Swiatzwierzat.pl

reddit/ItsDaJman, wikipedia CC BY-SA 2.0

Zabrał psa do fryzjera. Prawie go nie rozpoznał, "W ciągu jednej wizyty postarzał się o 30 lat"

17 Marca 2023

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Nieudana wizyta u fryzjera zakończona płaczem lub złością zdarzyła się pewnie każdemu przynajmniej raz. Do grona niezadowolonych klientów dołączył właściciel psa labradoodle, któremu zależało na tym, by piękna, kręcona sierścią w odcieniach moreli została delikatnie przystrzyżona. Groomera nieco poniosło, a efekt końcowy przeraziłby niejednego miłośnika zwierząt.

Każdy pies zasługuje na szczególne traktowanie, aczkolwiek w przypadku psów i kotów o długiej czy kręconej sierści zwyczajne czesanie może okazać się niewystarczające. Wówczas z pomocą przychodzą groomerzy , którzy z pomocą nożyczek oraz profesjonalnego sprzętu potrafią zdziałać cuda… bądź też przemienić słodko wyglądającego podopiecznego w potworka.

Zabrał labradoodla do fryzjera. Nie takiego efektu się spodziewał

Na popularnym forum Reddit opublikowano historię dotyczącą nieudanej wizyty u fryzjera z udziałem labradoodla ze Stanów Zjednoczonych. Designerska rasa powstała z połączenia genów labradora retrievera i pudla królewskiego zazwyczaj posiada sierść typową dla tego drugiego - jest kędzierzawa i stale rośnie, nie wypadając. Dlatego w celu utrzymania okrywy włosowej w dobrym stanie wymagane jest strzyżenie 2-3 razy w roku, a obowiązkiem właściciela jest regularne szczotkowanie pupila.

Kiedy tylko opiekun zauważył, że włos podopiecznego wymaga strzyżenia, czym prędzej zabrał go do salonu psiej urody. Pech chciał, że kędzierzawe pukle uległy skołtunieniu na czubku głowy oraz tułowiu zwierzęcia. Fryzjer doszedł do wniosku, iż w zaistniałej sytuacji jedynym rozwiązaniem problemu jest chwycenie za maszynkę.

 

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

CZYTAJ DALEJ

Pies zaczął przypominać upiornego klauna

Kiedy wybiła godzina odbioru podopiecznego, rozpoznanie znajomego labradoodla zajęło właścicielowi dłuższą chwilę. Jedyne futro, które ostało się na ciele zwierzęcia, znajdowało się wokół jego uszu, co nadało mu przerażający nowy wygląd. 

Nic dziwnego, że po udostępnieniu zdjęć przed i po metamorfozie na internetowym forum, efekt końcowy nasunął internautom na myśl skojarzenie z Pennywisem - przerażającym klaunem występującym w kultowej powieści Stephena Kinga pt. “To”. Niewykluczone, że groomer zbyt mocno zatracił się w twórczości współczesnego mistrza grozy i króla horroru. Całe szczęście włosy kiedyś odrosną.

Skołtuniona sierść to utrapienie wielu opiekunów czworonogów

Jeśli wyczesujesz sierść swojego zwierzaka zbyt rzadko, ta zaczyna się plątać. Kołtuny nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale przede wszystkim tworzą niezdrową barierę dla skóry zwierzęcia - utrudniając dopływ tlenu. To z kolei prowadzi do ryzyka wystąpienia poparzeń oraz stanów zapalnych, o pogorszeniu samopoczucia zwierzęcia nie wspominając. 

Jeśli dopuścisz do sfilcowania włosia, rozczesanie kołtunów może wymagać wielu godzin pracy i wywołać dyskomfort u pupila, a w ekstremalnych przypadkach okazać się niemożliwe do wykonania. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zwyczajne niedopuszczenie do powstania kołtunów, supłów i filców oraz przyzwyczajenie psa lub kota do częstego szczotkowania i innych zabiegów pielęgnacyjnych, szczególnie w okresie letnim i zimowym. Pamiętaj, że każdy opiekun powinien wyposażyć się w odpowiednie akcesoria - grzebień, szczotkę, zgrzebła oraz trymery. Powinny być one dopasowane do typu sierści oraz rasy milusińskiego.  

Źródło: Reddit, canilove.pl

Psi fryzjer pokazał wstrząsające nagranie. Tak właśnie się kończy zaniedbywanie pupila, "Biedactwo"

Psi fryzjer pokazał wstrząsające nagranie. Tak właśnie się kończy zaniedbywanie pupila, "Biedactwo"

CZYTAJ DALEJ
Chomik uciekł z klatki. Nikomu nie przyszłoby do głowy, że ukryje się w takim miejscu

Chomik uciekł z klatki. Nikomu nie przyszłoby do głowy, że ukryje się w takim miejscu

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Psy

Małe, wtulone w siebie szczeniaki, a wokół las. To właśnie w nim ktoś pozbył się niechcianych zwierząt
Czytaj więcej >

Psy

DIOZ ujawnia kolejny akt przemocy dziecka wobec psa. Wszystko widać na brutalnym filmie
Czytaj więcej >

Psy

Podszedł do nich pies żywcem zżerany przez świerzb. Desperacko błagał, "Zabierzcie ode mnie ten ból"
Czytaj więcej >

Psy

Miała być idealną opiekunką nad psami. Ukryta kamera obnażyła, co naprawdę robiła w pracy
Czytaj więcej >

Psy

Zapakowali szczeniaka do torby i wyrzucili na drogę. Czuwał nad nim "anioł stróż"
Czytaj więcej >

Psy

10-letni owczarek niemiecki ponownie spotyka swojego pana. W mig zmienia się w szczeniaczka
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]