Swiatzwierzat.pl
Toby Keith

GISELA SHORE

Chihuahua uznana za najstarszego psa na świecie. Ma 150 ludzkich lat

21 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W Greenacres na Florydzie potwierdzony został nowy rekord najstarszego żyjącego psa na świecie. Zaszczytne miano przypadło Toby'emu Keith - psiakowi rasy chihuahua, którego nazwano na cześć amerykańskiego piosenkarza country. Jego wiek robi wrażenie.

Toby Keith to najstarszy żyjący pies na świecie, a przynajmniej tak ocenili eksperci z Księgi Rekordów Guinnessa, czyli informatora wydawanego corocznie przez firmę Guinness, zawierającego udokumentowane rekordy świata. W jego dokumentach widnieje data urodzin - 9 stycznia 2001 r.

Chihuahua z Florydy bije rekord Guinnessa

Ukończenie 21 lat może być ekscytujące z różnych powodów. Jeśli jesteś człowiekiem, oznacza to, że możesz legalnie pić alkohol w Stanach Zjednoczonych, a jeśli jesteś psem, oznacza to, że możesz zostać nowym rekordzistą świata w kategorii najstarszego żyjącego psa.

Na dzień dzisiejszy (21 kwietnia) rekordzistą jest chihuahua nazywana Toby Keith, która przeżyła aż 21 lat i 100 dni! Opiekunem najstarszego żyjącego psa na świecie jest Gisela Shore.

- Ludzie nie mogą uwierzyć, że wygląda tak dobrze jak na swój wiek - zapewnia właścicielka psa.

Kobieta zdradziła, że adoptowała pupila ze schroniska Peggy Adams Animal Rescue, kiedy udzielała się tam jako wolontariuszka. Pupil należał wcześniej do pewnej starszej pary, która niestety nie mogła się nim dłużej zajmować. W tamtym czasie Toby Keith miał zaledwie kilka miesięcy i nosił inne imię, a mianowicie Peanut Butter (pl. Masło Orzechowe).

Stevie

Pies zerwany z łańcucha nie może uwierzyć, że ma łóżko tylko dla siebie. Wzruszająca reakcja

CZYTAJ DALEJ

Dwójka z przodu to nie przelewki

Dwie dekady później przyjaciele i rodzina Shore zaczęli się zastanawiać, czy pupil nie jest aby najstarszym żyjącym psem świata. Zważywszy na fakt, iż średnia oczekiwana długość życia chihuahua wynosi od 12 do 18 lat, istniała szansa na to, że Toby Keith osiągnął rekordowy wiek. Ich podejrzenia potwierdziły się, a imię futrzaka wpisano na listę.

Shore przypisuje imponującą długowieczność swojego czworonożnego przyjaciela zdrowej diecie, ćwiczeniom, dobrym genom i kochającej rodzinie, która składa się nie tylko z niej samej, ale i dwóch psów i dwóch papug. Sekretem długowieczności zwierzęcia mogą być także jego ulubione przekąski w postaci plastrów indyka.

- Toby Keith jest moim małym ochroniarzem. Wszędzie za mną chodzi. Kładzie się na mnie, kiedy oglądamy telewizję. Uwielbiam go! - dodaje uradowana właścicielka.

U chihuahuy zdiagnozowano chorobę serca, ale zdaniem opiekunki, niespecjalnie mu ona dokucza. Choć nie wie, ile czasu pozostało jej podopiecznemu, cieszy się z każdego dnia, który mają szansę spędzić razem.

Należy zaznaczyć, że tytuł, jaki nadano Toby'emu Keith to najstarszy żyjący pies, a nie najstarszy pies w historii. To wyróżnienie otrzymał Bluey, australijski pies pasterski, który dożył sędziwego wieku 29 lat i 5 miesięcy. Bluey zmarł w 1939 roku.

Jeśli uważasz, że Twój podopieczny jest starszy od obecnego rekordzisty, może czas skontaktować się z ekspertami, którzy potwierdzą jego wiek?

TOP 10 najniebezpieczniejszych zwierząt świata. Numer jeden zabija z zimną krwią

Najniebezpieczniejsze zwierzęta świata mogą wyglądać naprawdę niepozornie. Wręcz przeciwnie - mogą być małe, wyglądać uroczo bądź wcale nie uchodzić za drapieżniki. Przedstawiamy 10 najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie. (Fot. SGreys, canva.com)

Zobacz galerię >

Jak dobrze znasz domowe zwierzaki?

Pytanie 1 z 3

Jaka rasa psa jest najpopularniejsza w Polsce?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: wiadomosci.wp.pl, USA Today

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Psy

Rasy psów z tendencją do tycia. Z łatwością mogą stać się grube

Czytaj więcej >

Psy

Dlaczego psy lubią drapanie po brzuchu? Zdradzamy powody

Czytaj więcej >

Psy

Rasy psów, które najczęściej gryzą dzieci. Najnowsze badania

Czytaj więcej >

Psy

Jak oduczyć psa niszczenia mebli? Garść prostych porad

Czytaj więcej >

Psy

Najczęstsze choroby u psów rasy chihuahua. Poradnik dla opiekuna

Czytaj więcej >
pixabay/JACLOU-DL

Psy

Dlaczego pies kradnie przedmioty i nie chce ich oddać? To może być twoja wina

Czytaj więcej >