Swiatzwierzat.pl

tiktok/thisisrobinw

Bezdomna kotka przynosi rodzinie z sąsiedztwa swój największy skarb. Teraz nie mieli serca jej wypuścić

19 Maja 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Bezdomna kotka często przychodziła pod drzwi Robin i jej partnerki, a swoim głośnym miauczeniem dawała znać, że czeka na pyszne jedzenie. Tego dnia jednak obie zauważyły, że zwierzak wydaje z siebie inne, niż dotychczas dźwięki. Gdy wyjrzały przez szybę, ujrzały, że czeka na nie zaskakująca niespodzianka.

Baby Cat - tak nazwały niewielką biało-czarną bezdomną kotkę , która mieszkała w opuszczonym domu w okolicy. Para bardzo ją polubiła, a chcąc jej pomóc, zawsze wystawiała jej miseczkę z jedzeniem. Nie spodziewała się jednak, że zwierzak odwdzięczy się im w taki sposób.

Bezdomna kotka wiedziała, że może im zaufać

Niemalże codziennie rano Baby Cat siedziała pod drzwiami pary i głośno miauczała, zupełnie jakby dawała znać, że czeka na śniadanie. Pewnego dnia, kotka zachowywała się inaczej, niż dotychczas. Robin i jej partnerka od razu domyśliły się, że chodzi jej o coś innego, niż jedzenie. Ale zacznijmy od początku.

- Przeszła od przychodzenia po jedzenie do pozwalania nam się głaskać, a potem zaczęła przychodzić do domu, aby zjeść jedzenie. Potem doszło do tego, że spędzała dużo czasu w naszej piwnicy, czasem zostawała na noc - opowiadają dla The Dodo.

Po kilku miesiącach brzuch kotki zaczął się powiększać, a para domyśliła się, że niebawem na świecie pojawią się jej małe. Nie ukrywały, iż liczyły na to, że urodzi w pobliżu ich domu, gdzie będą mogły pomagać jej sprawdzać się w roli matki.

plakat Meet my Buddies

Targi rzeczy dla zwierząt Meet my Buddies odbędą się już 20 i 21 maja w centrum Warszawy - musicie tam być!

CZYTAJ DALEJ

"Jej miauczenie było inne tego ranka"

Choć Robin miała nadzieję, że kotka urodzi w ich piwnicy, gdzie zarówno jej, jak i maluchom nie będzie nic zagrażać, tak się nie stało. Pewnego dnia Baby Cat nie pojawiła się na śniadaniu, co mocno zmartwiło jej opiekunki. Nieobecność zwierzaka trwała przez kilka kolejnych dni. W końcu, gdy rano usłyszały miauczenie zza drzwi, szybko pobiegły przywitać się z mruczącą przyjaciółką. Coś jednak wyraźnie uległo zmianie.

- Jej miauczenie było inne tego ranka – było głębsze i trwało dłużej niż normalne - opowiadają.

Kiedy wyjrzały przez okno w drzwiach, zauważyły, że kotka jest dużo chudsza, niż ostatnio, gdy ja widziały. Zrozumiały, że poród już się odbył. Od razu pomyślały, że musi być głodna, jednak gdy zajęły się szykowaniem jej posiłku, w ułamku sekundy zupełnie jakby rozpłynęła się w powietrzu.

- Potem, kiedy odłożyliśmy jedzenie, zobaczyliśmy, jak wchodzi na werandę z kotkiem w ustach - wspominają.

Wróciła do opiekunów ze swoim najcenniejszym skarbem

Partnerka Robin udała się za kocią mamą do opuszczonego domu z nadzieją, że znajdzie tam pozostałe maluchy. Dzielna Baby Cat przenosiła je po kolei, aż w końcu w wygodnym posłaniu w domu opiekunów znalazły się cztery kocięta. Wspólnie nazwali je Eeny, Meeny, Miny i Moe.

Kiedy wszystkie były już bezpieczne, kotka od razu wtuliła się w niej i z troską zaczęła je karmić i czyścić. Cała kocia rodzinka znalazła bezpieczny kąt w piwnicy. Tam mogli cieszyć się swoją obecnością, a Robin dbała, aby niczego im nie zabrakło.

Co ważne przebieg całej sytuacji, gdy Baby Cat przenosiła swoje dzieci do nowego domu, jej opiekunki nagrały i udostępniły na TikToku. Tam również można zobaczyć, jak sprawdza się młoda mama w swojej roli.

- Jest wspaniałą matką - podsumowuje Robin.

@thisisrobinw This happened almost 4 weeks ago but, the stray cat that we feed who we call “baby cat” brought her babies to us. They are not living in the basement. #catsoftiktok #cats #straycatsoftiktok #straycat #kittensoftiktok #kittens ♬ original sound - Robbie Williams

źródło: The Dodo, tiktok/thisisrobinw

zając w Parku Narodowym

Pokazali, co wyszło z lasu pod Białymstokiem. Mało kto zgadnie, co to za zwierzę, "Zgłupiałam"

CZYTAJ DALEJ
Dziecko dotyka kota

Tego już za wiele. Słynna kocia kawiarnia nie chce gościć małych dzieci, rodzice posunęli się za daleko

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Koty

Czekała na pociąg, nagle mignęło jej małe stworzenie na torach. W akcji specjalne służby, musieli je ocalić
Czytaj więcej >

Koty

Wyprowadzili się do nowego domu, gdzie kot nie był im już potrzebny. Został sam, ale nie wszystko stracone
Czytaj więcej >

Koty

Koty uzdrawiają? Zaskakujące wyniki badań, w ich towarzystwie ryzyko tych groźnych dolegliwości maleje
Czytaj więcej >

Koty

Koci staruszek myślał, że zostanie w schronisku już na zawsze. Sposób, w jaki dziękuje za adopcję, odbiera mowę
Czytaj więcej >

Koty

Jak długo kot może zostać sam w domu? Oto limit kociej odporności, po tym czasie zacznie się złościć
Czytaj więcej >

Koty

Tajemniczy złodziej zdemaskowany i wcale nie jest nim człowiek. Jego łupem padały damskie fatałaszki
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]