Swiatzwierzat.pl
Bokser

youtube/ElectricNoodleSoup

Bokser pierwszy raz słyszy płacz niemowlęcia. Jego reakcja jest niesamowita

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Świeżo upieczeni rodzice obawiali się, jak ich pies zareaguje na pojawienie się nowego członka rodziny w domu. Gdy przynieśli córeczkę ze szpitala, a dziecko pierwszy raz zapłakało, zdarzyło się coś niesamowitego. Urocze nagrania z udziałem suczki Belli podbija serca internautów.

Wideo, które możecie zobaczyć poniżej, zrobiło w sieci ogromną furorę. Przedstawia ono reakcję suczki rasy bokser na pierwszy płacz niemowlęcia. Ten dźwięk wywarł na czworonogu ogromne wrażenie!

Suczka strzeże maleństwa

Na opublikowanym w sieci filmie widać, jak mała dziewczynka o imieniu Malina śpi w swoim łóżeczku, ale tak, jak wszystkie dzieci, gdy się budzi, zaczyna cichutko płakać. Po chwili widzimy, że spod kołyski wychodzi domowy zwierzak.

Bokserka Bella podnosi głowę, a wyraz jej pyska wskazuje, że martwi się o malutkiego człowieka. Ku zdziwieniu ojca dziewczynki, suczka zaczyna piszczeć, aby zwrócić uwagę domowników na płaczące dziecko. Zachowuje się tak, jakby kazała mu puścić kamerę i zrobić coś ze swoją córką. 

Warto wiedzieć, że boksery są obdarzone bardzo dużą inteligencją, dlatego sprawdzają się na wielu płaszczyznach - zarówno jako psy stróżujące, ale i opiekunowie najmłodszych członków rodziny. Psy te słyną ze swojego przyjaznego usposobienie i opiekuńczości względem dzieci, są wobec nich bardzo łagodne i troskliwe. Widząc reakcję Belli, nie mamy co do tego wątpliwości!

Autorzy nagrania przyznają, że pies i dziecko są najlepszymi przyjaciółmi. Bella wszędzie podąża za małą Maliną i przez większość nocy śpi pod jej kołyską. To również suczka jako pierwsza ostrzega rodziców, gdy dziewczynka zaczyna płakać.

W zamian za czujność i znakomite wypełnianie roli psa stróżującego, Bella jest nagradzana znacznie większą ilością przekąsek, niż przed narodzinami Maliny. Trzymaj tak dalej, psinko!

Zniszczenia w ogrodzie zoologicznym

Pracownicy ZOO w Charkowie wśród ofiar rosyjskiej opresji. Nie żyją dwie osoby

CZYTAJ DALEJ

Noworodek i zwierzak w jednym domu

Czy pies lub kot i małe dziecko to dobre połączenie? Czemu nie! Wspólna zabawa i spędzaniu czasu sprawia, że między małym człowiekiem a zwierzęciem może narodzić się wyjątkowa więź, która będzie trwała długie lata.

Niemniej jednak zanim przyniesiesz maleństwo ze szpitala do domu i poświęcisz się w pełni rodzicielstwu, warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu podopiecznego na pojawienie się nowego członka rodziny. Ukochany czworonóg także potrzebuje czasu, aby zaadaptować się do nowej sytuacji i pokochać dziecko swoich właścicieli.

Psy czy koty nie są głupie i gdy dostrzegają rosnący brzuch opiekunki, szybko zdają sobie sprawę, że coś się święci. Właśnie dlatego już na etapie ciąży bardzo ważne jest puszczanie zwierzęciu nagranego płaczu dziecka, a po narodzinach zapoznanie go z zapachem niemowlęcia. Możesz do tego użyć pieluszki, bamboszy czy ubranek. Dzięki temu oszczędzisz pupilowi niepotrzebnego stresu i stopniowo zapoznasz go z nowym lokatorem. To, jak dalej potoczy się ich wspólna historia, zależy już od Ciebie!

Źródło: youtube/ElectricNoodleSoup

Przetestuj swoją wiedzę o wilkach!

Pytanie 1 z 9

Jak mówi się na samca wilka?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >