pitbull smutny
Źródło: pixabay.com/lypticlayouts

Pitbull trafił do schroniska, ale pracownicy nie chcieli go oddać właścicielowi. Winny kuriozalny przepis, tak nie może być

16 Listopada 2020

Pitbull uciekł swojej opiekunce, a chwilę później trafił do schroniska. Kiedy kobieta przyszła odebrać zwierzę, okazało się, że nie może z nim wrócić do domu. Kobieta nie rozumiała, co się dzieje. Przecież z psiakiem tworzyli udany duet od 10 lat. Pracownicy schroniska wytłumaczyli, że chodzi o jeden skandaliczny przepis!

Zakaz posiadania psów rasy pitbull został ustanowiony w kanadyjskim Ontario w 2005 roku. Dokładnie wprowadzono przepisy, zabraniające rozmnażania, hodowli oraz kupowania psów tej rasy. Te, które już znajdowały się w domach swoich właścicieli, miały zostać wysterylizowane i wpisane do specjalnego rejestru. Opiekunowie tych zwierząt muszą wyprowadzać je na spacery, trzymając je na smyczy i w kagańcu. Mają zachować wszelkie środki ostrożności.

Myślał, że znalazł porzuconego szczeniaczka. Przetarł oczy ze zdumienia, gdy ratownicy wyjawili mu prawdęMyślał, że znalazł porzuconego szczeniaczka. Przetarł oczy ze zdumienia, gdy ratownicy wyjawili mu prawdęCzytaj dalej

"Pitbull" trafił do schroniska

Ringo to 12-letni kundelek należący do Jessici Branded. Zwierzak znajdował się pod jej opieką przez ponad 10 lat. Pewnego razu, staruszek skorzystał z okazji i wymknął się przez furtkę ogrodu na krótki spacer. Gdy kobieta nie mogła znaleźć swojego pupila, zaczęła poszukiwania.

Po przeszukaniu najbliższych ulic postanowiła skontaktować się z okolicznymi schroniskami, by sprawdzić, czy jej kundelek nie wylądował w jednym z nich.

Okazało się, że Ringo został odłowiony przez policję, gdy wałęsał się bez opieki niedaleko swojego domu. Jessica ucieszyła się, że jej zwierzak jest bezpieczny i znajduje się pod opieką pracowników placówki. Od razu pojechała na miejsce odebrać swojego psa.

Gdy dotarła na miejsce, usłyszała, że pracownicy schroniska nie mogą wydać jej psa, mimo że ten posiadał mikroczip z jej imieniem, nazwiskiem i adresem.

Zgodnie z przepisami, nawet kundelki, posiadające geny psów rasy pitbull powinny zostać zarejestrowane jako psy niebezpieczne. Ringo znajdował się pod jej opieką przez 10 lat i nigdy nie sprawiał jej żadnych problemów. Jessica nie sądziła, że mieszańce także podlegają pod te przepisy.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Dlaczego kot biega jak opętany? Proste wyjaśnienie, nie należy się obawiać
2. Anita i Adrian ze "Ślub od pierwszego wejrzenia" podzielili się ważną informacją. Fani wspierają parę w ich decyzji
3. Ręce opadają. Ktoś przywiązał psa nocą do ławki, zostawił mu "pakiet" i wyzbył odpowiedzialności

Sprawa pitbulla miała finał w sądzie

Regulacje sprawiają, że wszystkie schroniska w Ontario muszą badać trafiające do nich psy, co do których zachodzą podejrzenia o bycie spokrewnionym z pitbullem na obecność ich DNA.Jeśli okaże się, że mają zbyt wiele ich genów, placówka musi znaleźć im nowy dom w prowincji, która pozwala na posiadanie takiego czworonoga.

Na szczęści dla Jessiki, sąd uznał, że DNA Ringo nie pokrywa się z tym należącym do standardowego pitbulla w dostatecznie dużym stopniu, by traktować go jak przedstawiciela tej rasy. Po kilku tygodniach stresujących zmagań z systemem udało jej się odzyskać ukochanego przyjaciela.

Co sądzicie o takich przepisach?

Niemowlę raczkuje w stronę labradora. Po chwili dzieje się niemożliwe, wszystko zostało nagraneNiemowlę raczkuje w stronę labradora. Po chwili dzieje się niemożliwe, wszystko zostało nagraneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Monstrualny potwór nagle wyszedł z wody. Ludzie zamarli, mamy nagranie, tylko dla odważnych
  2. RMF: rząd może wydać nowy zakaz na zimę. Wszystko przez zakażenia, zimowe wyjazdy na narty zagrożone
  3. Dlaczego pies kładzie się przy Twoich stopach? Spanie w nogach jest ważnym sygnałem, lepiej go nie bagatelizować
  4. Kipiel-Sztuka narzeka na finanse. "Kupiłam więcej karmy niż zwykle dla psa, bo w grudniu nie będę już miała z czego żyć"
  5. Dlaczego pies wynosi karmę z miski? Wcale nie chodzi o kaprys, ma dużo ważniejsze powody
  6. Dwa jamniki wkradły się do zagrody lwa. Dziki kot zareagował natychmiast
  7. Bardzo niepokojące zjawisko dotyczy całego wszechświata. Naukowcy nie wierzą we własne odkrycie

źródło: wamiz.pl

Następny artykuł