Swiatzwierzat.pl
Bezdomny i pies

youtube/Cendri Llion

Pies zbliża się do bezdomnego jedzącego na ulicy. Niewiarygodne, jak mężczyzna reaguje na jego widok

9 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Bezdomny mężczyzna został nakręcony z ukrycia, podczas gdy siedział na krawężniku i spożywał posiłek. W pewnym momencie podszedł do niego pies, który wydawał się bardzo głodny. Człowiek, który znajdował się w życiowym dołku, nagle stanął prz

Bezdomność to w dzisiejszych czasach problem, który dotyczy wszystkich krajów na świecie i może dotknąć każdego. Przede wszystkim zmusza ona do działań wbrew ludzkiej godności, ale także podejmowania wyborów moralnych, od których może zależeć życie i zdrowie jednostki pozbawionej własnego domu. 

Bezdomny mężczyzna spotkał bezpańskiego psa

Osoby cierpiące z powodu bezdomności niejednokrotnie mogą odnieść wrażenie, że na tle reszty społeczeństwa są niewidzialni i niepoliczalni. Rzadko, kiedy ktokolwiek zainteresuje się ich losem i wyrazi chęć udzielenia choćby najdrobniejszej pomocy. 

Wydaje się, że z czasem osoby żyjące na ulicy przywykają do myśli, że funkcjonują w cieniu. Z tego też powodu nie oczekują uwagi i martwią się wyłącznie o siebie samych. Wprawdzie nikt, kto nie przeżył tego, co oni, nie jest w stanie w pełni zrozumieć trudu, z jakich muszą się codziennie mierzyć.

Istnieją jednak pewne wyjątki. Są nimi oczywiście zwierzęta, które także w wielu przypadkach wiodą życie na ulicy i każdego dnia walczą o przetrwanie. Czworonogi nie oceniają nas po tym, czy jesteśmy bogaci lub biedni. W ich oczach stanowimy po prostu idealnego kandydata na nowego przyjaciela.

Nagranie, które pojawiło się na platformie Youtube przedstawia wyjątkową scenę, która udokumentowała spotkanie bezdomnego mężczyzny oraz psa, który zwrócił się do niego, aby prosić o jedzenie. Osoba, która nakręciła to niesamowite spotkanie, z pewnością nie przewidziała, co zdarzy się po chwili. 

Mężczyzna podzielił się własnym jedzeniem

Mężczyzna jadł, siedząc na krawężniku. Udało mu się zdobyć akurat wystarczającą ilość jedzenia, aby chociaż na pewien czas zagłuszyć uczucie głodu. Jednakże to właśnie wtedy podszedł do niego pies, który wesoło machał ogonem.

Psiak wyglądał na głodnego, dlatego bardzo się ucieszył, gdy ujrzał, że mężczyzna trzyma w ręku danie na wynos. Mężczyzna nie potrafił być obojętny na los zwierzęcia, dlatego bez wahania podzielił się z nim połową swojego jedzenia. 

Pies z początku nie był ufny, ale już po chwili również zaczął jeść. Po jego reakcji możemy sądzić, że bardzo smakowały mu ofiarowane kąski.

Jesteśmy pod wrażeniem szlachetnej postawy tego mężczyzny. Nie zapominajmy o tym, aby zawsze dzielić się z tymi, którzy potrzebują pomocy, a nasz świat stanie się, chociaż odrobinę lepszy. 

Zobacz wideo:

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >