Swiatzwierzat.pl
Kobieta rzuca kotem

metro.co.uk

Chciała przepędzić kota ze swojego trawnika. Skandaliczne zachowanie kobiety zarejestrował monitoring

4 Maja 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Kot imieniem Shadow miał w zwyczaju spacerować po ogrodzie sąsiadów swoich opiekunów. Nie spodobało się to jednej z mieszkanek, która postanowiła odpędzić zwierzę. W tym celu pochwyciła pupila i z całej siły rzuciła nim o drzwi jego właściciela.

Do wstrząsającego incydentu doszło w Wielkiej Brytanii. Kot należący do Kevina Yarhama i jego partnerki Sophie Baker został skrzywdzony przez kobietę mieszkającą w sąsiednim domu. Niegodziwe zachowanie oprawczyni zwierząt zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu.

Rzuciła kotem z całej siły w drzwi sąsiadów

Kamera zlokalizowana przed domem właścicieli 8-miesięcznego kota uchwyciła 38-letnią April Hawes, która była niezadowolona z faktu, iż Shadow ciągle przychodzi do jej ogrodu. Pewnego razu miarka się przebrała, a kobieta postanowiła zakończyć ten zwyczaj.

Nagranie przedstawia scenę, podczas której Hawes idzie w kierunku drzwi sąsiadów, trzymając kota za sierść, po czym nagle rzuca nim o drzwi. Zwierzę uderza z impetem o powierzchnię. Czterdzieści sekund później kobieta rzuciła kotem po raz drugi.

null

Na filmie słychać również, jak rozwścieczona kobieta wykrzykuje nieprzyjemne słowa skierowane do właścicieli zwierzęcia. Wynika z nich, że Hawes miała niejednokrotnie zwracać uwagę sąsiadom, by nie wypuszczali swojego pupila na zewnątrz, lecz oni najwidoczniej nie potrafili nad nim zapanować.

 – Shadow wyczuwał inne koty, dlatego tam chodził. Jest zwierzęciem i lubi badać teren. Nie mam pojęcia dlaczego tak zareagowała – powiedział właściciel zwierzęcia Kevin Yarham.

Cavalier king charles spaniel

Najmniej kłopotliwe pupile. Oto 3 rasy, których szkolenie jest bajecznie proste

CZYTAJ DALEJ

Sprawa trafiła do sądu

Na skutek uderzenia o drzwi, Shadow doznał uszkodzenia tkanek miękkich, dlatego właściciele kota pozwali sąsiadkę za znęcanie się nad zwierzęciem. 38-latka została aresztowana.

Przed sądem w King’s Lynn w Norfolk oskarżona argumentowała, że Shadow załatwiał się w jej ogrodzie, natomiast jej własne koty bały się obecność nieznajomego zwierzęcia, przez co nie mogły wychodzić na zewnątrz.

Finalnie April Hawes wykazała skruchę i przyznała, że nie chciała zrobić zwierzęciu krzywdy. Jak dodała, nie miała pojęcia, że dysponuje taką siłą i że kot poleci tak daleko.

38-latka została skazana na karę finansową w wysokości 170 funtów oraz 12 miesięcy prac społecznych. Oprócz tego, jest zobligowana do pokrycia kosztów leczenia kota. Niestety, traumatyczne zdarzenie odbiło się na psychice pupila. Zachowanie Shadowa uległo zmianie i obecnie kot unika kobiet.

Zdaniem właściciela poszkodowanego zwierzęcia, kara wymierzona kobiecie jest nieadekwatna do popełnionego czynu.

To zniewaga dla wszystkich właścicieli zwierząt. Wyrok jest zbyt łagodny – uważa Kevin Yarham.

10 polskich gwiazd, którzy kochają zwierzęta całym sercem. Ich pupile żyją jak w bajce

Te gwiazdy nie raz pokazały swoje wielkie serce dla zwierząt, pomagając bezdomnym czworonogom i aktywnie działając na ich rzecz, a co najważniejsze ofiarując im swoją miłość i dom.

Zobacz galerię >

Takiego quizu jeszcze nie było. Jak dobrze znasz zwierzęta polskich gwiazd? Sprawdź!

Pytanie 1 z 8

Jakiej rasy jest Grey, pies należący do Małgorzaty Kożuchowskiej?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: metro.co.uk

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >