Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Pochwalił się, jakiego kotka znalazł na ulicy. Internauci przecierają oczy, "Skąd go wytrzasnąłeś?!"
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 25.03.2023 16:15

Pochwalił się, jakiego kotka znalazł na ulicy. Internauci przecierają oczy, "Skąd go wytrzasnąłeś?!"

None
tiktok/defntlyadisneyprincess

Użytkownik TikToka, który prowadzi swój profil pod nazwą defntlyadisneyprincess, na jednym z udostępnionych nagrań pochwalił się, jakiego kotka znalazł na ulicy. Nie ma się co dziwić, że nietypowy pupil wyraźnie zaskoczył internautów. Dodatkowo mężczyzna zadał im zagadkę, w której zapytał, czy wiedzą, co to za gatunek. Nie wszyscy udzielili poprawnej odpowiedzi.

Bez dwóch zdań każdy miłośnik mruczków, chciałby mieć takiego kotka. Nie wszyscy jednak mogą zdawać sobie sprawę, że on wcale nie jest takim zwykłym domowym pieszczoszkiem. Na szczęście mężczyzna, który jest myśliwym, chętnie dzieli się filmikami ze swoim pupilem w roli głównej w sieci.

Myśliwy pokazał, jakiego kotka znalazł

Mężczyzna, który pochwalił się swoim kotkiem na TikToku najprawdopodobniej nazywa się Evan Williams. Jego pupil o pręgowanym futerku w biało-czarno-szarych odcieniach to niewątpliwie piękne stworzenie. Ma szpiczaste uszka zakończone kępkami ciemnej sierści, które tylko dodają mu uroku.

Uważni internauci, a zwłaszcza miłośnicy kotów, od razu zauważą, że jego zęby wydają się nieco większe, niż te, które posiadają zwykłe, domowe mruczki. Ich uwagę niewątpliwie przykuje także wielkość zwierzaka. Jednak ponad milion serduszek pozostawionych pod jednym z filmików z nim w roli głównej, musi świadczyć o tym, że zdecydowanie przypadł im do gustu.

 

@defntlyadisneyprincess spicy kitty! anyone know what kind it is? #bobcat #GenshinImpact34      #SeeHerGreatness   @thecreaturepreacher ♬ original sound - for what is in a name?

 

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

"Ktoś wie co to za rasa?"

Myśliwy opiekujący się kotem wpadł na pomysł, że w opisie do filmu, na którym pokazuje swojego pupila, zapyta swoich odbiorców, czy wiedzą, jakiej rasy jest jego zwierzak. Oczywiście to skłoniło internautów do spekulacji, jednak nie wszystkim udało się odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie poprawnie.

- To oswojony ryś - pisze czytamy w jednym z komentarzy.

- Ja to zrobiłeś, że masz rysia? - zastanawia się inny użytkownik sieci.

Niektórzy słusznie zauważyli, że poprawna odpowiedź to ryś rudy. W odpowiedzi na liczne zapytania, jego opiekun zdradza, że to samiec, który ma 10 miesięcy i jest najsłodszym rysiem na całej planecie. Warto jednak zaznaczyć, że to gatunek nieudomowiony, a opiekę nad jego przedstawicielami powinni sprawować jedynie doświadczeni, zdający sobie sprawę z jego potrzeb i dzikich instynktów hodowcy.

 

 

Ryś rudy, choć piękny to dziki drapieżnik

Rysie rude występują w Ameryce Północnej na terenach zalesionych i półpustyniach, ale zdarzają się także na tych zurbanizowanych. Zazwyczaj jego wielkość można porównać do dwukrotności kota domowego. Jego znakiem charakterystycznym jest czarna krata na przednich łapach oraz krótki ogon z poprzecznymi pręgami tego samego koloru.

W środowisku naturalnym prowadzą nocny tryb życia. Są w stanie w ciągu doby przemierzyć nawet od 3 do 11 kilometrów. Jednak mocno przywiązują się do swojego terytorium, którego granice wyznaczają za pomocą moczu, kału i śladów pazurów na drzewach. Z reguły prowadzą samotniczy tryb życia.

źródło: tiktok; wikipedia.org

Tagi: Ryś Nagranie
Wideo ku przestrodze. Golden retriever zjadł cukierka z marihuaną, efekty były natychmiastowe
Hudson to golden retriever, który po powrocie ze spaceru zaczął się bardzo nietypowo zachowywać. Jego opiekunowie byli przekonani, że pies się czymś zatruł. Kiedy odkryli, co tak naprawdę mu się stało, bezpośrednio zwrócili się do osoby, która była winna jego zatruciu. Nie uwierzycie, co ich pupil znalazł i zjadł przed domem.Nagranie, na którym widać zachowanie golden retrievera dotarło do użytkowników TikToka na całym świecie. Pies zachowuje się w bardzo nietypowy jak na niego sposób. Choć opiekunowie opowiedzieli całą historię jego zatrucia w dość zabawny sposób, na początku ewidentnie nie było im do śmiechu.
Czytaj dalej
Jest techniczką weterynarii. Wskazała 4 rasy psów, które są najgorszymi pacjentami
Użytkowniczka TikToka, która jest techniczką weterynarii, w jednym z udostępnionych przez siebie filmików wskazała 4 rasy psów, jakie jej zdaniem są najgorszymi pacjentami. Uważa, że to właśnie z nimi najtrudniej pracuje się specjalistom. Trzeba przyznać, że niektóre z nich mogą zaskoczyć miłośników czworonogów.Każda rasa ma swoją specyfikę, nie tylko w kwestii wyglądu, ale także zachowania. Osoba, która ma do czynienia z wieloma z nich na co dzień, bez problemu potrafi określić na podstawie ich zachowania, czego można spodziewać się po poszczególnych rasach. Warto zaznaczyć, że w Polsce w powszechnym użyciu stosuje się często określenie technika weterynaryjnego wymiennie z asystentem weterynarii. Na potrzeby bieżącego artykułu również będziemy stosować wyżej wymienioną nomenklaturę jako oznaczenie tego samego stanowiska.
Czytaj dalej