Swiatzwierzat.pl
Znalezisko

RYAN BOTKIN

Archeolog przez przypadek odkrył czyjąś kryjówkę. Zdjęcie stało się internetową sensacją

10 Listopada 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

W trakcie badań archeologicznych Ryan Botkin przez przypadek odkrył czyjąś kryjówkę. Sfotografował stos liści, w których był ukryty pewien zwierzak. Napotkane stworzenie potrafi doskonale się ukryć i konieczny jest sokoli wzrok, aby je wypatrzeć.

Runo, czyli najniższa, przyziemna warstwa lasu, które tworzą zaczynając od najniżej położonych: mchy, grzyby, porosty, niewielkie rośliny zielne i paprocie, to doskonała kryjówka dla małych gatunków zwierząt. Spotkać tam możemy owady, drobne płazy, gady i małe ssaki. Niektóre z nich swoimi barwami idealnie wpasowują się w opadłe liście, rośliny i niskie krzewy.

Przekonał się o tym Ryan Botkin, który sfotografował zwierzę w bezpiecznej kryjówce. Autor zdjęcia pochwalił się ujęciem w sieci, jednak tylko uważni internauci będą w stanie dostrzec, kto się na niej kryje.

Przez przypadek odkrył czyjąś kryjówkę

Archeologa rozbawiła sytuacja, podczas której nie był w stanie znaleźć na zdjęciu węża, którego sam sfotografował. Zrobił to, aby pokazać swoim dzieciom, jaką istotę spotkał pewnego dnia podczas wykonywania obowiązków w terenie. Cała sprawa wydała mu się na tyle zabawna, że obrazek z zagadką postanowił umieścić w swoich mediach społecznościowych, aby sprawdzić, którzy z jego znajomych są naprawdę spostrzegawczy.

BeFunky-collage - 2022-11-09T101954.186

Zastępczyni kierownika Biedronki wszczął awanturę o psa w sklepie. W sprawę zamieszany sanepid?

CZYTAJ DALEJ

Pod zdjęciem szybko zaczęły pojawiać się komentarze, które jasno świadczyły o tym, że znalezienie gada to nie lada wyczyn. Małe zwierzę prawdopodobnie szukało schronienia, aby nie napatoczyć się pod nogi spacerujących w pobliżu ludzi. Nie zdawało sobie sprawy, że zupełnie nie rzuca się w oczy.

- Wywołało to wiele reakcji i komentarzy, a ludziom wyzwanie naprawdę się spodobało i uważali, że jest zabawne i wymagające – czytamy słowa Botkina na The Dodo. - I nie otrzymałem żadnych negatywnych komentarzy, które przeczytałem poza nimi, mówiących, że nie mogli tego znaleźć lub żartujących, że na zdjęciu nie ma węża.

A Ty, widzisz węża na zdjęciu?

W związku z tym, że archeolog opublikował w sieci swoje zdjęcie-zagadkę, sprawdźmy, czy nasi Czytelnicy także są wystarczająco spostrzegawczy, aby znaleźć na nim ukrytego węża. Ostrzegamy, to wyzwanie wymaga sporo skupienia!

waz

Dla wszystkich, którym nie udało się odnaleźć zakamuflowanego w liściach zwierzaka, mamy podpowiedź w postaci przybliżonego kadru zdjęcia. To w tym obszarze powinniście wytężyć wzrok, by znaleźć wspomnianego gada.

BeFunky-collage (5)

Jeżeli podpowiedź nie pomogła, nie łam się! Nam też zajęło chwilę, zanim zlokalizowaliśmy modela, któremu archeolog zrobił zdjęcie. Poniżej kółkiem zaznaczyliśmy, gdzie ukrył się ten malec.

BeFunky-collage (6)

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Tanya Kusova

Najdłużej żyjące zwierzęta domowe. Niektóre z nich mogą towarzyszyć nam nawet 20 lat

Wszyscy właściciele zwierząt domowych chcą, aby ich pupile towarzyszyły im jak najdłużej. Zastanawialiście się kiedyś, które stworzenia słyną z długowieczności i ile przeżyli rekordziści ze swoich gatunków? Przedstawiamy zestawienie najdłużej żyjących zwierzątek domowych. Niektóre pozycje mogą Was zaskoczyć!

Zobacz galerię >

Jak dobrze pamiętasz imiona zwierzaków z bajek? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10

Truteń, obżartuch i śpioch z "Pszczółki Mai" to...

źródło: The Dodo

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Stwór wynurzył się z wody, trzymając zwłoki 4-latka w szczęce. Paraliżujące sceny w Indonezji, ludzie nie dowierzali

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Niedźwiedzica zawstydziła niejedną influencerkę. Zrobiła sobie 400 selfie

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Chłopiec chciał nakarmić żyrafę. Zwierzę nie zamierzało puścić. Rodzice dostali srogą nauczkę

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Usłyszała skomlenie dobiegające z ogrodu. W krzakach baribal mościł się do snu zimowego

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Pijana kobieta weszła na wybieg dla lwa w rosyjskim zoo. Zwierzę podbiegło i chwyciło ją za kończynę

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Pani Anna dostrzegła przemykającego po plaży rysia. Wpadł przelotnie czy zadomowi się na stałe?

Czytaj więcej >