Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > 10-letni owczarek niemiecki ponownie spotyka swojego pana. W mig zmienia się w szczeniaczka
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 25.03.2023 12:27

10-letni owczarek niemiecki ponownie spotyka swojego pana. W mig zmienia się w szczeniaczka

None
youtube/FOX 13 Seattle

Bady to 10-letni owczarek niemiecki, który przez lata służył w wojsku. Odpowiednie wyszkolenie umożliwiło mu wykrywanie materiałów wybuchowych, a doskonale sprawdzał się również podczas patroli. Jednak po przeniesieniu jego opiekuna, nic nie było już takie samo. Kiedy zobaczył go ponownie, wprost nie potrafił pohamować swojego szczęścia.

Podczas służby sierżant Bilal i Bady byli nierozłączni. Wszyscy wiedzieli, że jeśli widzą żołnierza, gdzieś obok musi kręcić się jego owczarek niemiecki. K-9 i mężczyzna przez ten czas bardzo się ze sobą żyli, jednak w końcu nadszedł smutny i trudny dla obu czas pożegnania.

Owczarek niemiecki musiał rozstać się ze swoim opiekunem

Sierżant Bilal i Bady razem pełnili służbę w Korei. Niestety, nie tylko po wspólnych latach w jednostce, ale także pięknej przyjaźni, żołnierz otrzymał informację, że zaplanowano jego przeniesienie na Florydę. Doskonale zdawał sobie sprawę, z czym to się wiąże - będzie musiał zostawić swojego czworonożnego druha.

Bady był przypisany do jednostki funkcjonującej w Korei, a co za tym idzie, to tam musiał pełnić służbę aż do czasu, kiedy przejdzie na emeryturę. Rozstanie było niezwykle trudne zarówno dla jednego, jak i drugiego.

- Uważaj, żeby nie przywiązać się zbytnio do psa, bo to nie będzie trwało wiecznie - mówi wojskowe powiedzenie cytowane przez serwis animalcannel.co.

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

Bady i sierżant Bilal spotkali się ponownie

Na wieść o tym, że Bady zakończył służbę, jego wieloletni opiekun będący na Florydzie nie mógł postąpić w inny sposób, jak sprowadzić go do siebie i zaadoptować. Dzięki Mission K9 Rescue udało się przetransportować owczarka do Stanów Zjednoczonych, gdzie na lotnisku czekał na niego stęskniony przyjaciel.

Mężczyzna nie mógł doczekać się, kiedy po wylądowaniu samolotu, w którym przyleciał jego ukochany czworonóg, w końcu pojawi się klatka z psem w środku, którą będzie mógł otworzyć. Ten długo wyczekiwany moment w końcu nastał, a ich spotkanie było naprawdę wyjątkowe. Uwieczniono je, a następnie opublikowano na platformie Youtube na kanale FOX 13.

 

 

Teraz już nic nie rozłączy tej dwójki przyjaciół

Kiedy Bady wyszedł z transportera, w pierwszej chwili zachowywał się, jakby sam nie wierzył własnym oczom. Po chwili jednak dotarło do niego, że przed nim naprawdę klęczy jego przyjaciel z wojska. Wtedy radości nie było końca. Psiak położył się przed mężczyzną i z niecierpliwością czekał, aż zacznie do głaskać, zupełnie jakby był szczeniaczkiem. Łzy wzruszenia dało się zauważyć również u mężczyzny. 

- Możesz robić, co chcesz, mój chłopcze. Teraz po prostu będziemy leżeć na kanapie, jak to nazywamy - relaks. Nigdy więcej pracy. Będziesz mieszkał ze mną w domku na plaży - mówił Bilal do czworonożnego kompana.

Jesteśmy przekonani, że Bady i sierż. Bilal wspólnie cieszą się czasem, w którym mogą odpocząć po latach spędzonych na służbie. Decyzją o adopcji owczarka żołnierz udowodnił, że podczas misji połączyła ich naprawdę wyjątkowa więź. Ich historia może chwytać za serce nie tylko wielbiciel psów!

 

 

źródło: animalchannel.co

Wideo ku przestrodze. Golden retriever zjadł cukierka z marihuaną, efekty były natychmiastowe
Hudson to golden retriever, który po powrocie ze spaceru zaczął się bardzo nietypowo zachowywać. Jego opiekunowie byli przekonani, że pies się czymś zatruł. Kiedy odkryli, co tak naprawdę mu się stało, bezpośrednio zwrócili się do osoby, która była winna jego zatruciu. Nie uwierzycie, co ich pupil znalazł i zjadł przed domem.Nagranie, na którym widać zachowanie golden retrievera dotarło do użytkowników TikToka na całym świecie. Pies zachowuje się w bardzo nietypowy jak na niego sposób. Choć opiekunowie opowiedzieli całą historię jego zatrucia w dość zabawny sposób, na początku ewidentnie nie było im do śmiechu.
Czytaj dalej
Jest techniczką weterynarii. Wskazała 4 rasy psów, które są najgorszymi pacjentami
Użytkowniczka TikToka, która jest techniczką weterynarii, w jednym z udostępnionych przez siebie filmików wskazała 4 rasy psów, jakie jej zdaniem są najgorszymi pacjentami. Uważa, że to właśnie z nimi najtrudniej pracuje się specjalistom. Trzeba przyznać, że niektóre z nich mogą zaskoczyć miłośników czworonogów.Każda rasa ma swoją specyfikę, nie tylko w kwestii wyglądu, ale także zachowania. Osoba, która ma do czynienia z wieloma z nich na co dzień, bez problemu potrafi określić na podstawie ich zachowania, czego można spodziewać się po poszczególnych rasach. Warto zaznaczyć, że w Polsce w powszechnym użyciu stosuje się często określenie technika weterynaryjnego wymiennie z asystentem weterynarii. Na potrzeby bieżącego artykułu również będziemy stosować wyżej wymienioną nomenklaturę jako oznaczenie tego samego stanowiska.
Czytaj dalej