Swiatzwierzat.pl
wilczak w schronisku

wolfsanctuary.co/wolves/

Przerażony wilczak bał się nawet spojrzeć na wolontariuszy. Na szczęście poznał bratnią duszę

3 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Udostępnij:

Wilczak trafił do schroniska, po tym jak wolontariusze z grupy interwencyjnej znaleźli go na ulicach Los Angeles. Zwierzak nie mógł przywyknąć do realiów placówki. Pogrążony był w głębokiej depresji, dopóki nie znalazł bratniej

Wilczak to jedna z dwóch powszechnie uznawanych ras psa, powstałych w wyniku skrzyżowania tego gatunku z wilkiem. Osobniki tej odmiany są dość drogie. Wolontariusze nie mogli uwierzyć w to, że jeden z nich skończył na ulicy. Być może trochę światła rzuci na to zdarzenie fakt, że te czworonogi mają skłonności do dwóch niepożądanych cech, które mogą sprawić, że opieka nad nimi może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Często spotykamy się u nich z nadmierną płochliwością i agresją. Więcej o wilczakach możecie dowiedzieć się z naszego artykułu.

Wilczak nie czuł się dobrze w schronisku

W wypadku widocznego na zdjęciu czworonoga nie mogło być mowy o żadnej agresji. Widać jednak było, że obecność innych psów i obcych ludzi wywołuje u niego ogromny stres. Wilczak, przyzwyczajony do ogromnych otwartych przestrzeni zaszył się w rogu ciasnego boksu.

Mimo tego, że jego rasa jest dość popularna i pożądana, nikt nie był zainteresowany jego adopcją. Pies nie nawiązywał z nikim kontaktu. Wyglądał na bardzo smutnego i pozbawionego jakiejkolwiek nadziei na poprawę swojego losu. Gdy ktoś próbował go pogłaskać, odsuwał głowę jak najdalej od ręki człowieka.

Fundacja zajmująca się wilkami i mieszańcami mającymi w sobie ich krew zaoferowała swoją pomoc. Chcieli przyjąć do siebie rocznego szczeniaka, by mógł przebywać z podobnymi do siebie zwierzakami, w odrobinę bardziej sprzyjających mu warunkach.

źródło: animalchannel.com

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >