Haker szuka domu!
Źródło: facebook/ekostraz

Po 9 latach służby nie ma już dla psa miejsca. Przewodnik błaga o nowy dom dla przyjaciela

30 Lipca 2020

Przewodnik psa pracującego w wojsku w błagalnym apelu prosi o to, aby ktoś zajął się jego podopiecznym. Czworonożny przyjaciel musi opuścić bazę wojskową pomimo długoletniej, ciężkiej pracy, która niejednokrotnie przyczyniła się do powodzenia misji. Czy wina leży po stronie prawa?

Przewodnik psa wojskowego ma w swoich rękach ogromną odpowiedzialność. Jego zadaniem jest zdyscyplinowanie oraz zrównoważenie natury zwierzęcia, które, pod warunkiem, że uzyska pozytywny wynik egzaminu praktycznego, będzie brało czynny udział w misjach wojskowych, a jego zachowanie może mieć duży wpływ na ich sukces lub niepowodzenie. W zależności od indywidualnych predyspozycji psiaka, trener ma za zadanie wyszkolić zwierzę do pracy przy wykrywaniu materiałów wybuchowych i broni oraz narkotyków. Wyszkolone psy, najczęściej owczarki niemieckie pracują w tym samym zespole ze swoimi przewodnikami i na przestrzeni lat obie strony przywiązują się do siebie i nie potrafią już żyć osobno.

Malutki delfin został porzucony przez matkę. Tragedii nie udało się uniknąćMalutki delfin został porzucony przez matkę. Tragedii nie udało się uniknąćCzytaj dalej

Przewodnik prosi o pomoc dla swojego psa

Chociaż wyszkolone zwierzęta, które przecież pracują dla wojska w bardzo niebezpiecznych warunkach i tak, jak ludzie często zmagają się z zespołem stresu pourazowego i niekończącym się stresem, są społecznie doceniane to jednak w chwili, gdy kończą służbę sposób ich traktowania zmienia się diametralnie. Zgodnie z przepisami pies jako środek trwały musi zniknąć z zasobów danej jednostki wojskowej po zakończeniu służby w ciągu 60 dni. W związku z tym zapisem prawnym przewodnicy psów wojskowych mają bardzo mało czasu na znalezienie nowego domu dla swoich długoletnich przyjaciół, ponieważ w innym wypadku grozi im bezdomność i przejęcie przez rejonowe schronisko. Warto podkreślić, że przewodnik pracuje z reguły z więcej niż jednym psem i przepracowując np. 30 lat służby nie jest w stanie zająć się wszystkimi psami, kiedy te przejdą na zasłużoną emeryturę. To niestety wina systemu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Mamy potwierdzenie, koronawirus w bardzo popularnym sklepie. Sanepid pilnie szuka klientów
2. Przygarnęli niewielkiego puszystego zwierzaka. Oniemiejecie po ujrzeniu co z niego wyrosło
3. Widzisz na zdjęciu coś więcej niż psa? Tylko 1% ludzi potrafi rozwiązać zagadkę z XIX wieku

Psem, który obecnie poszukuje nowej rodziny, która zapewni mu opiekę jest Haker. W wiadomości prywatnej do organizacji pro-zwierzęcej EKOSTRAŻ pewien przewodnik psów wojskowych napisał: "Dzień dobry. Pies Haker posłuszny temperamentny, ma socjal pełny, potrafi zachować się w domu. Zna dzieci. Nie lubi kłótni i podniesionych głosów. Należy do psów niemych, gdy jest potrzeba to zaszczeka. Chodzi górnym wiatrem. Trzeba pamiętać że to nadal jest pies patrolowo obronny. Aha i ogromny z niego pieszczoch". Organizacja poszukuje opiekunów dla 9-letniego Hakera, który zasługuje na spokojne życie z dala od niebezpieczeństw. Pies w typie rasy owczarka niemieckiego na pewno świetnie się przysłuży nowej rodzinie, strzegąc terenu posesji czy domu. U psiaka zaobserwowano początki objawów zespołu ogona końskiego, czyli urazu wynikającego z uszkodzenia nici końcowej i dolnych korzeni nerwów rdzeniowych, jednakże na obecną chwilę ta dolegliwość nie przeszkadza mu w normalnym funkcjonowaniu.

Numer telefonu w sprawie adopcji Hakera to 515771184. Mamy nadzieję, że wkrótce, kiedy psiak przejdzie w stan spoczynku solidnie wypocznie i idealnie odnajdzie się w nowym domu!

Pomóc psom z Radys można TUTAJ.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kilkanaście osób rannych, w tym dzieci. Dramatyczne doniesienia z południowo-zachodniej Polski
  2. Skrzyżowali pomeraniana z husky. Wygląd szczeniaka zwala z nóg
  3. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?
  4. Strażak wyskoczył z munduru i rzucił się do wody. Powód zasługuje na wielkie brawa
  5. Odbiera mowę, przyznali się dlaczego porzucili psa. Nie mieści się w głowie
  6. Właściciel prześladował swojego pupila. Ciężko uwierzyć, do czego się posunął
  7. Premier dosadnie o powrocie do restrykcji. Jego słowa zaniepokoiły wielu

Źródło: facebook

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł