Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Chanel była wzorową kotką, dopóki mąż jej pani nie dostrzegł "wady". Kazał jej natychmiast opuścić dom
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 09.05.2023 14:37

Chanel była wzorową kotką, dopóki mąż jej pani nie dostrzegł "wady". Kazał jej natychmiast opuścić dom

Kotka Chanel
TikTok/ humanebroward

Na wzór twórczyni kultowej "małej czarnej" i perfum "Chanel N°5", kotka imieniem Chanel miała dzięki swojej niezwykłości podbijać serca i brylować na salonach - a przynajmniej jednym, w swoim własnym domu. Była kochana i odwzajemniała uczucia, jakimi ją darzono, jednakże problemu dopatrzył się mąż jej opiekunki. Mężczyzna bez mrugnięcia okiem wyrzucił zwierzę z domu. Powód nie mieści się w głowie.

Chanel miała wszystko, o czym może marzyć przeciętny dachowiec - własne posłanie, zabawki, drapak, regularnie napełnianą miskę i czułości na zawołanie. Była pełnoprawnym członkiem rodziny, aż do momentu, gdy nieustępliwy partner jej właścicielki kazał jej wynieść się z domu.

Mężczyzna wyrzucił kota z domu, bo zostawiał sierść na ubraniach

1,5-roczna kotka dotąd świetnie dogadywała się ze wszystkimi domownikami, w tym buldogiem francuskim. Była niezastąpioną przyjaciółką dla swojej pani, z którą spała w jednym łóżku. Nie niszczyła mebli, nie przynosiła do domu upolowanych myszy, z radością reagowała na wszelkie czułości i utrzymywała czystość. Czego można chcieć więcej od domowego zwierzaka?

Zrzut ekranu 2023-05-09 143633.png
 tiktok/Humane Society Broward County

Niestety, zmęczony obecnością zwierzęcia w domu mąż właścicielki postanowił pozbyć się uciążliwego sierściucha. Mężczyzna miał kotce do zarzucenia nadmierne wypadanie sierści, w konsekwencji czego był zmuszony regularnie usuwać kłaczki z ubrań i innych tkanin. Zamiast szukać rozwiązania czy zadbać o pielęgnację zwierzęcia, uznał, że lepiej wypuścić kota na zewnątrz. Tak też postąpił, bez konsultacji ze swoją żoną.

Zwierzątko niewiele większe od liścia spało na leśnej ściółce. Nie wiedziała, czym jest, dopóki nie podniosło łebka

Pracownicy schroniska opowiedzieli druzgocącą historię kotki

Dla właściciela Chanel codzienne rolowanie ubrań w celu oczyszczenia ich z włosów było do tego stopnia irytujące, iż pewnego dnia po prostu wypuścił kota na dwór i zatrzasnął za nim drzwi. Kiedy właścicielka kotki dowiedziała się, że zwierzę zaginęło, omal nie pękło jej serce. Wiedziała, że pupilka ​​nienawidzi przebywać na zewnątrz. 

Perspektywa życia na ulicy, gdzie czyhały na nią setki zagrożeń, była dla Chanel ziszczeniem najgorszych koszmarów. W końcu właścicielka zdecydowała, że lepiej oddać ją schroniska, aby mogła znaleźć dom, w którym będzie kochana i akceptowana przez wszystkich domowników. Takim sposobem mruczek wylądował pod opieką Humane Society of Broward County na Florydzie.

