Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Szukasz najlepszego odkurzacza do sierści zwierząt? Nowy, bezprzewodowy Dyson sprawdzi się w każdym domu
Redakcja swiatzwierzat.pl
Redakcja swiatzwierzat.pl 25.08.2023 16:03

Szukasz najlepszego odkurzacza do sierści zwierząt? Nowy, bezprzewodowy Dyson sprawdzi się w każdym domu

Odkurzacz do sierści zwierząt: jak wybrać najlepszy?
Odkurzacz do sierści zwierząt: jak wybrać najlepszy? materiały: Dyson

Odkurzacz zbierający sierść to niezbędne akcesorium w każdym domu, w którym mieszkają futrzaści przyjaciele człowieka - głównie psy i koty. Tylko w ten sposób utrzymasz porządek w swoim domu. Jaki model będzie najlepszy, jeśli dzielisz mieszkanie ze zwierzakiem? Z pewnością taki o pomocą przychodzi pierwszy odkurzacz marki Dyson wyposażony w silnik Hyperdymium nowej generacji, który obraca się z prędkością do 135 000 RPM, zapewniając niezwykle silną moc ssania. 
 

Jaki odkurzacz wybrać do domu, w którym jest zwierzę? Nowy, najmocniejszy odkurzacz bezprzewodowy Dyson z filtrem HEPA – wychwytuje wirusy i cząsteczki o wielkości zaledwie 0,1 mikrometra

Dyson wprowadza na rynek najmocniejszy odkurzacz bezprzewodowy Dyson Gen5detect™, wyposażony w nowy silnik Hyperdymium piątej generacji generujący niezwykle silną moc ssania. Posiada on w pełni uszczelniony system filtracji HEPA całego urządzenia, który wyłapuje 99,99% cząsteczek o średnicy do 0,1 mikrometra, w tym wirusy. Dzięki zwiększonej jasności funkcji podświetlenia i dużemu zasięgowi nowa, udoskonalona elektroszczotka Fluffy Optic™ pozwala zobaczyć dwa razy więcej mikroskopijnego kurzu, dzięki czemu użytkownik dobrze widzi, gdzie jeszcze należy odkurzyć.

ŚWIAT ZWIERZĄT - OBRAZ - 2023-08-25T160633.102.jpg

Hyperdymium – silnik nowej rocznikowi
Silnik jest mniejszy, szybszy i mocniejszy od swojego poprzednika – pracuje z prędkością do 135 000 obr./min, czyli nawet dziewięć razy szybciej od silnika Formuły 1. Dzięki tak dużej wydajności Dyson Gen5detect™ posiada największą moc ssania ze wszystkich modeli odkurzaczy bezprzewodowych marki Dyson.  Inżynierowie zastosowali w silniku krótszy trzon i połączyli kilka części w jedną. Pozwoliło to na zmniejszenie rozmiaru silnika i umieszczenie go w pojedynczej, precyzyjnie wykonanej ramie, zapewniając najwyższą wydajność energetyczną.

Filtracja HEPA całego urządzenia – aby kurz i wirusy nie wydostawały się z pojemnika
Dyson Gen5detect™ posiada najbardziej zaawansowany system filtracji HEPA całego urządzenia ze wszystkich modeli odkurzaczy bezprzewodowych marki Dyson. Dzięki zaawansowanej, szczelnej filtracji przez filtr wsysane jest zanieczyszczone powietrze, a to wydmuchiwane dobrze  oczyszczone.

Zastosowany w odkurzaczu materiał filtrujący o powierzchni 1,9 m został złożony aż 145 razy, dzięki czemu system filtracji wychwytuje 99,99% potencjalnie szkodliwych cząsteczek o średnicy nawet do 0,1 mikrometra. Co więcej, 14 cyklonów pozwala oddzielić kurz ze strumienia powietrza, bez utraty mocy ssania, zapewniając optymalną wydajność przy każdym sprzątaniu.

James Dyson, założyciel firmy Dyson i jej główny inżynier:
„Odkurzacz Dyson Gen5detect™ wyznacza nową generację urządzeń sprzątających Dyson. Łączy on w sobie nasze rozwiązania w zakresie podświetlania kurzu, zliczania i pomiaru cząsteczek zanieczyszczeń oraz innowacyjny silnik i system filtracji HEPA całego urządzenia, dzięki czemu sprzątanie jest dokładniejsze niż kiedykolwiek przedtem.”

ŚWIAT ZWIERZĄT - OBRAZ - 2023-08-25T160558.197.jpg

Podwójna jasność – zobaczyć znaczy uwierzyć
Badanie Dyson Global Dust Study z 2022 r. wykazało, że 95% ludzi sprząta tak samo często lub częściej niż w poprzednim roku. Ankietowanym zależało na utrzymaniu czystych i higienicznych warunków w domu ze względu na pandemię COVID-19. Tym niemniej wyniki badania pokazują, że 40% osób ma motywację do sprzątania tylko wtedy, gdy dom jest wyraźnie zakurzony lub gdy na podłodze widać brud i kurz. W 2020 r. dotyczyło to jedynie 33% respondentów.

W 2021 r. firma Dyson wprowadziła własną metodę podświetlania kurzu, a tym samym umożliwiła użytkownikom dostrzeganie mikroskopijnych cząstek zanieczyszczających dom. Dzięki specjalnej wiązce światła możemy zobaczyć na podłodze kurz, którego normalnie nie bylibyśmy w stanie dostrzec.

Odkurzacz Dyson Gen5detect™ posiada udoskonaloną elektroszczotkę Fluffy Optic™, która świeci dwa razy jaśniej i podświetla jeszcze większy fragment podłogi. Inżynierowie z firmy Dyson umieścili nowe źródło światła bardzo nisko w pokrywie głowicy czyszczącej Fluffy Optic™, tak aby wiązka padała tylko na cząstki znajdujące się na podłodze. Było to ogromne wyzwanie na etapie projektowania - dopasowanie układu optycznego, płytki drukowanej (PCB) i elementów termicznych do niewielkiej przestrzeni w sposób, który nie zmniejsza skuteczności zbierania zanieczyszczeń.

ŚWIAT ZWIERZĄT - OBRAZ - 2023-08-25T160616.431.jpg

Niedźwiedź przyszpilił mężczyznę do ziemi i gryzł po twarzy. 14-letni syn odparł atak gołymi rękami

Nowy interfejs użytkownika, ulepszone oprogramowanie – teraz odkurzacz pokazuje nam kiedy pokój jest już czysty

Twórcy odkurzacza Dyson Gen5detect™, zainspirowani tym, jak technologia podświetlania kurzu zmienia nasze sprzątanie, opracowali nowy, udoskonalony interfejs użytkownika (UI), który informuje, gdy odkurzana powierzchnia jest już czysta. Czujnik piezoelektryczny wykorzystuje właściwości akustyczne do zliczania i określania rozmiaru cząsteczek kurzu, a słupki  na ekranie LCD rosną i maleją wraz ze zmianą ich objętości. Dzięki Dyson Gen5detect™ wiemy, gdzie jest już posprzątane, a gdzie trzeba jeszcze poodkurzać.

Nie tylko interfejs, ale także silnik odkurzacza Dyson Gen5detect™ wymagał nowego oprogramowania –  tak, aby urządzenie monitorowało i kontrolowało jego prędkość, moc oraz temperaturę. Inżynierowie stworzyli oprogramowanie, które współpracuje z interfejsem i pozwala użytkownikom samodzielnie rozwiązywać potencjalne problemy i konserwować swoje odkurzacze.

Chunrui Zhang, kierownik działu Embedded Software w firmie Dyson:

„Oprogramowanie odgrywa coraz większą rolę w rozwoju technologii Dyson i to zarówno jeśli chodzi o działanie samych urządzeń, jak i w odniesieniu do komunikacji z użytkownikiem. Dyson Gen5detect™ posiada najbardziej zaawansowane oprogramowanie sterujące ze wszystkich odkurzaczy bezprzewodowych marki Dyson, a ponadto informuje użytkownika o aktualnych parametrach odkurzania, dzięki czemu możemy lepiej dbać o czystość w domu.”

ŚWIAT ZWIERZĄT - OBRAZ - 2023-08-25T160705.895.jpg

Inne kluczowe funkcje odkurzacza Dyson Gen5detect™ to m.in.:

  • Wbudowana szczotka do zbierania kurzu z końcówką szczelinową: Dyson Gen5detect™ można łatwo przekształcić w najmocniejszy odkurzacz ręczny. W rurze urządzenia ukryta jest szczotka do zbierania kurzu z końcówką szczelinową. Takie rozwiązanie  pozwoli na zaoszczędzenie czasu przy odkurzaniu.
  • Sterowanie jednym przyciskiem: Odkurzacz posiada przycisk zasilania zamiast klasycznego spustu. Zapewnia to wygodniejsze i płynniejsze sprzątanie, a także łatwą zmianę ręki w trakcie omijania przeszkód.
  • Wydajny, pojemny akumulator: Do 70 minut pracy – to aktualnie najdłuższy czas pracy bezprzewodowego odkurzacza marki Dyson. Dziesięć wydajnych ogniw litowo-jonowych zapewnia dużą i stabilną moc ssania.
  • Wysokowydajne sprzątanie: Najpotężniejszy odkurzacz bezprzewodowy Dyson waży 3,5 kg i jest wyposażony w pojemnik o objętości 0,77 l.
  • Łatwe, bezdotykowe opróżnianie pojemnika: Prosty, smukły pojemnik posiada mechanizm wysuwania z obrotowym zatrzaskiem, który usuwa kurz za jednym zamachem. Silikonowa obręcz przesuwa się w dół siateczkowej osłony wraz z zebranym kurzem, dzięki czemu nawet nie pobrudzimy sobie rąk.

Odkurzacz bezprzewodowy Dyson Gen5detect™ można nabyć w sklepach stacjonarnych i internetowym Dyson w cenie 4 499 zł brutto.
 

Źródło: artykuł sponsorowany