Swiatzwierzat.pl
Piesek

FB/Friends of the River Rouge Animal Shelter

Bezpański pies został uratowany po 4 dniach spędzonych na lodzie

24 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Bezpański pies przez cztery dni nie pozwalał sobie pomóc. Choć grupa ratowników próbowała dostać się do zwierzęcia, ten panicznie się ich bał, nie pozwalając się do siebie zbliżyć. Zwierzę było wycieńczone, głodne i spragnione, a do tego przemarznięte. Nagle jeden ratownik postanowił zakończyć cierpienia zwierzaka i uratować go.

Pies nie ufał ludziom, jednak choć znalazł się w ciężkiej sytuacji, nie potrafił sobie pomóc. Pewien mężczyzna nie zważając na to, zdecydował się wyciągnąć zwierzaka z opresji.

Pies spędził 4 dni na lodzie

Cała sytuacja miała miejsce pod koniec lutego na rzece Detroit. Pies miał wiele pecha – próbował uciec przed kojotami, orłami, niskimi temperaturami, nawet wpadł do wody, a później z powrotem wszedł na lód. Zwierzę było wycieńczone, przez 4 dni uciekało przed niebezpieczeństwem. Należało mu jak najszybciej pomóc.

Kiedy pies znalazł się na lodzie na rzece, wokół zebrał się duży tłum ludzi. Wszyscy kibicowali powodzeniu akcji ratowniczej. Mieli nadzieję, że w końcu uda się odłowić psa.

Pomocną dłoń w kierunku do zwierzaka wyciągnął jeden z mężczyzn, ryzykując własnym życiem, aby go ocalić. Akcja ratownicza nie była prosta, na szczęście zakończyła się sukcesem.

Owczarek

Sulęcin: Owczarek leżał na środku skrzyżowania. Pomogli policjanci

CZYTAJ DALEJ

Miracle, czyli cud

Pies został przewieziony do organizacji pro zwierzęcej, gdzie otrzymał niezbędną pomoc. Otrzymał na imię Miracle, co w tłumaczeniu oznacza cud. Bezpański zwierzak miał wiele szczęścia, przezwyciężając wszystkie trudności. Wszyscy są zgodni co do tego, że to cud, że żyje. Miracle zawalczył o siebie, nie poddając się, nie pozwalając się zniszczyć.

Kiedy pies był gotowy do adopcji, okazało się, że zgłosił się po niego ratownik, który uratował mu życie! Tym samym zdarzył się kolejny cud, a pies trafił do cudownej rodziny w Kanadzie, która postanowiła zaopiekować się nim na zawsze.

Miracle w nowym domu czuje się szczęśliwy i kochany. To cudowne zakończenie tak wstrząsającej historii.

Zobacz zdjęcia:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
Pies

Psy

Tragicznie zaniedbany pies odebrany interwencyjnie. Karygodne, co go spotkało

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >