Swiatzwierzat.pl
YT

youtube/thedodo

Właściciel porzucił 16-letniego psa, gdy ten zachorował na raka

27 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Pies w wieku około 15/16 lat został oddany do schroniska przez właścicieli. Staruszek miał problemy ze wzrokiem, widział tylko na jedno oko, a także nie słyszał. Pies nie wiedział co się dzieje. Dlaczego właściciele mu to zrobili?

Pies był przerażony. Bał się miejsca, ludzi, innych zwierząt, które go otaczały. Choć nie słyszał ich, widział po ich zachowaniu, jakie emocje wywołuje. Zwierzę było dosłownie przerażone.

Szybka adopcja

Historia psa poruszyła wiele osób. Do schroniska zgłosił się Zach Skow, który postanowił adoptować psa o imieniu Henry, aby dać zapewnić mu spokojną starość. Na jaw wyszedł też powód porzucenia psiego seniora. Okazało się, że ktoś chce się pozbyć psa, ponieważ ten ma raka!

- On jest dobrym, słodkim chłopcem - mówił Zach w nagraniu.

Pies z początku był bardzo wycofany. Bał się nowych osób, zmiany otoczenia. Jednak już po pierwszej nocy jego nastawienie znacznie się zmieniło. Zwierzak poczuł się pewnie w nowym domu, zaczął akceptować rodzinę.

Policja

Ruch na Wisłostradzie wstrzymany. Policja eskortowała rodzinę nurogęsi

CZYTAJ DALEJ

Sukces to rodzina

Henry otrzymał pomoc medyczną, dzięki której jego stan zdrowia znacznie się poprawił. Z początku ledwo poruszał się o własnych siłach, jednak kilka tygodni później potrafił już biegać!

- Myślę, że kluczem do sukcesu Henry'ego jest bycie częścią rodziny - dodał Zach.

Rodzina Zacha adoptowała psa na zasadzie domu tymczasowego. Chcieli zapewnić mu spokojną starość, wiedzieli, że ta prawdopodobnie nastąpi u nich. Niespodziewanie zgłosił się ktoś, kto zakochał się w psiaku i zechciał adoptować go na stałe. Rodzina zgodziła się, a Henry trafił do nowej rodziny.

W momencie publikacji tego wideo do Zacha przyjechał kolejny psiak na tymczas. Mamy nadzieję, że jego historia także zakończy się szczęśliwie.

Zobacz wideo:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
Pies

Psy

Tragicznie zaniedbany pies odebrany interwencyjnie. Karygodne, co go spotkało

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >