Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > 2 słodkie pieski wyrzucone na śmietnik. Śnieżka i Sopelek zostały okropnie potraktowane
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 13.12.2020 21:55

2 słodkie pieski wyrzucone na śmietnik. Śnieżka i Sopelek zostały okropnie potraktowane

pieski
fot. facebook.com/Schronisko dla Zwierząt w Łodzi

Dwa słodkie pieski zostały znalezione przez zwierzęcy patrol w Łodzi. Pracownicy Animal Patrolu zauważyli, że w śmietniku znajdują się dwa pieski, rasą podobne do owczarków podhalańskich. Zwierzaki trafiły do schroniska. Niewiarygodne, ile osób wyraziło chęć ich adopcji.

Pieski dostały imiona Śnieżka i Sopelek. Pracownicy schroniska umieścili zdjęcie psiaków na Facebooku. Małe, zmarnowane i bardzo przestraszone zwierzęta poruszyły serca wielu ludzi. Łącznie zgłosiło się aż 300 osób, wyrażających chęć ich adopcji.

Pracownicy muszą wybrać dom dla piesków

Pracownicy schroniska mają więc nie lada orzech do zgryzienia. Muszą wybrać najlepsze dwa domy dla swoich podopiecznych. Podobno chętne są osoby nie tylko z samej Łodzi czy okolic, ale z całego kraju.

Zapisy na adopcję tych psiaków zostały już wstrzymane. Pracownicy schroniska przypominają, że w placówce znajduje się mnóstwo innych psów potrzebujących pomocy. Teraz, szczególnie w okresie świątecznym wielu z nas decyduje się na dodatkową pomoc potrzebującym.

Podarować samotnemu psu dom to wspaniały pomysł. Warto jednak pamiętać, że tej decyzji nie można uzależniać od chwilowego widzimisię. Warto, zastanowić się, czy jesteśmy w stanie otoczyć opieką psa nie tylko w okresie świątecznym, ale zawsze, do końca jego dni.

Czy pies ze schroniska to doby wybór?

Oczywiście! Warto jednak wyboru podopiecznego dokonać świadomie. Po pierwsze przy wyborze psa możemy kierować się sercem, ale to niejedyny wyznacznik. Pewnie jedno spojrzenie w oczy zwierzaka powie nam, że to właśnie on będzie częścią naszej rodziny, po drugie respektujmy zdanie pracowników schroniska.

To właśnie pracownicy i wolontariusze przebywają z psami. Warto posłuchać ich opinii na temat charakteru i usposobienia psa. Wiele ze zwierzaków doświadczyło ogromnej krzywdy i może mieć kłopot z agresją. Wówczas dobrze jest poznać drogę do serca takiego psa i skorzystać z porad behawiorysty.

Oczywiście większość psów nie jest agresywnych, są to zwierzęta, które potrzebują opieki człowieka. Pragną bliskości, spacerów i uwagi. Wolontariusze i pracownicy mogą zapewnić, że to wspaniałe uczucie nawiązać relację z psem ze schroniska. Żaden inny zwierzak nie będzie nam tak wdzięczny jak on.