bykrasy limousine
Źródło: pixabay.com/MabelAmber

500-kilogramowy byk uciekł z gospodarstwa. Pomóżcie znaleźć zwierzę

9 Grudnia 2020

Byk uciekł z gospodarstwa w Lewicach w poniedziałek (7.12.20). Właściciele poszukują ważącego ponad 500 kilogramów osobnika rasy limousine. Prawdopodobnie skierował się w stronę wsi Piotry. Każdego, kto go zobaczy, proszą o kontakt, może być niebezpieczny.

Byk prawdopodobnie jest przerażony. Ucieczka tak potężnego zwierzęcia prawdopodobnie spowodowana była spłoszeniem go przez głośny dźwięk lub niedomknięciem furtki zagrody, lub terenu, na którym się pasł. Choć zazwyczaj rasy hodowlane, takie jak limousine nie wykazują żadnej agresji wobec ludzi, spanikowany, lub osaczony przez nieznane osoby może zaatakować.

Zobacz także:Emilian Kamiński proponuje wigilię, jakiej jeszcze nie było

Byk uciekł z gospodarstwa

Zwierzę należy do jednej z najpopularniejszych ras bydła mięsnego w Polsce. Wywodzi się z francuskich regionów Limousine i Marche. Jest dość odporna na wahania temperatury i nie ma zbyt dużych wymagań jeśli chodzi o pasze.

Choć w teorii jest to rasa średniego kalibru, dla osób niemających na co dzień do czynienia z takimi zwierzętami, ich wymiary mogą być dość imponujące. Krowa może osiągać nawet do 850 kilogramów wagi, byki z kolei mogą ważyć nawet do 1200 kg.

Zobacz także: Dlaczego koty ugniatają? Strach, błogostan, a może stres? Wiemy co, to oznacza

Osobnik, który uciekł z gospodarstwa w Lewicach, jest więc prawdopodobnie dość młody. Może to oznaczać, że zwierzę będzie bardziej ruchliwe i płochliwe, a co za tym idzie niebezpieczne dla człowieka.

Osoby zamieszkujące okolice wsi Lewice i Piotry powinny mieć oczy szeroko otwarte. Spotkanie z tak dużym zwierzęciem może być przerażającym doświadczeniem.

Co robić w razie spotkania z bykiem?

Większość z nas nie ma wprawy w obchodzeniu się z bydłem. Próbując złapać takie zwierzę, możemy doznać poważnych urazów. Szarża byka może skończyć się nawet śmiercią człowieka. Z tego względu najlepiej będzie zadzwonić pod numery kontaktowe właścicieli, podano w widocznym niżej ogłoszeniu.

Istnieje przeświadczenie, że te zwierzęta nie cierpią koloru czerwonego. Widok chusty tej barwy ma wywoływać u nich prawdziwą furię. Fanów ubrań w tym odcieniu możemy uspokoić - to popularne mity.

Nie zmienia to faktu, że zwierzęta są bardzo niebezpieczne. To, co prowokuje je do ataku, to nie barwa ubrania, a ruchy wykonywane przez noszącego je człowieka.

Funkcjonariusze policji proszą, by nie próbować łapać byków, czy nawet ograniczać ich swobody. Zwierzę może poczuć się osaczone i postanowić walczyć i o swoją wolność. Szarża potężnego stworzenia na człowieka może skończyć się poważnymi urazami, a nawet śmiercią.

Zobacz zdjęcie:

Ogłoszenie o ucieczce byka

Ważny apel do wszystkich Polaków. Każdy może pomóc kotom, wystarczy jeden gestWażny apel do wszystkich Polaków. Każdy może pomóc kotom, wystarczy jeden gestCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

źródła: swiatzwierzat.pl

Następny artykuł