Suczka za wszelką cenę chce obronić swoje dzieci. Nie dopuszcza do nich nawet ojca
Suczka dobermana niedawno się oszczeniła. Gdy pieski skończyły miesiąc, właściciele zdecydowali, że to najwyższy czas, by dumny ojciec zobaczył swoje pociechy. Nie przewidzieli jednak reakcji psiej mamy. Aż trudno uwierzyć, jak potoczył się ten rodzinny zjazd. Pierwsze spotkanie rodziców z nowo narodzonym dzieckiem to z pewnością przełomowy i niezapomniany moment w życiu każdego człowieka, jak i zwierzęcia. Jak to jednak bywa w każdej rodzinie, między jej członkami mogą wyniknąć konflikty czy różnice zdań, zwłaszcza gdy w grę wchodzi wychowanie dzieci.
Psia mama nie pozwala zbliżyć się do szczeniąt
Doberman to rasa, która zaliczana jest do grupy pinczerów, a ich największym atutem jest wszechstronność. Potężne psy o eleganckim wyglądzie odznaczają się silnym instynktem stróżowania i nieprzeciętną sprawnością fizyczną. Ponadto, lubią towarzystwo dzieci i potrafią być wobec nich bardzo opiekuńcze. Nic więc dziwnego, że gdy połączymy wrodzony instynkt obronny z macierzyńskim otrzymamy suczkę, która nie będzie spuszczać szczeniąt z oczu i zrobi wszystko, by je chronić. Właśnie taką mamą jest przedstawicielka dobermanów o brązowym umaszczeniu, która niedawno doczekała się młodych.
Właściciele hodowli dobermanów opublikowali nagranie, na którym widać, że suczka nie życzy sobie, by samiec niepokoił jej dzieci. Wyraźnie daje mu do zrozumienia, że „godziny odwiedzin minęły”, a gdy to nie pomaga, kłapie na niego zębami i odpycha go własnym ciałem.
Sądząc po reakcji psiego taty, nie do końca rozumie, dlaczego nie może przywitać się ze swoimi dziećmi. Najpewniej będzie musiał jeszcze trochę poczekać, nim troskliwa suczka pozwoli mu na pieszczoty i zabawy ze szczeniakami.
Czy pies potrafi rozpoznać swoje rodzeństwo lub rodziców?
Czy psy rozpoznają członków rodziny? Wiele wskazuje na to, że jest to możliwe, ale nie zawsze. To, czy czworonogi rozpoznają członków swojej biologicznej rodziny powiązane jest z tym, czy mieszkały z nimi w pewnych etapach życia.
Szczeniaki spędzają pierwsze miesiące na poznawaniu świata oraz otaczających je zapachów, w tym należących do rodzeństwa i rodziców. I chociaż psy mają świetną pamięć i zmysł węchu, jeśli szczenię zostanie odseparowane zbyt wcześnie od swoich krewnych, może zapomnieć, kto jest jego rodzeństwem i rodzicami.
Szczeniaki, które są rozdzielane przed upływem 12 tygodni dużo rzadziej rozpoznają się podczas ponownego spotkania. Jeśli zaś chodzi o matkę, im dłużej szczeniak pozostaje przy swojej rodzicielce, tym lepiej zachowuje ją w pamięci. Właśnie dlatego okres od drugiego do czwartego miesiąca życia jest najważniejszym w procesie socjalizacji psa z resztą rodziny.
Dołącz do nas
Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!
-
Kupuj wygodnie i odbierz rabat na pierwsze zakupy od MiskaKarmy.pl. Kliknij!
-
Najlepsze karmy dla psa i kota, super promocje, bezpieczna dostawa. Sprawdź!
-
Po 4 latach w schronisku pies został adoptowany. Jego reakcja wprawia w zachwyt
Źródło: youtube/Doberman KING