardzo rzadko czują się zagrożone, dzięki czemu praktycznie wcale nie wykazują agresji. Mimo to chyba nikt nie lubi czekać na swoje jedzenie zbyt długo. Nawet najspokojniejszy człowiek może zdenerwować się, gdy kelner zwleka z podaniem mu zamówionego posiłku.
Dog niemiecki wdał się w dyskusje z właścicielem
Choć inne rasy psów, takie jak husky, słyną z długich dyskusji toczonych z właścicielami, dogi niemieckie także potrafią dać głos. Mimo że jego właściciele spóźnili się z podaniem mu kolacji ledwie kilka minut, pies nie krył swojego oburzenia.
Jak podkreślili właściciele zwierzaka w opisie filmu z jego udziałem, dog niemiecki o imieniu Max ma wyjątkowo dobre, jak na psa, poczucie czasu. Doskonale wie, kiedy zbliża się pora karmienia.
Psy często przywiązują się do wyznaczonych przez właścicieli pór wykonywania różnych czynności. Jeśli regularnie wyprowadzacie psa w tych samych godzinach, z pewnością zauważyliście, jak ekscytuje go zbliżająca się pora spaceru.
Max zawsze przypomina o sobie dokładnie o tych samych godzinach. Zwierzak jest na tyle mocno przyzwyczajony, do tego, że dokładnie o 17:00 w jego misce znajduje się jedzenie, że nawet drobne odstępstwo od tej reguły niezmiernie go irytuje.
Nawet osoby nieobeznane z mową ciała i różnymi sposobami szczekania psów, mogą na pierwszy rzut oka dostrzec wzburzenie zwierzaka. Możemy prawie usłyszeć jak mówi z wyrzutem "jedzenie miało być w mojej misce 8 minut temu!".
Dogi niemieckie uznawane są za "łagodne olbrzymy"
Jak wspomnieliśmy wyżej, mimo swojego rozmiaru i budzącej u niektórych przerażenie potężnej postury, największe psy na świecie bardzo rzadko wykazują jakiekolwiek tendencje do agresji.
Większe rasy psów zazwyczaj cechują się, według standardów, ogromną łagodnością. Jest to efekt zarówno doboru celowego, czyli kojarzenia ze sobą "potulniejszych" osobników, jak i ich naturalnych predyspozycji.
Wielu tłumaczą pochodzenie tej cechy tym, że w praktyce bardzo rzadko były zmuszone do walki lub obrony przed innymi zwierzętami. Ich rozmiary wystarczały, by odstraszyć potencjalnych napastników. Nie oznacza to jednak, że podobnie jak widoczny na poniższym nagraniu dog niemiecki, nie będą domagać się rzeczy, które ich zdaniem im się należą, w zdecydowany sposób.
Zobacz wideo: