Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Położył się na ziemi i zaczął płakać, a wszystko przez matkę. Chłopiec nigdy by się tego nie spodziewał
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 03.01.2024 12:23

Położył się na ziemi i zaczął płakać, a wszystko przez matkę. Chłopiec nigdy by się tego nie spodziewał

Pies przyjaciel
Pies przyjaciel, źródło: youtube/rominarisso3036

Utrata najlepszego przyjaciela, jakim jest pies, jest niewątpliwie ogromną stratą i źródłem bólu dla domowników. Jako opiekunowie nawet nie chcemy myśleć o tym, że któregoś dnia zwierzę towarzyszące nam w codziennych czynnościach mogłoby zaginąć. Chłopiec o imieniu Rocco niestety przeżył utratę swojego czworonożnego kompana. Nigdy jednak nie stracił nadziei, że jego pupil wróci do domu. Historia dziecka i jego psa o imieniu Jack chwyta za serce.

Chłopiec stracił psa. Zaginiony przyjaciel zniknął bez śladu

Najwierniejszy przyjaciel Rocco zniknął bez śladu. Chłopiec był tym faktem zdruzgotany i nie potrafił sobie poradzić z niewyobrażalną stratą. Rodzina i przyjaciele wszędzie szukali zaginionego psa, jednak poszukiwania nie przyniosły spodziewanych rezultatów. Pies dosłownie zapadł się pod ziemię.

Zrzut ekranu 2024-01-03 122512.png
Chłopcu zaginął pies. źródło: facebook/Romi Risso

Chociaż czas płynął nieubłaganie, Rocco nie tracił wiary i liczył na przełom w poszukiwaniach zaginionego psiaka. Chłopiec miliony razy wyobrażał sobie scenę, w której Jack nagle pojawia się na jego podwórku, jednak dotąd wszystkie pozostały w sferze marzeń. Po nieudanych próbach i kilkutygodniowych poszukiwaniach rodzina starała się żyć dalej, licząc na to, że czas wyleczy rany. Chłopiec jednak z dnia na dzień stawał się coraz bardziej smutny. 

Tego nie zobaczycie w TVP. Do sieci trafiło nagranie z „Sanatorium miłości”. Internauci rozczarowani

Niespodziewany telefon odmienił życie chłopca. Czworonóg i jego opiekun wpadli sobie w ramiona

Życie pozornie szczęśliwej rodziny toczyło się dalej, aczkolwiek w sercu Rocco nadal jątrzyła się niemożliwa do wyleczenia rana. Chłopiec miał duże trudności z przystosowaniem się do nowej rzeczywistości, pozbawiony towarzystwa swojego czworonożnego kumpla. Wszystko zmieniło się w dniu, kiedy matka młodzieńca otrzymała zaskakującą wiadomość. Jej przyjaciel zauważył bezpańskiego psa w pobliżu stacji benzynowej, o czym niezwłocznie ją powiadomił. Okazało się, że to zaginiony 8 miesięcy temu Jack.

Po potwierdzeniu, że widziany w okolicy pies to naprawdę ich zaginiony członek rodziny, matka chłopca postanowiła zrobić swojemu synowi niespodziankę. Przywiozła psa do domu, nikomu o tym nie mówiąc, po czym zadzwoniła dzwonkiem do drzwi. Kiedy Rocco wpuścił mamę do środka i zobaczył swojego przyjaciela, zalał się łzami. Nie był w stanie wykrztusić z siebie nic więcej prócz jednego słowa, które w kółko powtarzał: „Wiedziałem, wiedziałem!”. Wzruszającą scenę zarejestrowano na nagraniu.

Od momentu ponownego sprowadzenia Jacka do domu, Rocco poświęca każdą wolną chwilę na zabawę z pupilem i dokłada wszelkich starań, aby zaistniała sytuacja nigdy więcej im się nie przytrafiła.

niño-con-su-perro-tumbado-en-el-suelo.jpg
Od momentu odnalezienia zaginionego psa Rocco i jego pupil są nierozłączni!, źródło: facebook/Romi Risso

Co robić, gdy zaginie nam pies? Jak odnaleźć zaginionego zwierzaka? Porady

Co robić, kiedy zaginie nam pies? Kogo powiadomić? Gdzie go szukać? W jaki sposób zwiększyć szanse na powodzenie poszukiwań? Kiedy zaginie nam pies, pierwszym nasuwającym się działaniem jest bieganie i wykrzykiwanie jego imienia w miejscu, gdzie widzieliśmy go ostatnio. Niestety nie zawsze takie zachowanie jest skuteczne, ponieważ pies, który straci opiekunów z oczu, jest zazwyczaj zdezorientowany i reaguje na bodźce zupełnie inaczej niż w normalnych okolicznościach. Co w takim razie możemy zrobić? Wyjaśniamy krok po kroku, jak postępować w razie zaginięcia zwierzęcia:

  • Powiadom o zaginięciu Straż miejską oraz okoliczne schroniska;
  • Poproś o pomoc znajomych, żeby liczniej przeszukać teren, na którym pies zaginął;
  • Rozwieś ogłoszenia i pytaj przechodniów, czy nie widzieli Twojego psa;
  • Zamieść informacje w mediach społecznościowych na grupach dot. zaginięć zwierząt;
  • Nie trać nadziei, że twój przyjaciel się odnajdzie.

Pamiętaj, że zaczipowanie psa oraz zawieszenie adresówki przy obroży zwierzaka zwiększa jego szanse na bezpieczny powrót do domu!

pexels-blue-bird-7210639.jpg
Adresówka dla psa okazuje się niezbędna w sytuacji, gdy pupil zaginie. źródło: pexels/Blue Bird

Źródło: thedodo.com, wamiz, youtube/RominaRisso3036

Tagi: Pies