Swiatzwierzat.pl
Kot

fot. youtube.com, TinyKittens HQ

Starszy kocur przeżył drugą młodość i odnalazł sens życia. Wszystko zawdzięcza kociemu przedszkolu

7 Lipca 2022

Autor tekstu:

Martyna Kucharczyk

Gdy Mason trafił pod skrzydła organizacji TinyKittens był już w bardzo ciężkim stanie. Dokuczał mu nie tylko poważny wiek, ale również liczne urazy oraz schorzenia. Kot unikał ludzi i traktował wszystkich z ogromnym dystansem. Nikt nie spodziewał się, że okaże się wspaniałym dziadkiem dla innych podopiecznych organizacji.

Przykład Masona udowadnia, że koty — tak samo jak ludzie — potrzebują bliskości i potrafią zatroszczyć się o młodszych. Mason spędził ostatnie lata swojego życia w domu założycielki fundacji TinyKittens, gdzie traktował z uwagą wszystkie inne kocury.

Na starość zyskał drugą szansę

Gdy znaleziono Masona, krył się w czekającym na rozbiórkę starym gospodarstwie wiejskim w południowo-zachodniej Kanadzie. Starego kocura uratowali wolontariusze z organizacji TinyKittens, którzy na co dzień pomagają osieroconym kotom. Kiedy pierwszy raz zobaczyli Masona, natychmiast zrozumieli, że ma on za sobą ciężką przeszłość. Zwierzak miał zniszczone zęby, ranną łapkę, ślady po walkach, a co gorsza dolegały mu różne schorzenia, jak zaawansowana choroba nerek.

Ostatecznie kocura przyjęła pod swój dach założycielka fundacji, Shelly Roche. To w jej domu zwierzę przeżyło ostatnie lata swojego życia. Dzięki kobiecie Mason doczekał się spokojnej starości w towarzystwie innych kotów.

Początkowo kot unikał ludzi i stronił od towarzystwa innych. Zmieniło się to gdy pewnego razu Shelly przyniosła do domu kilka osieroconych kotków.

– Położyłam kocięta na podłodze, a one zaczęły wspinać się na niego, naruszając jego przestrzeń osobistą. Czuwałam tam tuż obok, w razie gdyby [Mason] się zdenerwował. Myślałam, że będzie syczał, warczał albo ucieknie. Tymczasem jedno kocię zaczęło wylizywać jego ucho, a staruszek poddał się temu całkowicie i przymrużył oczy, jakby była to najwspanialsza rzecz na świecie — powiedziała kobieta dla portalu The Dodo.

Prezent

Nagrała reakcję chłopaka na urodzinową niespodziankę. Na widok szczeniaka polały się łzy radości

CZYTAJ DALEJ

Mason stał się "dziadkiem" dla innych kotów

Otwartość Masona w stronę innych kociąt sprawiła, że zaczęto go nazywać "dziadkiem". Założycielka wielokrotnie pokazywała w sieci, jak spędza on czas z innymi podopiecznymi i z jaką troską traktuje swoje przybrane wnuczęta.

Niestety, choroba postępowała i po 3 latach nerki Masona przestały całkowicie funkcjonować. Shelly i jej wolontariusze zrozumieli, że trzeba będzie go uśpić. Swoją ostatnią noc kot spędził w ulubionym posłaniu razem z towarzyszącymi mu "wnukami".

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: wamiz.pl

Takiego quizu jeszcze nie było. Jak dobrze znasz zwierzęta polskich gwiazd? Sprawdź!

Pytanie 1 z 8

Jakiej rasy jest Grey, pies należący do Małgorzaty Kożuchowskiej?

Niezwykli ludzie, którzy wyglądają jak koty. Internauci nie mogą się napatrzeć, zdjęcia obiegły świat

Brytyjski fotograf zachwycił świat swoim projektem porównującym ludzi do kotów. Artysta zestawił modeli z dumnymi zwierzętami o różnorodnych futrach, udowadniając przy tym, że wcale tak dużo ich od siebie nie różni. Wszystkie zdjęcia w poniższej galerii należą do Gerrarda Gethingsa i pochodzą z jego Instagrama gezgethings.

Zobacz galerię >

Tagi:

Martyna KucharczykAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Koty

Dlaczego kot głośno chrapie? Wielu opiekunów może być zaskoczonych

Czytaj więcej >

Koty

Kot czy pająk? Opiekunka zdębiała, gdy zobaczyła, co wyprawia zwierzak, nagranie to hit

Czytaj więcej >

Koty

Koci Książę cudem uniknął śmierci. "We wnętrzu uszu znajdowała się prawdziwa kopalnia świerzbowca"

Czytaj więcej >

Koty

Nie wiedzieli, że są filmowani. Dwóch nastolatków uratowało kota potrąconego na drodze

Czytaj więcej >

Koty

"Kto zjadł mój obiad?" Kotka zemściła się za kradzież jedzenia, zwierzaki rozbawiły cały Internet

Czytaj więcej >

Koty

Pielęgniarka przygarnia kotkę z ulicy. Wkrótce z brzydkiego kaczątka zmienia się w księżniczkę

Czytaj więcej >