Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Posiadanie psa zmniejsza ryzyko raka i pomaga w leczeniu depresji. Naukowcy nie mają wątpliwości
Luiza Pastuszka
Luiza Pastuszka 19.10.2019 23:02

Posiadanie psa zmniejsza ryzyko raka i pomaga w leczeniu depresji. Naukowcy nie mają wątpliwości

Pies
Unsplash.com @Burst

Pies jest lekarstwem na całe zło. A dowodem są wyniki badań, dzięki którym naukowości nie pozostawiają nam żadnych wątpliwości i niejasności. Zwierzak oprócz tego, że jest naszym najlepszym przyjacielem, ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.

Okazuje się, że osoby, które zdecydowały się na przygarnięcie pod swój dach psiaka, dokonały możliwie najlepszego wyboru. Oprócz ciągłej dawki śmiechu, wierności i ogromnej miłości są one też… lekiem wydawanym bez recepty. Tak dobrze widzicie. Wyniki badan jasno wskazują, że przebywanie z czworonogiem może uratować nam życie.

Pies ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie

Ostatni z raportów naukowych, który opublikowany został w czasopiśmie Circulation wydawanym przez Amerykańskie Stowarzyszenie Kardiologiczne jednoznacznie wskazują, że posiadanie psa ma znaczący wpływ na jakość i długość naszego życia.

Wyniki badań jednoznacznie wskazują, że zwierzak zmniejsza ryzyko śmierci spowodowanej chorobami sercowo-naczyniowymi aż o 31%.

Pies

Pies działa na nas niczym lek na receptę.

-Najbardziej interesującą częścią tego badania było to, że ludzie, którzy mieszkali samotnie, w rzeczywistości czerpią największe korzyści z posiadania psa zarówno w grupie zawału serca, jak i w grupie udarów- powiedziała dr Martha Gulati, redaktorka naczelna CardioSmart.org.

Jest domowym lekarstwem na całe zło

Inne wyniki pokazują, że towarzystwo i uczucie, którym obdarzają nas psiaki mogą zmniejszać lęk i pomagać nam w procesie leczenia depresji. To w dalszym ciągu zbyt mało? Świetnie się składa, ponieważ przygotowaliśmy dla ciebie coś jeszcze.

-Istnieją badania sugerujące, że osoby posiadające psy mają lepszy profil cholesterolu i niższe ciśnienie tętnicze – powiedziała na koniec Kramer, który prywatnie jest szczęśliwym posiadaczem czworonoga.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Pies

Właściciele psiaków są nie tylko szczęśliwsi, ale też zdrowsi.

Pies

Leczy depresję i wydłuża życie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. ASTRONOMICZNA suma za miejsce na cmentarzu. Parafianie piszą do kuri
  2. Przyjaciółka Anny Jantar opowiedziała o dniu katastrofy. „W aurze było coś dziwnego i niepokojącego”
  3. Ginekolog zamarł podczas badania. Gdy zrozumiał, co się stało od razu zadzwonił na policję
  4. Znaki zodiaku bez kompleksów. Nic nie jest w stanie zniszczyć ich wiary w siebie
  5. Pies zobaczył swoją właścicielkę po dwóch latach rozłąki. Jego reakcja jest rozbrajająca, wszystko się nagrało
Tagi: depresja pies psy