@humanebroward Kicked out of the house 💔 This sweet girl was left outside to fend for herself just because one of her former owners didn’t like having cat hair on his clothes! When the other owner saw what was happening, they decided it was best for this beautiful kitty to find a new family 🥺 Her name is Chanel and she is a sweet, but shy 1.5 year old Calico cat. Please come give her the home she deserves! ❤️ #foryou #fyp #cat #catrescue #adoptme #catsoftiktok #catvideo #sadcat #foryoupage #florida #cats ♬ original sound - Humane Society Broward County

Szczęście uśmiechnęło się do bezpańskiego zwierzęcia

Pracownicy schroniska podzielili się rozrywającą serce historią zwierzęcia w mediach społecznościowych. Na udostępnionym filmie widzimy trójkolorową kotkę, która ze smutnym wyrazem pyszczka obserwuje świat zza krat. Zapewne musi bardzo tęsknić za swoją panią oraz psem, z którym wspólnie wylegiwała się na kanapie. Po prostu nie rozumie, czym zasłużyła sobie na zamknięcie w małej klatce, otoczona nieznajomymi zapachami i dźwiękami. 

Zrzut ekranu 2023-05-09 143429.png
 tiktok/Humane Society Broward County

Całe szczęście siła Internetu nie zawiodła, a niebawem filmik dotarł do osoby, która poszukiwała mruczącego przyjaciela.

- Nasza ukochana kotka Chanel znalazła kochający dom na zawsze, z którego już nigdy nie zostanie wyrzucona! Nowa mama Chanel zobaczyła film, który przesłaliśmy i wysłała dziś rano swojego męża do schroniska, aby go adoptował! - poinformowano na TikToku.

Zrzut ekranu 2023-05-09 143323.png
 tiktok/Humane Society Broward County
@humanebroward Chanel was adopted! 🙌❤️ Our darling kitty Chanel has found a loving forever home where she will never be put outside again! Chanel’s new mom saw the heartbreaking video we posted online and sent her husband to the shelter first thing this morning to adopt her! ❤️ Thank you all for sharing Chanel’s post and helping her get seen and adopted! Happy Friday! 🎉 #happyfriday #cat #adopted #catrescue #catsoftiktok #goinghome #catlover #fallinlove #thankyou #purr #purrfect #catvideo #friday #friyay ♬ original sound - Humane Society Broward County

Źródło: tiktok/Humane Society Broward County

Przyszła do kliniki dla zwierząt i rzuciła pojemnikiem po kebabie na ladę. Personel zamarł, gdy uniósł wieko
Pudełko po jedzeniu
Smutnego odkrycia dokonano w jednej z paryskich klinik weterynaryjnych. W recepcji „La patte de l'espoir” pojawiła się kobieta trzymająca pojemnik do dań na wynos, po czym rzuciła tackę na ladę i wyszła. W opakowaniu znajdowało się kocię, którego waga nie przekraczała 100 gram. Zwierzątko najprawdopodobniej dopiero co przyszło na świat.Wiele osób cieszy się z posiadania niewysterylizowanej kotki i perspektywy posiadania kociej gromadki. Nie ma co się oszukiwać: kocięta są urocze. Rzeczywistość jest jednak brutalna, a co roku wiosną i wczesnym latem setki kociąt umiera na ulicach bądź zasila grono podopiecznych już i tak przepełnionych schronisk. 
Czytaj dalej
Takiego unikatu jeszcze nie widzieliśmy, istna perełka. Za niezwykłą urodę przyszło mu zapłacić wysoką cenę
Kolczatka australijska
W stanie Nowa Południowa Walia zaobserwowano albinotyczną odmianę kolczatki australijskiej. “Widziałem setki kolczatek, ale nigdy nie widziałem białego osobnika. To było coś niesamowitego” - emocjonują się mieszkańcy Bathurst, którzy jako pierwsi dostrzegli rzadkie stworzenie. Ze względu na wyróżniające cechy wyglądu, zwierzętom-albinosom nie jest łatwo przeżyć w dziczy.Mieszkaniec Australii, Geoff Hadley, natknął się na kolczatkę-albinosa na lokalnej drodze. Mężczyzna pomógł zwierzęciu przejść bezpiecznie przez ulicę. Na początku myślał, że zostało potrącone przez samochód, ponieważ nie było w stanie chodzić. 
Czytaj dalej