Swiatzwierzat.pl

FB/OTOZ ANIMALS

16-letni bokser walczy o życie. Przez lata nie widział weterynarza

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Monika Krupska

16-letni bokser Nexus latami nie był leczony. Właściciele nie zabierali go do lecznicy, twierdzili, że pies jest "stary, ale zdrowy". Jego wygląd mówił jednak zupełnie co innego. Pies potrzebował pilnej pomocy medycznej.

Zwierzak został odebrany przez inspektorów z OTOZ Animals. W tej chwili walczy o życie w klinice. Jest łagodny i przyjazny, ma silną wolę walki.

Nexus nie miał nawet wody

- Właściciel nie widział problemu w skrajnym wychudzeniu, w guzie na łapie. Kompletnie nie dziwiło go to, że pies cały czas chce pić i jeść. W domu oczywiście nie było nawet dostępu do wody, żeby pies nie sikał... - napisali inspektorzy na Facebooku.

Bokser nie posiadał książeczki zdrowia, nie miał wykonanych aktualnych szczepień. Otrzymywał najtańszą karmę z marketu. Nie pił wody, aby nie sikać.

- Co istotne, właścicielami Nexusa nie byli starsi i biedni ludzie ze wsi - dodają aktywiści.

Walka o życie

Obecnie psi senior przebywa w Klinice Weterynaryjnej Braci Mniejszych. Lekarze starają się pomóc psiemu seniorowi, jednocześnie w sieci trwa zbiórka pieniędzy na jego leczenie. (TUTAJ KLIKNIJ ).

Bokser jest bardzo przyjazny, ufa ludziom, którzy wyciągnęli do niego rękę. Walczy o życie, o każdą minutę. Mamy nadzieję, że lekarzom uda się go uratować.

W tej chwili nie wiadomo, czy właściciele psa zostaną pociągnięci do odpowiedzialności. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi 3 lata pozbawienia wolności (5 lat ze szczególnym okrucieństwem).

Zobacz zdjęcia:

https://www.facebook.com/otoz.animals/posts/10158599615426996

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]  Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta.  Bądź z nami! 

Tagi:

Podobne artykuły

Pozostałe

31. finał WOŚP bez fajerwerków? Jurek Owsiak obiecał zatroszczyć się o zwierzęta
Czytaj więcej >

Pozostałe

Internauci oburzeni kreacją Kylie Jenner. Gloryfikacja polowań na zwierzęta? Zaskakujące stanowisko PETA
Czytaj więcej >

Pozostałe

Holandia chce zakazać designerskich ras psów i kotów. Na "czarnej liście" najpopularniejsze pupile
Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaki jesteś w miłości? Wszystko zależy od tego, czy najpierw zauważysz ptaki, czy konia
Czytaj więcej >

Pozostałe

Rolnik nie wierzył, że zniosła to kura. Na widok jajka z ogonem w sieci zapanował szał
Czytaj więcej >

Pozostałe

Pożar w stadninie koni Huculski Raj. Prawie wszystkie zwierzęta zginęły, dwie osoby w szpitalu
Czytaj więcej >
Monika Krupska

Pracowałam w największych gazetach i portalach internetowych w Polsce, m.in. w dzienniku Super Express czy w portalach: tvn24.pl, kobieta.wp.pl, viva.pl czy w party.pl. Obecnie współtworzę portal swiatzwierzat.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]