Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Świetna wiadomość i przełom w Biedronce. Sieć pomoże milionom zwierząt w Polsce
Zuza Siwek
Zuza Siwek 04.12.2020 01:00

Świetna wiadomość i przełom w Biedronce. Sieć pomoże milionom zwierząt w Polsce

biedronka
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Największa sieć sklepów w Polsce podjęła przełomową decyzję. Być może za jej przykładem pójdą wkrótce inne giganty. Biedronka zadeklarowała bowiem, że jaj z chowu klatkowego w sieci nie będzie można kupić od 31 grudnia 2021 roku. Jednak pierwsze zmiany zajdą o wiele wcześniej!

Biedronka wycofuje "trójki"

Dlaczego decyzja o wycofaniu jaj z chowu klatkowego jest tak przełomowa? Otwarte Klatki odpowiedziały na to pytanie w swoim poście na Instagramie i Facebooku.

- Dlaczego to aż tak dobra wiadomość? Biedronka to największa sieć detaliczna w Polsce i ma ogromny wpływ na rynek. Decyzja Biedronki jasno pokazuje, jak zmienia się rynek jajeczny i że w niedługiej przyszłości nie ma już miejsca dla jaj „trójek”.

Rzeczywiście, chów klatkowy nie jest dla kur zbyt łaskawy. Pisaliśmy o tym w innym artykule, który przybliża, jak cierpią zwierzęta przetrzymywane w złych warunkach.

Deklaracja Biedronki może okazać się prawdziwym przełomem, początkującym kompletne zaprzestanie chowu klatkowego. Do końca 2021 roku, wszystkie jaja od kur hodowanych w klatkach mają zniknąć ze sklepowych półek.

- Biedronka wycofa WSZYSTKIE jaja świeże z chowu klatkowego do 31 grudnia 2021 roku! To aż 4 lata wcześniej, niż pierwotnie deklarowała.

Co więcej, sieć zacznie wycofywać "trójki" już w styczniu 2021 roku, czyli już w przyszłym miesiącu.

- Co więcej, proces wycofywania jaj klatkowych rozpoczyna się już teraz. Pierwszy region, czyli Warszawa, wycofa jaja klatkowe od 1 stycznia 2021 roku - czytamy w poście Otwartych Klatek.

Spożywczy gigant pomoże zwierzętom?

Aktywiści i obrońcy praw zwierząt od lat deklarują niechęć do chowu w klatkach. Teraz w końcu, po latach walki, sytuacja ma szansę się odmienić, a wszystko dzięki decyzji spożywczego giganta.

Dlaczego chów klatkowy jest zły? Kura to jedno z najinteligentniejszych zwierząt na świecie - w zamknięciu cierpi jej rozwój i psychika. Do tego nierzadko w ciasnych klatkach może dochodzić do obrażeń. Zwierzę najzwyczajniej w świecie cierpi - więcej o tym a naszym artykule wspomnianym już powyżej.

Zobacz zdjęcie:

źródło: instagram.com/otwarteklatki