Swiatzwierzat.pl

instagram/podroz_na_cztery_lapy, unsplash/Zoran Kokanovic

Adam Zagalski nie żyje, wolontariusz i twórca bloga "Podróż na cztery łapy". Zginął w wypadku

4 Maja 2023

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Media obiegła smutna wieść. Nie żyje Adam Zagalski, doskonale znany w środowisku ratowników zwierząt jako organizator transportów dla futrzastych podopiecznych oraz twórca bloga "Podróż na cztery łapy". Przez lata prężne działał na rzecz dobrostanu powierzonych mu psów. Zginął w majówkę w tragicznym wypadku.

Od piątku do środy policjanci na polskich drogach odnotowali 306 wypadków, w których zginęło 26 osób, a 353 zostało rannych. Jedną ze śmiertelnych ofiar okazał się Adam Zagalski, autor popularnego bloga poświęconemu ratowaniu naszych braci mniejszych i znajdowaniu domów dla bezpańskich zwierząt.

Nie żyje Adam Zagalski. Tragiczny wypadek podczas majówki

Z informacji potwierdzonych przez policję wynika, iż 1 maja o godzinie 13 w wypadku motocyklowym zginął Adam Zagalski. Do wypadku doszło około godziny 11.50 w miejscowości Katarzynka (woj. łódzkie). Adam Zagalski jechał motocyklem marki Kawasaki drogą wojewódzką numer 485, aż w pewnym momencie uderzył w bok samochodu marki Opel jadącego z naprzeciwka, którego kierowca rozpoczął manewr skrętu w lewo. 

Mężczyzna poruszający się pojazdem jednośladowym zginął na miejscu. Kierujący samochodem osobowym był trzeźwy.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca opla nie udzielił pierwszeństwa przejazdu - przekazuje nadkomisarz Iwona Kaszewska z komendy powiatowej policji w Bełchatowie, cytowana przez TVN24.

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku, w działania włączyła się prokuratura. Na miejscu zdarzenia wykonano oględziny, zabezpieczono ślady oraz przesłuchano świadków. Potwier

Morskie Oko konie

Tak Polacy spędzają majówkę. Wycieńczone konie ciągną przepełnione bryczki, turystów nie odstrasza nawet cena

CZYTAJ DALEJ

Organizator wielu zbiórek i inicjatyw wspierających zwierzęta zginął w wypadku

O śmierci 39-latka powiadomiły również zaprzyjaźnione osoby za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wiadomość była dla wielu wstrząsem, gdyż zaledwie kilka dni przed tragicznym wypadkiem Zagalski wspominał, iż przymierza się do kupna auta, którym w przyszłości będzie mógł transportować zwierzęta. Kolejny wpis obiecał zamieścić po powrocie z urlopu. Niestety, poniedziałkowa trasa była jego ostatnią.

- Z tej podróży już nie wrócisz… - kwituje ze smutkiem jeden z internautów.

- Miał serce na dłoni, każdemu by pomógł. Nie były dla niego przeszkodą setki kilometrów, był zawsze gotowy do działania, zawsze był zaangażowany - opowiada zaprzyjaźniona ratowniczka zwierząt Marta Matuszewska w rozmowie z “TVN24”.

Znajomi postrzegali Zagalskiego jako niepoprawnego optymistę i altruistę, który dla zwierząt był w stanie przenosić góry. W ramach wolontariatu pomógł blisko setce czworonogów oraz wspierał liczne fundacji czy schroniska. Wyciąganie pomocnej dłoni do bezbronnych i słabszych stworzeń było jego pasją i motorem napędzającym do działania. 

"W chwili wypadku pękły serca tysięcy ludzi"

Pod ostatnim wpisem z 27 kwietnia, gdzie Zagalski informował o wznowieniu publikacji wpisów na blogu “Podróż na cztery łapy”, udzielają się wieloletni przyjaciele oraz internauci śledzący jego poczynania w sieci. W sekcji komentarzy na Facebooku nie brakuje wyrazów współczucia i kondolencji:

- Niewiele jest osób z tak dobrym sercem dla zwierząt, prawdziwie im oddanych i zarazem skromnych. Do zobaczenia Adam... Tam, gdzieś, kiedyś.. wśród szczekających przyjaciół.. - brzmi jedna z wiadomości pożegnalnych.

Źródło: TVN24, facebook

pies z guzem

"Właścicielka nie widziała potrzeby leczenia". Z ciała suczki zwisał guz wielkości piłki do koszykówki

CZYTAJ DALEJ
Kot został sam w domu

Kot dał popis pod nieobecność właścicieli. Wyniósł sztuki walki na zupełnie nowy poziom

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

ŚmierćWolontariuszZwierzęta

Podobne artykuły

Pozostałe

Targi rzeczy dla zwierząt Meet my Buddies odbędą się już 20 i 21 maja w centrum Warszawy - musicie tam być!
Czytaj więcej >

Pozostałe

Ta zagadka doprowadza każdego do szaleństwa. Mało kto potrafi znaleźć kota na półce z książkami
Czytaj więcej >

Pozostałe

Alarm w Warszawie, dziecko i pies poparzone tajemniczą substancją. "Na wszelki wypadek niczego nie dotykajcie"
Czytaj więcej >

Pozostałe

Za zamkniętymi drzwiami dopuścił się okropnego czynu, wszystko nagrał. "Nie tylko pies był ofiarą"
Czytaj więcej >

Pozostałe

Zamiast gadżetów na komunię poprosił o wyjątkowy prezent. Piękny gest chłopca wzruszył tysiące osób
Czytaj więcej >

Pozostałe

Kobieta uskarżała się na jednostronne brzęczenie w uchu. Lekarz znalazł w środku gnieżdżącego się intruza
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]