Swiatzwierzat.pl
Pies przy autostradzie

YouTube/Hope For Paws - Official Rescue Channel

Przerażona suczka przez 24 godziny leżała na autostradzie. Bała się ruszyć

31 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Ewa Nalepa

Udostępnij:

Ranna suczka leżała na autostradzie co najmniej 24 godziny, bojąc się stamtąd ruszyć. Ktoś z przejeżdżających ją dostrzegł i wezwał pomoc, ale akcja ratunkowa nie była łatwa, ponieważ nie dało się w tym miejscu zatrzymać samochodem. Potrzebna była pomoc p

Przerażona i najprawdopodobniej potrącona suczka leżała przy autostradzie przez 24 godziny. Nie mogła się stamtąd ruszyć, była uwięziona między przejeżdżającymi samochodami. Potrzebowała pilnej pomocy, która szczęśliwie się zjawiła.

Potrącona suczka przy autostradzie

Organizacja Hope for Paws została powiadomiona o potrąconym i leżącym nieruchomo psie na autostradzie. Działający w organizacji Eldad bezzwłocznie ruszył we wskazane miejsce. Pies faktycznie się tam znajdował, i to podobno już od 24 godzin.

Eldad szybko stwierdził, że na rozpędzonej autostradzie nie ma się jak zatrzymać, by pomóc psu. Zdecydował się więc wezwać policję. Funkcjonariusze bez chwili zawahania ruszyli na ratunek.

Mężczyzna w towarzystwie eskorty policyjnej ponownie wyruszył w miejsce, gdzie znajdował się pies. Bał się, że przy próbie zatrzymania się przy zwierzaku lub przy podchodzeniu do niego, czworonóg będzie próbował uciec.

Po zatrzymaniu okazało się, że pies był zupełnie niepłochliwy i spokojnie dał do siebie podejść. Zwierzak okazał się być suczką. Eldad owinął ją w koszulę i zabrał ją do swojego samochodu, gdzie już była bezpieczna. 

Udana akcja ratunkowa

Suczka szczęśliwie dotarła do weterynarza, który dokładnie ocenił jej stan zdrowia. Okazało się, że prócz poważnie zranionej łapy, suczka była mocno zaniedbana. Miała mocno skołtunione futro i pełno pcheł.

Suczka wymagała kilku pilnych operacji, ale szczęśliwie powróciła do zdrowia. Eldad nazwał ją PD, na cześć funkcjonariuszy LAPD (Los Angeles Police Department), bez których akcja ratowania potrąconego psa po prostu by się nie powiodła.

Wkrótce po wyzdrowieniu PD znalazła nowy, kochający dom. To historia z dobrym zakończeniem, w której szybko zakochali się internauci. 

- Uwielbiam patrzeć na to, jak policja natychmiast zainteresowała się sytuacją, i na ten piękny widok, gdy suczka była już bezpieczna w samochodzie. Najpierw wyglądała tak, jakby już straciła wszelką nadzieję, a później wiedziała, że już wszystko będzie w porządku! To niesamowite i jednocześnie wzruszające do łez... Dziękuję Eldad, dziękuję za to wszystko, co robi Hope for Paws! - napisał jeden ze wzruszonych widzów.

- Ktokolwiek nie polubił tego wideo, chyba płakał tak mocno, że zamiast "kciuka w górę" przypadkiem kliknął "kciuka w dół" - komentuje inny. Zobaczcie sami - akcja ratunkowa robi wrażenie.

Zobacz nagranie:

[EMBED-3531]

Źródło: pawmygosh.co

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >
Pies w Poznaniu

Psy

Pies biegał po skrzyżowaniu w samym centrum miasta. Służby nie miały litości dla właściciela

Czytaj więcej >