Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Rasa kota a okazywanie uczuć. Oto 6 ras kotów, które są najbardziej czułe
Agnieszka Kruk
Agnieszka Kruk 27.01.2019 11:34

Rasa kota a okazywanie uczuć. Oto 6 ras kotów, które są najbardziej czułe

rasa kota
fot. unsplash.com @Japheth Mast

Rasa kota może zdradzić nam, czy w przyszłości mruczek będzie domagał się od nas czułości. Chociaż mówi się, że koty mają specyficzny charakter, w którym nie ma miejsca na czułości, to istnieje wiele ras, które wręcz będą tulić się do ciebie na każdym możliwym kroku. Oto 6 ras kotów, które najchętniej okazują uczucia!

Tulenie się nie jest jedyną formą okazywania uczuć przez kota. Może tego nie wiesz, ale potrafi o wiele więcej — dana rasa kota może przypominać ci zachowanie psa — będzie za tobą chodził, wpatrywał się swoimi pięknymi oczyskami w twoje, oczekiwał twojego przybycia i entuzjastycznie witał na przywitanie. Które koty najbardziej okazują uczucia?

Która rasa kota zdradza jego potulną naturę?

Kot egzotyczny

Te mruczki są niesamowicie mimiczne. Mają okrągłe, szeroko rozstawione oczy i wypukłe czoło, przez co są uważane za głupiutkie, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. W praktyce są to bardzo inteligentne zwierzęta, jednak czasami trochę leniwe. Lubią odpoczywać w towarzystwie swojego właściciela, najlepiej z udziałem pieszczot. Ta rasa kota bardzo szybko się przywiązuje i jest smutna, kiedy w pobliżu nie ma jego ludzkiego przyjaciela. W takiej sytuacji mogą starać się go nawoływać mruczeniem. Kot egzotyczny jest typem domownika, który lubi spędzać czas w towarzystwie ludzi. Co więcej, koty te są bardzo przyjazne dla dzieci, a ich cierpliwość i stoicki spokój nie pozwala na wykazywanie agresji. Co ciekawe, nie są zazdrośnikami i tolerują inne zwierzęta, czy nowego członka rodziny. Ta rasa kota z każdym znajdzie wspólny język.

Maine Coon

Niektórzy posiadacze tej rasy porównują go do psa. Wszystko za sprawą podobnych zachowań i… przyzwyczajeń. Maine Coon to rasa, która podąża za swoim właścicielem krok w krok. Jest bardzo ciekawski, dlatego obserwuje, co robi jego właściciel. Z racji, że czuje do niego bardzo silną więź, lubi mu się przyglądać. Towarzyszy mu cały czas i zawsze wita go na przywitanie. Co więcej, koty te bardzo lubią spędzać czas na rękach swojego właściciela, dlatego nie bez powodu mówi się o Maine Coonie, że jest bardzo ‚przytulaśny’. W nocy bardzo często zdarza się, że mruczek podąża na łóżko swojego właściciela i właśnie tam układa się do głębokiego snu. Niektórzy posiadacze tej rasy, potrafią nauczyć je aportowania, koty te są skore do zabawy i chętnie przynoszą rzucone im zabawki. Są niesamowicie cierpliwe w stosunku do człowieka i innych zwierząt. Maine Coon to koci olbrzym o wielkim sercu!

Kot birmański

Mówi się, że właśnie ta rasa kota jest najlepszym przyjacielem człowieka. Natura tego kota odbiega od powszechnych stereotypów na temat tych zwierząt. Kot birmański to całkowite przeciwieństwo, zwierze to potrafi stworzyć silną więź z właścicielem — dla niektórych, jej wspaniałość jest aż nie do opisania.

Te tajlandzkie mruczki odznaczają się łagodnym charakterem, który potrzebuje bliskości. To też tłumaczyłoby, dlaczego te koty są tak towarzyskie. Chętnie spędzają czas z ludźmi, nie przeszkadza im duże grono (nawet bardzo to lubią) i źle znoszą samotność. Z tych dwóch względów koty birmańskie polecane są rodzinom z dziećmi oraz emerytom, którzy będą spędzać z nim dużo czasu. Bardzo lubią przesiadywać na kolanach właściciela i tulić się do niego, są niezwykle przyjazne i nie reagują agresją. Koty te na ogół są ufne, szybko się przywiązują, co okazują tuleniem się do właściciela. W ich naturze nie leży hałasowanie, jeżeli już wydają z siebie dźwięk, to bardzo melodyjny i uspokajający.

