obrażony pies
Źródło: youtube.com/ raisingFISHERmen

Śmiertelnie obrażony pies gniewa się na swoich właścicieli. Pomogły dopiero przeprosiny

26 Grudnia 2020

Psy podobnie jak ludzie, potrafią być na kogoś złe lub obrażone. Czasem jakaś błahostka może sprawić, że twój pupil nie będzie chciał ci się pokazać na oczy przez cały dzień. Widoczna na zabawnym nagraniu kobieta znalazła prosty sposób na udobruchanie czworonoga.

Psy potrafią obrazić się na człowieka z najróżniejszych powodów. Jeśli właściciel przerwie im ulubioną zabawę, nie przyłączy się do niej, nie da im jedzenia lub przypadkiem zrobi coś, co denerwuje czworonoga musi liczyć się ze zdecydowaną reakcją pupila. Psychika psa przypomina umysł dziecka, więc nie zawsze przyczyny sporów będą racjonalne.

Pies nie chciał nawet na nią spojrzeć

Widoczna na nagraniu kobieta próbowała przekonać swojego pupila, by ten przestał się na nią dąsać i dał się pogłaskać. Początkowo ogromny pies nie chciał nawet na nią spojrzeć.

To podstawowy sygnał, że czworonóg ma do nas jakiś uraz. Zazwyczaj wiąże się z izolowaniem od opiekuna. Większość psów, by okazać swoje niezadowolenie, stara się unikać lub ignorować człowieka. Czasem będzie to miało formę samotnej zabawy z dala od opiekuna, w innych wypadkach mogą zaszyć się w innym pokoju, lub zakamarkach ogrodu.

Powodów takiego zachowania może być wiele. Tak samo dużo może być sposobów na okazywanie psiej złości. Najczęściej jednak spowodowana jest ona długotrwałą nieobecnością właściciela w domu lub odebraniem zwierzakowi czegoś, co mu się spodobało.

Równie popularną przyczyną takich zachowań jest zazdrość. Psy uważają, że zasługują na naszą nieustanną uwagę. Jeśli okażemy czułość, lub przez jakiś czas będziemy zajmować się innym zwierzęciem, pies może się obrazić.

Poświąteczne wyprzedaże w Biedronce. Karmy dla zwierząt w super cenachPoświąteczne wyprzedaże w Biedronce. Karmy dla zwierząt w super cenachCzytaj dalej

Jak sobie radzić z obrażonym pupilem?

Nikt nie lubi być ignorowanym przez zwierzaka, na którym mu zależy. Większość właścicieli zrobi w takiej sytuacji wszystko, by pies przestał się dąsać, i zaczął zachowywać się w stosunku do nich normalnie.

Jedną z opcji jest przeproszenie czworonoga. To właśnie na nią postawiła widoczna na nagraniu kobieta. Po kilkukrotnym wypowiedzeniu słowa "przepraszam", zwierzak odpuścił sobie i przytulił się do opiekunki.

Nie zawsze jednak taka metoda będzie skuteczna. Psy nie rozumieją naszego języka na tyle dobrze, by zrozumieć koncepcję przeprosin. W wielu wypadkach konieczne będzie sięgnięcie po inne metody.

Najważniejsze jest, by w takich sytuacjach poświęcać czworonogowi dużo uwagi. Nie powinniśmy być przy tym natarczywi, jednak zwierzak musi mieć świadomość tego, że człowiekowi na nim zależy.

W wielu wypadkach uda się przekupić psa jakimś smakołykiem. Ta metoda jest szczególnie efektywna jeśli mamy do czynienia z łasuchem, który bez przerwy myśli o jedzeniu, lub prosi o przysmaki. Najlepiej jednak nie dopuszczać do sytuacji, w których pupil może obrazić się na opiekuna.

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: youtube.com

Następny artykuł