Swiatzwierzat.pl
świnie w chlewie

youtube.com/June Farms

Podglądała dwie ciężarne świnie przez kamerkę. Przypadkiem ocaliła im życie

21 Listopada 2020

Autor tekstu:

Zuza Siwek

Udostępnij:

Dwie świnie w ciąży zostały zupełnym przypadkiem uratowane przez pewną kobietę. Laura Palladino latem odwiedziła farmę West Sand Lake w stanie New York, gdzie poznała urocze maciory. Kilka dni temu z ciekawości odwiedziła stronę gospodarstwa z podglądem ś

Świnie z farmy zostały uratowane dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności. Ciekawska kobieta, która podczas swojej wizyty na farmie absolutnie zakochała się w zwierzakach, z ciekawości i nudów weszła na livestream z domku świń na farmie. Chciała sprawdzić, czy jej ulubienice już urodziły, jednak zamiast tego była świadkiem bardzo dramatycznej sytuacji. Dzięki czujności kobiety, zwierzęta zostały uratowane z pożaru!

Świnie uratowane z pożaru

Zaciekawiona Laura postanowiła sprawdzić stronę oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów farmy, którą odwiedziła latem. Z ciekawości weszła na livestream z domu świnek, jednak od razu zauważyła coś dziwnego. Jak się okazało, była świadkiem pożaru, który wybuchł w chlewie.

- Zalogowałam się i na początku myślałam, że to tylko piec opalany drewnem w tle - opowiadała kobieta w rozmowie z Independent.

Jednak obserwując sytuację dalej, szybko odkryła, że w tle zauważyła nie piec, a pożar! Natychmiast zaalarmowała więc straż pożarną, która zawiadomiła właścicieli farmy o rozprzestrzeniającym się ogniu. Nie obyło się bez zamieszania przy zgłoszeniu.

- Zadzwoniłam pod numer 911, ale jestem w hrabstwie Dutchess, więc operator przekierował mnie pod numer 911 w sąsiednim hrabstwie. Powiedziałam mu, o co chodzi i spytał „Co? Oglądasz film na YouTubie?" - opowiada Palladino.

Pożar w chlewie

Na szczęście służby szybko pojechały na miejsce, a farmerzy, właściciele świnek pobiegli na miejsce, by wyciągnąć je z płonącego budynku.

- Mój mózg natychmiast pomyślał o najgorszym. Serce poczułem aż w żołądku. Wolę nie myśleć, co by było, gdyby nic nie powiedziała - przyznaje pomocnik farmera, Joshua Vics.

Zauważył także, że cały ten incydent był jednym ogromnym zbiegiem okoliczności. Kamery zostały bowiem zamontowane w chlewiku jedynie dzień wcześniej.

Okazało się, że do postania pożaru przyczyniła się jedna ze świń, Ethel. Niechcący przewróciła lampę grzewczą, od której zajęło się podłoże. Na szczęście dzięki ciekawskiej podglądaczce wszystko skończyło się dobrze.

- Kiedy zobaczyłam te świnie, nigdy bym nie pomyślała, że w przyszłości, technicznie rzecz biorąc, uratuję im życie - przyznała szczęśliwa z rozwoju wypadków Laura. 

Świnie czują się dobrze i nie ucierpiały. Miały ogromne szczęście!

źródło: independent.co.uk

Podobne artykuły

niedźwiedź w Sapporo

Inne zwierzęta

Blady strach padł na Sapporo, gdy dziki niedźwiedź grasował po ulicach. Są ranni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Czytaj więcej >
koń i skater

Inne zwierzęta

Śmiały skater próbował wykonać trik na deskorolce kosztem konia, gorzko tego pożałował

Czytaj więcej >
Worki

Inne zwierzęta

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

Czytaj więcej >
Paw

Inne zwierzęta

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

Czytaj więcej >
Mały bóbr

Inne zwierzęta

Boberek pilnie potrzebuje pomocy. Został bez mamy, teraz jego życie zależy od człowieka

Czytaj więcej >