Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Wychudzony kot znaleziony na ulicy. Wyglądał strasznie, dziś nie będziecie mogli go poznać
Marta Kulik
Marta Kulik 28.07.2019 14:54

Wychudzony kot znaleziony na ulicy. Wyglądał strasznie, dziś nie będziecie mogli go poznać

wychudzony kot
instagram.com/smeagol_puss

Wychudzony kot został znaleziony na ulicy w Belize. Wyglądał strasznie, a stan jego zdrowia był opłakany. Weterynarz nie dawał mu szans, ale pewna kobieta zrobiła wszystko, aby uratować to maleństwo. Dziś nie będziecie w stanie go rozpoznać!

Wychudzony kot leżał na skraju autostrady, gdzie czekała go pewna śmierć. Chore zwierzę znalazła kobieta, która nie mogła pozostawić go na pastwę losu. Zabrała kotka do weterynarza, tam niestety usłyszała okropną diagnozę. Postanowiła jednak uratować go za wszelką cenę!

Wychudzony kot został znaleziony przy drodze

Mieszkanka Belize natychmiast zabrała znalezionego kota do samochodu i udała się do weterynarza.Okazało się, że zwierzak był nie tylko wychudzony i ważył zaledwie 450 gramów, ale od co najmniej kilku dni miał złamaną szczękę, w której rozwijało się zakażenie. Nie dość, że złamanie było w dwóch miejscach, to jeszcze kość wystawała na zewnątrz. Specjalista zalecał uśpienie kotka, aby skrócić jego cierpienie. Jednak jego wybawicielka nie mogła podjąć takiej decyzji.

Kobieta z rozdartym sercem zabrała zwierzaka do własnego domu, gdzie go umyła i podawała mu płynne jedzenie. Po dwóch tygodniach kotek wyglądał lepiej, ale wciąż był chudy. Niestety, po pewnym czasie wróciła infekcja i trzeba było podać mu silniejsze antybiotyki. Uratowane zwierzę znowu schudło. Niewiele później pojawiły się w końcu dobre wieści – nad złamaną kością zaczęła tworzyć się tkanka. Kobieta mogła odetchnąć z ulgą.

Kotek wrócił do zdrowia

Mijały tygodnie, a stan kotka stale się poprawiał. Maluch przybrał na wadze i coraz lepiej się czuł. Otoczony miłością wracał do siebie. W końcu jego szczęka zrosła się i mógł zacząć jeść suchy pokarm. Otrzymał imię Smeagol, a kobieta, która go uratowała, stworzyła mu prawdziwy, ciepły dom.

Smeagol mieszka z rodziną swojej wspaniałej właścicielki i ich pupilami: rudym kotem i przyjaznym psem. Ze zwierzakami wychowuje się też kilkuletnia córka kobiety. W takim składzie nigdy nie jest nudno! Niedawno uratowany kotek obchodził pierwsze urodziny w nowym, ukochanym domu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

wychudzony kot

Kotek został znaleziony w opłakanym stanie. Nie miał dużych szans na przeżycie.

wychudzony kot

Trafił do domu pełnego miłości, gdzie odżył i sporo przytył.

wychudzony kot

Zwierzak zyskał nową, dużą rodzinę.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kot uratował rodzinę przed zaczadzeniem. Gdyby nie on, nie mieliby szans na przeżycie
  2. Kot z psem w domu. Jak sprawić, by się polubiły i żyły w zgodzie? Sprawdzone zasady
  3. Szczeniaki odnalezione w przeraźliwym stanie. Nikt nie mógł uwierzyć w to, co im zrobiono
  4. Potrącony kotek leżał na środku drogi. Z jego oczu lała się krew
  5. Suczka pierwszy raz w życiu zobaczyła światło dnia. Całe życie spędziła w piwnicy

źródło: kochamyzwierzaki.pl