Cornish rex

Ten pochodzący z Wielkiej Brytanii kot, to istny figlarz i żartowniś, dlatego też jest stworzony dla ludzi uśmiechniętych, pełnych energii i chęci do zabawy. Zapewniamy, że to idealne połączenie. Jeżeli zastanawiasz się, dlaczego znalazł się na tej liście, już odpowiadamy — ma wspaniały charakter i mimo tych jego żarcików, jest wiernym przyjacielem o wielkim sercu. Ogromną zaletą (a do tego nie tak często spotykaną) jest to, że rasa ta traktuje wszystkich na równi. Każdy domownik jest dla niego takim samym przyjacielem, dla każdego z nich ma trochę czasu i… od każdego domaga się pieszczot, głaskania i przytulania. Tak jak w przypadku Maine Coona, te także niekiedy zachowują się jak psy — przez cały czas dotrzymują kroku członkowi rodziny. Chociaż z natury są domownikami, to lubią wycieczki i podróże — wszystko za sprawą ich ciekawości i potrzeby bliskości z rodziną.

Sfinks

Rasa ta poprzez przenikający wzrok i brak sierści nie wygląda na szczególnie przyjazną. W rzeczywistości sfinksy kochają ludzi i chętnie okazują im swoje uczucia! W porównaniu do innych wymienionych kotów robią to jeszcze mocniej i bardziej, niekiedy mogą być nawet ‚nachalne‚ – nagminnie wskakują właścicielowi na kolana, tulą się pyszczkiem o jego ciało, wciskają łepek między żebra a rękę i układają się tak, jak jest im wygodnie i ciepło. W takiej sytuacji domagają się ciągłych pieszczot i głaskania. Sfinksy są bardzo kontaktowe, lubią oglądać swojego właściciela i patrzą na niego jak na prawdziwego, najlepszego na świecie przyjaciela. Zauważą to osoby, które już jakiś czas przebywają z kotem i zdążyli poznać jego charakter. W przeciwieństwie do innych ras, sfinksy nie chodzą własnymi ścieżkami, a podążają za swoim właścicielem. Nawet jeśli przywiążą się do danego miejsca, to nie będą miały oporów do opuszczenia go, jeżeli tylko zauważą, że właściciel tego chce.

Kot brytyjski

W przypadku kotów brytyjskich, ich miłość do właściciela wraz z wiekiem jest okazywana coraz bardziej. Na początku mogą wydawać się na odosobnione zwierzęta, jednak w środku kochają właściciela swoim całym serduszkiem. Tolerują duże towarzystwo jednak z dystansem, nie przebywają z nim długo. Inaczej jest w przypadku jego właściciela, który zawsze jest oczkiem w głowie mruczka. Osoba ta staje się jego przewodnikiem, która dostarcza mu przyjemności, głaszcze i pieści. Kociaki brytyjskie mają piękne, duże oczy, którymi przemawiają w stronę właściciela i informują go o głębokiej więzi. Towarzyszą mu w trudnych chwilach, zwłaszcza kiedy widzą, że ma zły humor.

Jakie cechy charakterystyczne mają te kociaki?

rasa kota

Kot birmański jest duszą towarzystwa. Nie przeszkadza mu duża ilość gości.

rasa kota

Koty brytyjskie są bardzo czułe w stosunku do człowieka, jednak przychodzi im to z wiekiem.

rasa kota

koty egzotyczne domagają się pieszczot bo kochają bliskość z człowiekiem. Są bardzo smutne, kiedy zostają same.

rasa kota

Maine Coon swoim zachowaniem niekiedy przypomina psa — czeka na właściciela i zawsze go wita.

rasa kota

Sfinksy to istni przyjaciele człowieka. Bardzo im zależy, żeby właściciel wiedział, że jest przez nie kochany.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Gdzie mieszka Jessica Mercedes? Gwiazda pokazała ekskluzywny apartament
  2. Ile lat ma Grażyna Szapołowska? Aktorka zachwyca młodym wyglądem i smukłą sylwetką
  3. Przestrzeń w związku. Dlaczego jest tak ważna?
  4. Beata Kozidrak: Wiek się jej nie ima! Wygląda niesamowicie