Swiatzwierzat.pl
Wyblurowany piękny-brzydki pies po przejściach

Instagram/phoenixthedawg

Pies, który wygląda przerażająco kryje smutną tajemnicę. Ciężko nie uronić łez, czytając jego historię

18 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Redakcja swiatzwierzat.pl

Udostępnij:

Pies o imieniu Phoenix przeżył w swoim życiu bardzo dużo. Zwierzak doświadczył ze strony człowieka mrożącego krew w żyłach okrucieństwa, w wyniku którego jego pyszczek uległ poważnym deformacjom. Choć jego wygląd nie wpisuje się w klasyczne kanony

Psiak o imieniu Phoenix został uratowany przez działającą na terenie stanu Oklahoma organizację Skiatook Paws & Claws. Zwierzak trafił pod opiekę wolontariuszy w opłakanym stanie - był bardzo poważnie okaleczony, gołym okiem było widać, że musiał przejść piekło. Jego wygląd niestety nie był zbyt atrakcyjny - istniało ryzyko, że nikt nie będzie chciał go adoptować. Na jego widok większość ludzi odwracała wzrok. 

Pies został bardzo poważnie okaleczony przez bezdusznych oprawców

Wystarczy szybki rzut okiem i od razu widać, że Phoenix nie jest zwyczajnym psiakiem. Powiedzieć, że pies przeszedł w swoim życiu dużo, to eufemizm. Czworonóg musiał doświadczyć piekła. Cały jego pyszczek jest poważnie zdeformowany. Do tego stopnia, że Phoenix prawie nie przypomina psa. Jednak w niczym mu to nie przeszkodziło w znalezieniu kochającej rodziny i prawdziwego domu. 

Po tym, jak Phoenix trafił pod opiekę pracowników fundacji Skiatook Paws & Claws psiak musiał przejść bardzo skomplikowane leczenie. O jego zdrowie dalej walczy rodzina, która pokochała czworonoga i adoptowała go zapewniając mu wszystko to, na co Phoenix zasługuje - miłość, opiekę i ciepły dom. Poza tym, właściciele psa postanowili podzielić się ze światem chwytającymi za serce zdjęciami i filmikami z uroczym czworonogiem w roli głównej. Okazuje się, że mimo traumatycznych doświadczeń, pies jest bardzo pogodny, tryska energią, uwielbia zabawy oraz jest niezwykle przyjacielsko nastawiony - nie tylko do człowieka. Pies kocha również... koty!

Historia Phoenixa daje nadzieję na to, że są ludzie dobrej woli. Jednak myśl o tym, co musiało spotkać zwierzaka wyciska łzy z oczu. Całe szczęście pies jest już bezpieczny i ma kochającą rodzinę, której swoje przywiązanie i miłość okazuje na każdym kroku. 

Pamiętajcie - jeżeli jesteście świadkami przemocy wobec zwierząt, reagujcie. Zdarzenie możecie zgłosić na numer 112 albo do lokalnej organizacji pro zwierzęcej. Nie pozwólmy na krzywdę niewinnych stworzeń.

Źródło: wprost.pl

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >