Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Życie z kotem jest lepsze! 10 dowodów na to, że kot poprawia jakość życia
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka 02.12.2019 17:00

Życie z kotem jest lepsze! 10 dowodów na to, że kot poprawia jakość życia

Życie z kotem jest lepsze! 10 dowodów na to, że kot poprawia jakość życia
fot. unsplash.com Velizar Ivanov

Zalety życia z kotem: trudno je zliczyć, ale staraliśmy się wybrać te najważniejsze! Koty to wspaniałe stworzenia, których zalety i urodę doceniano już od czasów starożytnych. Kiedy w naszym domu pojawia się mruczek, natychmiast zaczynamy czuć się lepiej. Dlaczego tak się dzieje? Oto 10 dowodów na to, że kot poprawia jakość życia!

Niektórzy nie wyobrażają sobie życia w domu, w którym nie ma przynajmniej jednego kota. Inni jeszcze zastanawiają się, czy adopcja mruczka jest na pewno dobrym pomysłem. Przekonamy was, że tak! Dzięki jego obecności nasza codzienność od razu zaczyna zmieniać się na lepsze. To nieprawda, że chodzą własnymi ścieżkami, a swoim opiekunem interesują się dopiero wtedy, kiedy chcą jeść. Wręcz przeciwnie: głęboko przeżywają jego zły nastrój, starają się go pocieszyć, kiedy jest smutny, a także pilnują, by nie stała mu się krzywda. I są gotowe do obrony przed intruzem! Jakie jeszcze są zalety życia z kotem? Sprawdź!

Zalety życia z kotem: oto 10 powodów, dla których warto przygarnąć pod swój dach mruczka!

1. Można obserwować je całymi godzinami

Nie potrzebujesz już telewizora – wystarczy ci obserwacja wyczynów twojego mruczka. Całymi godzinami możesz obserwować, jak próbuje złapać kłębek kurzu albo ściga własny cień.

Zabawa z kotem to zajęcie, które może przynieść radość i rozrywkę obu stronom. Dlatego koniecznie zaopatrz się w kilka kocich zabawek, np. plastikową myszkę, sznurek z wędką albo piłeczkę. Mruczki kochają bawić się w polowania i pościgi!

2. Okazują właścicielowi wiele czułości

Serce każdego miłośnika kotów topnieje, gdy pupil przychodzi do niego i układa się na kolanach. A kiedy głośno mruczy i ociera się o nogi, stajemy się już zupełnie bezbronni wobec jego uroku!

3. Potrafią wykryć poważne choroby

Koty, dzięki swojemu wyczulonemu węchowi, potrafią rozpoznać, czy ich opiekun cierpi na jakąś dolegliwość. Jeśli zwierzak uparcie układa się na twoim brzuchu, w okolicach nerek albo żołądka, może to oznaczać, że próbuje ci pomóc na swój sposób.

4. Sieją postrach wśród owadów i myszy

Dom, w którym znajdują się koty, szybko zaczyna być omijany przez myszy i szczury szerokim łukiem. Wystarczy, że wyczują zapach twojego mruczka, żeby zorientowały się, że tutaj lepiej się nie zapuszczać. W dodatku koty są zręcznymi myśliwymi, którzy wyłapią wszystkie okoliczne muchy i owady, uprzykrzające ci wypoczynek.

5. Korzystnie wpływają na nasze zdrowie

Badania naukowe wykazały, że obecność kota może zapobiegać astmie, chorobom immunologicznym, a także aż o 20 procent zmniejsza ryzyko zawału serca! Nie mówiąc już o tym, że właściciele mruczków żyją średnio o pięć lat dłużej niż osoby, które nie mają w domu kota.

6. Kochają nas bezwarunkowo

Dla kota nie jest istotny nasz stan konta, gdzie pracujemy ani jak wyglądamy. Mruczki kochają swoich opiekunów za to, jakimi są. Wystarczy, że obdarzamy pupilów troską i miłością, żeby odwdzięczyły się tym samym. Kot nigdy nas nie okłamie, nie zawiedzie ani nie porzuci!

7. Potrafią rozwiać nasze troski

Zwierzaki świetnie wyczuwają, kiedy ich opiekun jest smutny i potrzebuje pocieszenia. Gdy dostrzegają, że pan lub pani czymś się gryzie, szybko pojawiają się w pobliżu. Próbują zachęcić do zabawy, np. przynosząc piłeczkę, zaczynają się ocierać i oblizywać dłonie. Ta metoda działa niemal we wszystkich przypadkach!

8. Pomagają nam rozpoznać wartościowych ludzi

Kot może być miernikiem, za pomocą którego rozpoznajemy wartościowe osoby. Wystarczy, że będziemy obserwować, jak po zobaczeniu kota zaczną się zachowywać nasi znajomi.

Będą uprzejmi i przywitają się z mruczkiem? A może zaczną nas pouczać, że koty brudzą i nie warto zawracać sobie nimi głowy? Stosunek ludzi do zwierząt bardzo wiele mówi na ich temat. Dzięki obecności pupila i reakcjom otoczenia możemy szybko się przekonać, czy otaczają nas wartościowe osoby.

9. Uczą nas odpowiedzialności

Koty uczą nas systematyczności oraz rozsądnego dysponowania domowym budżetem. W jaki sposób?

Kotu nie można wytłumaczyć, że dostanie jedzenie po południu, ponieważ przelew jeszcze nie pojawił się na koncie. Jeśli zapomnimy nalać mu wody do miseczki, nie będzie mógł zrobić tego samodzielnie. Dlatego nie wolno nam zapominać o potrzebach naszego mruczka, nawet jeśli sami nie pamiętamy o zjedzeniu śniadania.

10. Strzegą nas o każdej porze

Znacie to uczucie, kiedy leżycie wieczorem w łóżku, kiedy nagle zjawia się kot i układa tuż obok? Nasz zwierzak nie chce nas spuścić z oka nawet na kilka godzin! Pragnie być tuż obok, by móc ogrzewać nas swoim puchatym ciałem i strzec.

Podsumowanie

Zalety życia z kotem są naprawdę nie do przecenienia! Nie tylko zyskujemy kogoś bliskiego, kto kocha nas bezwarunkową miłością, ale także sami stajemy się lepszymi ludźmi.

To bzdura, że koty przywiązują się wyłącznie do miejsca, a nie człowieka! Mruczki mocno kochają swoich właścicieli i potrafią się odwdzięczyć za całą otrzymaną dobroć. Nie tylko trwają przy nas bez względu na wszystko, ale także pomagają nam zwalczyć smutek i chorobę – po prostu sprawiają, że czujemy się znacznie szczęśliwsi!

Koty to wspaniałe stworzenia! Zobacz ich zdjęcia:

zalety życia z kotem

Koty uwielbiają zabawę, szczególnie w towarzystwie swojego opiekuna.

zalety życia z kotem

Jeśli kot pakuje ci się do łóżka, to znak, że nie chce rozstawać się z tobą nawet na chwilę.

zalety życia z kotem

Zalety życia z kotem? Kot darzy swojego opiekuna miłością bez względu na to, jak wygląda i ile ma pieniędzy.

zalety życia z kotem

Koty doskonale wyczuwają, kiedy ich opiekun jest smutny lub zmaga się z chorobą.

zalety życia z kotem

Obserwowanie swojego mruczka to fantastyczna rozrywka, która może trwać całymi godzinami.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wyślą na wakacje do Grecji i jeszcze zapłacą. Biuro podróży oferuje pracę marzeń
  2. Księżna Diana zginęła w wypadku przez taksówkarza? Po latach wychodzą nowe fakty w sprawie
  3. Dziewczyna została skatowana przed szkołą. Uczniowie wszystko nagrali, kibicując napastniczce
  4. Agata Duda w spektakularnej sukni w Belgii. Pierwsza Dama wygląda, jak milion dolarów!
  5. Nie żyje Jan Kobuszewski
  6. Kiedy ksiądz powiedział Ewelinie, ile żąda za udzielenie ślubu, kobieta zdębiała. Takiej chciwości jeszcze nie widziała w swoim życiu