Swiatzwierzat.pl
Chihuahua Bianca

Chihuahua i dog niemiecki są swoimi przeciwieństwami. Pomimo różnic zostali przyjaciółmi

15 Października 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Maleńka chihuahua zyskała niezwykłą przyjaciółkę. Chociaż jest od niej 53 razy większa, różnica w wielkości nie przeszkodziła oba psom nawiązać wyjątkową więź. Poznajcie Biancę i Shelby, żywy dowód na to, że przeciwieństwa się przyciągają!

51-letnia Shirley Zindler, aktywistka na rzecz praw zwierząt i założycielka organizacji "Dogwood Animal Rescue” postanowiła zapewnić dach nad głową kolejnemu bezpańskiemu psiakowi. Nie wiedziała, że będzie to początek pięknej przyjaźni pomiędzy dwoma kompletnie różnymi czworonogami.

Chihuahua wybrała sobie niezwykłą koleżankę

Odkąd Shirley zaczęła udzielać się na rzecz ochrony praw zwierząt w jej domu ciągle pojawiali się nowi podopieczni. Pewnego dnia do sfory liczącej aktualnie 11 pupili dołączył szczeniak rasy chihuahua. Maleństwo otrzymało imię Bianca.

Piesek został zaadoptowany na początku listopada, gdyż jego mama zmarła podczas porodu. Właściciele Bianci zwrócili się z prośbą o pomoc, gdyż znajdowali się w trudnej sytuacji i nie byli w stanie zapewnić jej właściwej opieki. Nowonarodzony szczeniak bardzo potrzebował uwagi i poczucia bezpieczeństwa.

W zaistniałej sytuacji Shirley wiedziała, że tylko ona sprosta zadaniu odkarmienia i wychowania osieroconego szczenięcia. Zaopiekowała się Biancą i odtąd każdego dnia karmiła ją przy pomocy butelki. W codziennym rytuale towarzyszyła jej 3-letnia suczka rasy dog niemiecki o imieniu Shelby.

Gigantyczny pupil bardzo przywiązał się do szczeniaczka. Z czasem, kiedy Bianca stawała się coraz bardziej samodzielna, Shelby poczuła, że jej sympatia jej odwzajemniona. Szczeniak zainteresował się większym zwierzakiem i zaczął traktować ją jak swoją przybraną mamę.

- Kiedy Bianca zaczęła rosnąć, zaczęła bardziej się bawić i angażować w relację z Shelby. Było to takie ujmujące - wspomina Shirley Zindler.

dziecko i pies

Troskliwy psiak opatulił noworodka. Nie sposób się nie wzruszyć

CZYTAJ DALEJ

Najlepsze przyjaciółki pod słońcem

Chociaż Shelby waży 52 kilogramy więcej od zaledwie kilogramowego szczeniaczka, jest żywą ostoją spokoju. W porównaniu z zakręconą i wiecznie pobudzoną Biancą, którą opiekunka nazywa żartobliwie "małym horrorem", woli ucinać sobie drzemkę na kanapie.

- To niezwykłe, że psy różnej wielkości bawią się ze sobą. Shelby jest dość cierpliwa wobec Bianki, ale potrafi ją odepchnąć, jeśli zaczyna ją gryźć - tłumaczy opiekunka zwierzaków.

Niestety, urocze zwierzaki już wkrótce będą musiały się rozstać. Shirley przekazała, Bianca ma już zapewniony stały dom, a na jej miejscu pojawi się kolejny miot porzuconych szczeniąt.

- Myślę, że oboje poradzą sobie dobrze – są jak dzieci na obozie, które spędzają razem całe lato, ale gdy już się skończy, rozchodzą się własnymi drogami - mówi aktywistka.

Jak się okazuje, na świecie nie ma rzeczy niemożliwych. Malutki chihuahua i gigantyczny dog ​​niemiecki stali się nietypowymi, ale zdecydowanie najlepszymi przyjaciółmi. Życzymy im jeszcze wielu wspaniałych przygód razem!

Zobacz zdjęcia:

null
null
null

Źródło: thesun.co.uk

SPRAWDŹ, jak dobrze znasz rasy psów

Pytanie 1 z 8

Jaka rasa zyskała miano największej na świecie?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaką krzywdę może wyrządzić wypalanie traw?

Czytaj więcej >