Opublikowała zdjęcie z sercem żyrafy. Internauci są wściekli
Kobieta zastrzeliła zwierzę 13 lutego. Do zdarzenia doszło w Republice Południowej Afryki. Zdaniem samej Merelize Van Der Merw, polowanie było prezentem walentynkowym od jej męża. Myśliwa uważa, że to bardzo trafiony pomysł. "Jestem zachwycona prezentem" - napisała pod zdjęciem, na którym widzimy jak trzyma w dłoniach serce żyrafy.
Żyrafa zastrzelona
Kobieta opublikowała w swoich social mediach nietypowe zdjęcie. Widzimy na nim, jak myśliwa stoi obok martwej żyrafy. Jak napisała, był to 17-letni samiec. Kobieta wyjaśniła, że zwierzę "było tak stare, że nie wiadomo było czy przetrwa kolejne trzy miesiące". Już sam ton wypowiedzi rozsierdził część internautów. Van Der Merw minęła się także z prawdą. Żyrafy w naturalnym środowisku średnio dożywają do 28 lat. Jednak największy szok ogarnął ich po tym, co zobaczyli później.
W kolejnym poście kobieta zapytała: "Czy zastanawialiście się kiedyś, jakie rozmiary osiąga serce żyrafy, jak duże jest?". Pod zdjęciem, na którym widzimy kobietę trzymającą serce żyrafy, widnieje podpis: "Jestem absolutnie zachwycona moim WIELKIM walentynkowym prezentem".
Fani, którzy obserwują profil myśliwej, zasypali ją prawdziwą lawiną komentarzy. Profil Merelize Van Der Merw obserwuje w tym momencie nieco ponad 80 tysięcy osób (przed publikacją kontrowersyjnego postu było to blisko 100 tysięcy osób). Wśród osób, które wypowiedziały się, znaleźli się zarówno obrońcy praw zwierząt, jak i polowań.
Żyrafa nie żyje, myśliwa się tłumaczy
Jak przekazują południowoafrykańskie media, Van Derr Merwe zabiła w swoim życiu około pół tysiąca zwierząt. Wśród jej ofiar są takie gatunki, jak lwy, słonie, czy lamparty. Sama zainteresowana uważa, że odstrzał pomaga w utrzymaniu stad w zdrowiu, gdyż eliminuje osobniki starsze, schorowane. Po drugiej stronie stoją działacze na rzecz ochrony przyrody, którzy wskazują, że polowania niszczą ekosystem i szkodzą środowisku.
Jak z polowania tłumaczy się myśliwa? Na swoim Facebooku napisała: Dostaję wiele pytań dotyczących serca żyrafy. Postanowiłam nagrać video do szkolnego projektu. Niestety, jest ono w naszym lokalnym języku, ponieważ zostało nagrane dla afrykańskiej [z RPA - przyp. red.] szkoły. - podsumowała. Następnie opisała, jak wygląda z anatomicznego punktu widzenia, serce tego stworzenia.
Tłumaczenie, w dobie dostępu do internetu, gdzie opublikowała swoje kontrowersyjne zdjęcia, a gdzie dostępne są prace innych badaczy wydaje się nieco pokrętne i naciągane. Czy naprawdę konieczne było uśmiercanie żyrafy?
Zobacz zdjęcia:
Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:
Dziś świętowałby 59. urodziny. Rodzina wspomina legendarnego miłośnika zwierząt
Niecodzienny widok. Największy kot Europy spacerował w podolsztyńskim lesie
Wszystkie plaże zamknięte, żółwie umierają w męczarniach. Wyciek ropy na Morzu Śródziemnym