Swiatzwierzat.pl
bernardyn

youtube.com/mallemay s

Bernardyn wskoczył na mężczyznę i przygniótł go do łóżka. Nie chciał pozwolić mu wstać. Zdumiewające nagranie trafiło do sieci

2 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Udostępnij:

Bernardyn to ogromny pies. Dorosły osobnik potrafi ważyć nawet do 120 kilogramów. Zazwyczaj jednak mimo dużego rozmiaru, to bardzo spokojne, łagodne psy, które uwielbiają kontakt z człowiekiem i pieszczoty. Nie każdy potrafi sobie jednak por

Bernardyn to jedna z najstarszych ras psa. Jego historia sięga aż 1050 roku. Mnich Święty Bernard założył wtedy schronisko w górach, zatrzymywali się w nim głównie pielgrzymi zmierzający do Rzymu. Duchowny często słyszał o wędrowcach, którzy gubili się na zaśnieżonych górskich przełęczach. Zaczął więc hodowlę psów, których duże rozmiary pozwalały pomóc wykopać wyziębionego pątnika spod śnieżnej zaspy i ogrzać go. Zależało mu jednocześnie na łagodnym usposobieniu czworonoga, miał on nieść pomoc zagubionym ludziom, nie bronić ich przed zagrożeniami, czy służyć do polowań.

Bernardyn przygniótł mężczyznę do łóżka

Zwierzęta różnie reagują na widok właściciela wracającego z pracy. Większość pupili nie cierpi zostawać samemu, zrobi więc wszystko by zatrzymać przy sobie ulubionego człowieka. Ten pies znalazł niecodzienny sposób na upewnienie się, że jego pan zrozumie swój błąd. Bernardyn poczekał, aż zmęczony po pracy mężczyzna postanowi położyć się w swoim łóżku. Gdy tylko ten dotknął posłania Ogromny berneńczyk wskoczył na niego, praktycznie go unieruchamiając. Pies nie miał zamiaru ruszyć się dopóki mężczyzna nie poświęci mu dostatecznie dużo uwagi i nie zrozumie, że zostawiając go samego w domu popełnił ogromny błąd. Zwierzak uznał, że jeśli będzie przytulał swojego pana dostatecznie mocno, ten nie wpadnie więcej na pomysł wyjścia gdzieś bez niego.

Mężczyzna nie próbował się opierać

Kochany zwierzak potrzebował jedynie czułości, więc zamiast się szamotać, czy zgonić psa z siebie i swojego łóżka, postanowił dać mu to, na czym mu tak zależało. Po kilku sekundach zaprzestał daremnych prób wysunięcia się spod ogromnego bernardyna i po prostu zaczął go przytulać. Futrzak tylko na to czekał. Od razu położył łeb na piersi swojego pana, podnosząc go jedynie po to, by go polizać. Sally, bo tak nazywa się ten pocieszny olbrzym, stała się po upublicznieniu tego nagrania internetową gwiazdą. Film obejrzało aż 17 milionów osób. Zachęcony sukcesem właściciel zwierzaka zaczął dzielić się większą ilością jego wyczynów na swoim kanale. Większość nagrań przedstawia psa w podobnych sytuacjach, wymagającego jedynie uwagi i czułości od swoich opiekunów.

Źródło: animalchannel.co

Podobne artykuły

motor

Aktualności

Mężczyzna ciągnął psa za motorem, interweniowali świadkowie. Sprawa przybrała jednak nieoczekiwany obrót

Czytaj więcej >
dinozaur

Aktualności

Internet oszalał na punkcie dziwnego nagrania. Mieszkanka Florydy nie ma wątpliwości: "To był dinozaur"

Czytaj więcej >
motory

Aktualności

Muskuły, brody, grzmiące silniki i wielkie serca. Ruszył coroczny rajd charytatywny dla zwierząt

Czytaj więcej >

Aktualności

Potrącił psa i nawet się nie zatrzymał. Internauci wzięli sprawy z swoje ręce, czy pozostanie bezkarny?

Czytaj więcej >

Aktualności

Tragiczny finał wizyty u psiego fryzjera. Suczka odeszła w męczarniach, zatrważające szczegóły

Czytaj więcej >
smutek

Aktualności

Odszedł wierny przyjaciel prezydenta USA Joe Bidena. Biały Dom wydał wzruszające oświadczenie

Czytaj więcej >