Zmarły York
Źródło: facebook.com/Helena McEnery

Wyszła z yorkiem na spacer, stała się tragedia. Kobieta boi się o dzieci

24 Lipca 2020

York był na spacerze ze swoją panią. Szli wzdłuż ulicy gdy zza rogu wynurzył się ogromny pies, bez smyczy i kagańca. Właścicielka małego czworonoga nie miała czasu na reakcję. Owczarek alzacki rzucił się na nich. Gdy jego opiekun dobiegł na miejsce, stało się jasne, czemu był tak agresywny.

York został złapany w potężne szczęki owczarka. Właścicielka malucha zdołała zepchnąć agresywne zwierzę ze swojego pupila. Gdy mu się przyjrzała zrozumiała, że jest poważnie ranny. W boku pieska widniała głęboka rana od kła psa. Przerażona kobieta odgoniła napastnika i zajęła się pomocą swojemu rannemu czworonogowi. Nie rozumiała, jak mogło dojść do takiej tragedii w jej sąsiedztwie, ani skąd wziął się wściekły pies, który od razu rzucił się na jej futrzaka. Przecież psy rzadko kiedy rzucają się na siebie bez powodu.

Kamil oszukał wszystkich? Wychodzą na jaw wstrząsające kulisy tresury pumy Nubii, w tle afera o pieniądzeKamil oszukał wszystkich? Wychodzą na jaw wstrząsające kulisy tresury pumy Nubii, w tle afera o pieniądzeCzytaj dalej

York trafił do szpitala dla zwierząt

Gdy kobieta klęczała przy swoim yorku, zza rogu wyszedł właściciel owczarka. Gdy zrozumiał co się stało, wziął go na smycz po czym z całej siły kopnął. Nawet nie spojrzał na kobietę, próbującą ratować swojego pupila. Szybko odszedł z miejsca zdarzenia, prawdopodobnie obawiając się konsekwencji. Luna była dwuletnią suczką yorkshire terriera. Nie miała szans z dorosłym owczarkiem alzackim.

Ranne zwierzę przewieziono do dublińskiego szpitala weterynaryjnego. Na miejscu podano jej leki przeciwbólowe i antybiotyki. Weterynarz stwierdził, że nic więcej nie może dla niej zrobić, odesłał ją więc do domu, ostrzegając właścicieli, że najbliższa noc będzie kluczowa. Opiekunowie suczki położyli ją w swoim pokoju i poszli spać. Oszołomione lekami przeciwbólowymi zwierzę zasnęło. Koło 3:30 w nocy, obudziło ich jednak skamlenie pupila. Pies był w ciężkim stanie. Znowu pognali z nim do szpitala. Mimo starań lekarzy nie udało się uratować Luny.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagła, zła wiadomość od ministerstwa. Klienci sklepów będą niezadowoleni
2. 5 łatwych komend, których możesz nauczyć psa. Co pies powinien umieć robić?
3. Dlaczego kot udaje chleb? Pozycja na bochenek mówi wiele o twoim mruczku

- Co do osoby która porzuciła fotel, twój szczeniak czekał tam na twój powrót, powoli umierając z głodu. Bał się, że jak odejdzie od niego szukając jedzenia to przegapi twój powrót. Wsytdź się za to co zrobiłeś temu szczeniakowi. Pewnego dnia Karma wróci do ciebie - napisała aktywistka w swoim poście na Facebooku.

Następną ofiarą może być małe dziecko

Zdaniem Helen McEnery owczarek alzacki stwarza poważne zagrożenie dla otoczenia. Skoro bez wahania i ostrzeżenia zaatakował bezbronnego, niestanowiącego dla niego żadnego zagrożenia psa, mógł zrobić to samo z bawiącym się w parku małym dzieckiem. Kobieta boi się także o inne psy z okolicy. Oczywisty jest fakt, że za tragedię winę ponosi właściciel agresywnego zwierzęcia.

Owczarki są w Irlandii uznawane za rasę niebezpieczną. Właściciel powinien prowadzić go na smyczy o długości maksymalnie jednego metra, w kagańcu. Możemy się domyślać, że to nie jedyny przypadek, gdy mężczyzna był agresywny wobec swojego podopiecznego. Psy bardzo rzadko atakują swoich właścicieli, nawet jeśli ci znęcają się nad nimi. Stres i agresję rozładowują między innymi w takich sytuacjach jak ta. Policja poszukuje mężczyzny podejrzanego o zaniedbania i znęcanie się nad zwierzętami.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polsat przekazał wiadomość z ostatniej chwili. Polacy, uwaga
  2. Pies okazał kobiecie miłość w bardzo dosłowny sposób. Ze zdziwienia opadła jej szczęka, wszystko się nagrało
  3. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?
  4. Mocne słowa jednej z polskich fundacji. Ma dość. Po fali krytyki nie chce pomagać już zwierzętom
  5. Fotograf siedział sześć dni w lesie, żeby zrobić zdjęcia lampartom. Opłacało się, efekt jest powalający
  6. Pokazała zdjęcie syna z pierwszego i ostatniego dnia szkoły. Lata minęły, a przyjaciel pozostał
  7. Europejskie państwo przywraca restrykcje. Wyjazd na wakacje może być utrudniony

Źródło: mirror.co.uk

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł