Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Wściekła papuga próbuje rządzić w domu. Ma tylko jedno żądanie, płaczemy ze śmiechu
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 30.03.2021 02:00

Wściekła papuga próbuje rządzić w domu. Ma tylko jedno żądanie, płaczemy ze śmiechu

Papuga
youtube/Caters Clips

Zwierzęta, podobnie do rodzeństwa i współlokatorów, często są zmuszone mieszkać obok siebie, czy tego chcą, czy nie. Towarzystwo drugiego domownika może nieść ze sobą wiele pozytywnych, ale i negatywnych zmian - szczególnie wtedy, gdy modele spędzania czasu czy indywidualne preferencje diametralnie się od siebie różnią. Co więc zrobić w sytuacji, gdy lokator drażni nas swoim zachowaniem? Na to pytanie odpowiedzi udzieli papuga!

Papuga nienawidzi szczekania

Zwierzęta też lubią celowo denerwować swoich bliskich! Jeśli masz w domu co najmniej jednego pupila, to pewnie sam zauważyłeś, że niekiedy zwierzaki chcą postawić na swoim i pokazać, że to ich zdanie jest decydujące. Swoim zachowaniem ewidentnie przypominają buntujące się rodzeństwo, które nie spocznie, dopóki rodzice nie przyznają którejś ze stron racji.

W jednym z filmików opublikowanych na platformie Youtube widzimy, jak to papuga dyktuje własne zasady w domu. Szara papuga afrykańska mieszka pod wspólnym dachem wraz z dwoma psami - Duganem i Murphym i bardzo się irytuje, gdy jej spokój zaburza niekontrolowane szczekanie. Jak można się domyślić, takie zdarzenie ma miejsce dosyć często. 

3-letniego Otisa nic tak nie wyprowadza jej z równowagi jak odgłosy wydawane przez energiczne czworonogi. Wystarczy, że za oknem przebiegnie wiewiórka, aby w całym domu usłyszeć hałasy wydawane przez rozentuzjazmowane psiaki. To musi być prawdziwy koszmar dla papugi. 

Pewnego dnia 47-letnia właścicielka, Brenda Griffiths nakryła papugę podczas codziennego wybuchu złości. Gdy Otisowi skończyła się cierpliwość, nacisnęła przycisk nagrywania w telefonie i wycelowała obiektyw w stronę poważnie zdenerwowanego ptaka. 

"Przestań!"

Nie można zapominać, że papugi to w końcu jedni z najlepszych naśladowców ludzkiej mowy, dlatego i tym razem Otis popisał się swoimi wyjątkowymi zdolnościami. Gdy jego irytujący bracia zaczęli szczekać, ptak natychmiast przemówił i kazał im przestać.

Jeśli uważnie się wsłuchasz, to na pewno rozpoznasz dwa słowa. "Hej! Przestań!" - powtarzał opierzony domownik, zabawnie się przy tym strosząc. Niektóre gatunki papug z łatwością podłapują słowa używane przez swoich opiekunów, gdyż ich iloraz inteligencji jest bliski temu, jakim obdarzone są 5-letnie dzieci. Kto by jednak pomyślał, że Otis nauczy się tak przydatnego słownictwa?

Czy próby uciszenia czworonogów podziałały? To już musicie zobaczyć sami. Koniecznie sprawdźcie poniższe wideo i dajcie nam znać, czy Wasze zwierzaki też muszą od czasu do czasu przywoływać się wzajemnie do porządku.

Zobacz nagranie:

Tagi: Nagranie Ptaki